Technologia - Promocje

Kamera Lenovo Mirage z Daydream — rzeczywistość wirtualna, którą możesz się dzielić

Firma Lenovo we współpracy z Google zaprezentowała Lenovo Mirage Camera z Daydream — nowe urządzenie pozwalające rejestrować wszystkie ciekawe chwile, a następnie przeżywać je ponownie.
 

 
Lenovo Mirage to kamera do wirtualnej rzeczywistości (VR), która umożliwia jeszcze łatwiejsze tworzenie materiałów VR. Za jej pomocą można wygodnie nagrywać wideo lub robić zdjęcia, a następnie przesyłać je bezprzewodowo na własne konto w serwisach Zdjęcia Google lub YouTube. Format VR180 umożliwia tworzenie emocjonujących, trójwymiarowych filmów i zdjęć VR nawet amatorom. Każdy użytkownik i twórca materiałów cyfrowych może teraz rejestrować i udostępniać ciekawą zawartość bez dodatkowego sprzętu i obróbki: wystarczy wybrać ujęcie, rozpocząć nagrywanie lub fotografowanie, by przeżyć wszystkie chwile jeszcze raz.
Wraz z kamerą Lenovo Mirage z Daydream powstały także wyjątkowe gogle Lenovo Mirage Solo. Kamera Lenovo Mirage z Daydream i gogle Lenovo Mirage Solo dopełniają się nawzajem. Są przeznaczone dla użytkowników zainteresowanych emocjonującymi materiałami VR, ale też oczekujących przystępnych cen, materiałów o wysokiej jakości i łatwej konfiguracji.
Kompaktowa Kamera Lenovo Mirage mieści się w kieszeni i działa z nowym formatem wideo YouTube VR180. Dwa obiektywy typu rybie oko z matrycą 13 MP pomagają uzyska głębię obrazu na zdjęciach lub w filmach, rejestrując te same obrazy pod nieco innymi kątami. Oba obiektywy zwiększają także widoczność, oferując pole widzenia 180 x 180 stopni.
Kamera Lenovo Mirage jest urządzeniem dostępnym dla każdego i dowodzi, że do tworzenia materiałów VR nie jest potrzebny drogi sprzęt fotograficzny i komputerowy.
Powracaj do „niepowtarzalnych” chwil O niektórych sytuacjach mówimy: „Trzeba było tam by
”.
Przywoływanie wspomnień przy użyciu dwuwymiarowych filmów i zdjęć bardzo się różni od ich przeżywania. A gdyby tak dało się uwieczni emocje uczestnika wydarzeń? Kamera Lenovo Mirage pomoże podzieli się niepowtarzalnymi chwilami ze znajomymi tak, aby mogli nie tylko zobaczy, ale poczu to samo, co my.
Przeżyj raz jeszcze cenne chwile z rodziną: obejrzyj zwycięski gol syna podczas meczu, czy radość córki z odpakowywanego prezentu. Poczuj ponownie emocje na koncercie, zawodach sportowych, zachwy
się majestatycznymi szczytami Tatr i zobacz występ ulicznych artystów — wszystko możesz uwieczni
, doświadczy jeszcze raz i pokaza innym.
Wybierz ujęcie i nagraj
Aby stworzy emocjonujący materiał wystarczy wybra ujęcie, nagra film lub zrobi zdjęcie. Kamera Lenovo Mirage jest prosta w obsłudze, posiada trzy przyciski — zasilania, migawki oraz funkcji i działa w trzech trybach do wyboru: zdjęć, filmów i transmisji na żywo.
Można ją także sparować ze smartfonem przy użyciu funkcji Wi-Fi Direct. Opracowana przez Google aplikacja VR180 umożliwia używanie ekranu telefonu jako wizjera wyświetlającego podgląd wszystkich zdjęć i nagrań wideo. Kamera Lenovo Mirage ma wymiary podobne do smartfona i waży zaledwie 139 g, dzięki czemu można ją zawsze mieć przy sobie.
VR180 — format prosty w obsłudze
Filmy w formacie VR180 działają tak samo, jak standardowe nagrania 2D w YouTube, Zdjęciach Google, czy towarzyszących im aplikacjach. Oznacza to, że możesz oglądać ten sam materiał wideo o ultrawysokiej rozdzielczości 4K na ekranie telefonu, tabletu i komputera bez używania specjalnych gogli. Gogle VR, takie jak Google Cardboard, czy Lenovo Mirage Solo z Daydream zwiększają jednak poczucie realizmu i zachęcają do wielokrotnego oglądania nagrań.
Filmy w formacie VR180, podobnie jak dwuwymiarowe wideo, można montować w znanych i popularnych programach do edycji np. Adobe Premiere Pro i nie trzeba uczyć się nowych formatów, ani używać specjalnego sprzętu do montażu. .
Błyskawiczne udostępnianie
Gotowe nagrania i zdjęcia można szybko i wygodnie udostępniać ponieważ kamera Lenovo Mirage jest ściśle zintegrowana z serwisami Zdjęcia Google i YouTube. Nagrane materiały można przechowywać na wbudowanej karcie pamięci eMMC o pojemności 16 GB1 (lub na opcjonalnej karcie microSD o pojemności do 128 GB). Korzystając z łączności Wi-Fi kamery, można także przesyłać obraz na żywo lub nagrania wideo wprost na konto YouTube VR — nie jest do tego potrzebny smartfon.
Urządzenie zostało zbudowane na platformie Qualcomm® Connected Camera i zawiera układ Snapdragon 626 SoC. Ma wbudowane dwie kamery o wysokiej jakości, wydajny procesor, łączność Wi-Fi, a nawet zintegrowany modem komórkowy X9 w wersji LTE. Kamera jest wyposażona w 2 GB pamięci RAM, gniazdo ładowania USB Type-C oraz komorę wymiennej baterii. Urządzenie może rejestrować wideo o wysokiej rozdzielczości przez nawet 2 godziny w trybie ciągłym2.
Oprócz Kamery Lenovo Mirage na rynek wchodzą jeszcze dwa urządzenia, które powstały we współpracy z firmami Google oraz Qualcomm i zapewniają naszym klientom emocjonujące, realistyczne wrażenia:
Lenovo Mirage Solo z Daydream to pierwsze na świecie autonomiczne gogle VR z technologią Daydream, które łączą w sobie prostotę obsługi z realizmem wrażeń i oferują rzeczywistość wirtualną nowej generacji;
Ekran Lenovo Smart Display ma wbudowaną usługę Google Assistant i wyświetlacz dotykowy w żywych kolorach o rozdzielczości Full HD3.
Kamera Mirage wejdzie do sprzedaży w drugim kwartale tego roku4. Wszystkie produkty są dostępne na stronie www.lenovo.com4.
Więcej informacji można uzyskać pod adresami www.lenovo.com/lenovolaunch i www.lenovo.com/ces.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *