Kultura, muzyka, kino, modaMediaZapowiedzi TV

Jack Strong w Kinie Letnim Telewizji Kino Polska (wideo)

W piątek, 26 lipca o godzinie 21:00, Kino Polska zaprezentuje w Kinie Letnim film Jack Strong – znakomitą produkcję sensacyjną Władysława Pasikowskiego o pułkowniku Ryszardzie Kuklińskim, jednej z najciekawszych postaci najnowszej historii Polski. Pokaz odbędzie się na Placu Grunwaldzkim w Gdyni. Wstęp bezpłatny.

 

 

Jack Strong opowiada historię Ryszarda Kuklińskiego, wzbudzającego kontrowersje pułkownika Ludowego Wojska Polskiego, który – by uratować własny kraj – zdecydował się na współpracę z CIA. Znakomitą kreację Ryszarda Kuklińskiego stworzył czołowy polski aktor Marcin Dorociński, któremu na ekranie towarzyszy Maja Ostaszewska. Film uhonorowano statuetkami Złotych Lwów w kategoriach najlepszy reżyser i najlepsze kostiumy.

W ramach Kina Letniego telewizja Kino Polska pokaże w sumie 18 polskich filmów. Do 13 września pokazy będą odbywać się w każdy piątek o godz. 21:00 na Placu Grunwaldzkim w Gdyni. Od 16 do 21 września, czyli już w trakcie 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, filmy będą emitowane codziennie o godz. 20:00.

 

Kino Letnie Telewizji Kino Polska odbywa się pod patronatem Urzędu Miasta Gdyni(www.gdynia.pl). Sponsorem wydarzenia jest Ziaja(www.ziaja.com). Partnerami imprezy są: Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (www.festiwalgdynia.pl),ChaiKola(www.chaikola.com) i Hotel Mercure w Gdyni. Patroni medialni to: portalTrójmiasto.pl (www.trojmiasto.pl), Radio Gdańsk(www.radiogdansk.pl) i Co Jest Grane 24 (www.cojestgrane24.wyborcza.pl).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *