MediaZapowiedzi TV

Kino Polska w Nowym Roku

Kino Polska rozpoczyna Nowy Rok kilkoma interesującymi premierami. Prawdziwym hitem początku stycznia będzie wstrząsający i trzymający w napięciu thriller Obława, który ukazuje różne oblicza hitlerowskiej okupacji z perspektywy partyzanta. W tym świetnie zrealizowanym filmie znakomitą kreację aktorską stworzył Marcin Dorociński, któremu na ekranie partnerują m.in. Maciej Stuhr i Weronika Rosati. Film zostanie wyemitowany w ramach cyklu 15-lat Kino Polska.

 

Druga interesująca propozycja to Dom wariatów – świeżo zrekonstruowany debiut Marka Koterskiego, który właśnie w Kino Polska będzie miał premierę telewizyjną. To pierwszy film Koterskiego o życiu Adasia Miauczyńskiego, który jako archetyp Polaka-inteligenta stał się jedną z najpopularniejszych filmowych postaci w historii polskiego kina. Kolejnym hitem będzie Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł, przejmująca opowieść o tragicznych wydarzeniach Grudnia 1970 roku (więcej szczegółów o ofercie programowej Kino Polska poniżej).

W grudniu 2018 roku kanał Kino Polska obchodzi 15. urodziny i rozpoczął nadawanie w HD. Z tej okazji na antenie stacji ruszył specjalny cykl z najlepszymi polskimi filmami. W każdą sobotę grudnia i stycznia o godzinie 20:00 w Kino Polska można zobaczyć zarówno uwielbiane przez widzów kultowe polskie komedie, jak i nowsze rodzime produkcje. Styczeń upłynie pod znakiem premier. Już 5 stycznia Kino Polska pokaże nagrodzoną Orłem Obławę, a w kolejne styczniowe soboty na antenie stacji zagoszczą takie premierowe hity polskiego kina, jak: Yuma (12 stycznia / 20:00) z udziałem czołowego polskiego aktora młodego pokolenia Jakuba Gierszała, poruszający Lincz (19 stycznia / 20:00) z Leszkiem Lichotą oraz głośny thriller Kret (26 stycznia / 20:00) z Borysem Szycem i Marianem Dziędzielem w rolach głównych.

PREMIERA KINO POLSKA

Obława

thriller, wojenny, Polska 2012
reż. Marcin Krzyształowicz
wyst.: Marcin Dorociński, Maciej Stuhr, Sonia Bohosiewicz, Weronika Rosati, Andrzej Zieliński, Bartosz Żukowski

Wstrząsający i trzymający w napięciu thriller wojenny, którego akcja rozgrywa się podczas II wojny światowej. Głównym bohaterem filmu jest Kapral Wydra, żołnierz lokalnej partyzantki, który zmaga się nie tylko z hitlerowcami i zdrajcami z Polski, ale też z własną, trudną przeszłością. “Obława” została nagrodzona Orłem w kilku kategoriach. (Copyright: Kino Świat, 2019)

sobota, 5 stycznia / 20:00

PREMIERA KINO POLSKA

Dom wariatów

komedia, dramat, Polska 1984
reż. Marek Koterski
wyst.: Marek Kondrat, Tadeusz Łomnicki, Bohdana Majda, Leszek Teleszyński, Anna Nehrebecka

Gdy 30-letni Adaś wraca do rodzinnego domu po długiej nieobecności, zastaje w nim istne piekło: dominującą i apodyktyczną matkę, ogarniętego obsesjami ojca, wzajemne złośliwości i brak emocjonalnych więzi. Pobyt w rodzinnym domu staje się dla Adasia pretekstem do wielu gorzkich, życiowych refleksji. (Copyright: WFDiF)

sobota, 5 stycznia / 16:00

Kroll

dramat, Polska 1991
reż. Władysław Pasikowski
wyst.: Bogusław Linda, Olaf Lubaszenko, Dariusz Kordek, Ewa Bukowska, Agnieszka Różańska, Maciej Kozłowski, Cezary Pazura, Tadeusz Szymków

Sensacyjny debiut Władysława Pasikowskiego, reżysera m.in. takich hitów polskiego kina, jak “Psy”, “Operacja Samum” czy “Pokłosie”. Marcin Kroll odbywa służbę zasadniczą w wojsku. Gdy dowiaduje się, że jego żona i najlepszy kumpel mają romans, ucieka z jednostki. Pech chce, że zbiega się to w czasie z samobójstwem innego żołnierza. Dowódcy, nie chcąc, by brudne sprawy wyszły na jaw, postanawiają odnaleźć dezertera na własną rękę. Film otrzymał Złote Lwy w najważniejszych kategoriach (najlepszy debiut reżyserski, najlepsze zdjęcia, najlepsza kreacja aktorska, najlepsza drugoplanowa rola męska), a reżyser Władysław Pasikowski otrzymał za ten debiut Nagrodę Specjalnej Jury na FPFF w Gdyni. (Copyright: Studio Filmowe ZEBRA)

niedziela, 6 stycznia / 20:00

PREMIERA KINO POLSKA

Wichry Kołymy

dramat, biograficzny, Polska, Belgia, Francja, Niemcy 2009
reż. Marleen Gorris
wyst.: Emily Watson, Ulrich Tukur, Benjamin Sadler, Ian Hart, Pam Ferris

Jest rok 1937. Główna bohaterka – Eugenia Ginzburg – to wzorowa komunistka. Za zdradę ideałów, po pięciu miesiącach tortur i serii przesłuchań, Żenia dostaje “łagodny” wymiar kary i na 10 lat zostaje zesłana do obozu pracy Kołyma. Wyniszczone śledztwem kobiety mają nadzieję, że tam odmieni się ich los. Niestety, głód, zaduch i brak tlenu w bydlęcym wagonie, to dopiero przedsmak piekielnego świata obozu, którego nazwa w języku tubylców oznacza… śmierć. Rozpoczyna się mordercza walka o przetrwanie. (Copyright: Telewizja Polska)

poniedziałek, 7 stycznia / 20:00

PREMIERA KINO POLSKA

Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł

dramat, Polska 2011
reż. Antoni Krauze
wyst.: Marta Honzatko, Michał Kowalski, Piotr Andruszkiewicz, Wiktoria Kraszewska, Zofia Smagacka

Film przypomina straszne wydarzenia Grudnia 1970 roku, kiedy to robotnicy gdyńskiej stoczni wyszli na ulice protestować przeciwko podwyżkom cen, co zakończyło się śmiercią wielu z nich i do dziś pozostaje jednym z najtragiczniejszych wydarzeń epoki PRL. Bohaterem filmu jest stoczniowiec Brunon Drywa, który pewnego dnia nie wraca do domu. Jego żona rozpoczyna poszukiwania męża na własną rękę… Reżyser Antoni Krauze otrzymał za ten film Nagrodę Specjalną Jury na FPFF w Gdyni. (Copyright: Kino Świat, 2019)

czwartek, 10 stycznia / 22:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *