BadaniaMedia

Kanał FOX liderem w styczniu

W styczniu kanał FOX odnotował rekordowe wyniki oglądalności, zajmując 1. miejsce wśród zagranicznych kanałów serialowych.

 

FOX, kanał oferujący polskim widzom seriale z największych amerykańskich wytwórni, ogłosił imponujące wyniki oglądalności w styczniu tego roku.

Kanał był liderem wśród zagranicznych stacji serialowych w grupie komercyjnej 16-49, wyprzedzając najbliższą konkurencję, w tym Comedy Central, AXN, 13 Ulicę czy TNT. Wynik kanału w grupie komercyjnej 16-49 wyniósł 0,81%SHR i wzrósł aż o 56% względem analogicznego okresu ubiegłego roku. FOX notuje systematyczne wzrosty oglądalności na przestrzeni poprzednich 6 miesięcy – w drugim półroczu ubiegłego roku kanał podniósł swoje wyniki aż o 53% względem tego samego okresu w roku 2017.

Ogromną popularnością wśród widzów kanału cieszą się nowe tytuły jak „9-1-1”, którego nowy sezon zobaczyło już prawie 2 mln widzów czy ”Chicago Fire”, który jest najlepiej oglądanym serialem w paśmie dziennym (prawie 3,5 mln widzów od października 2018). Widzowie chętnie wracają też na kultowe pozycje, jak „The Walking Dead”, którego najnowsze odcinki 9. sezonu będą mogli śledzić już od 11 lutego. FOX to także nowe seriale, które niedawno miały premierę w USA i tak wczoraj zadebiutował na kanale serial „Magnum: Detektyw z Hawajów”, którego pierwszy odcinek zgromadził przed telewizorami prawie 190 tysięcy widzów, a już 18 lutego czeka na widzów kolejna nowość – serial „Przejście”, który jest adaptacją bestsellerowej trylogii Justina Cronina.

„Niezmiernie się cieszę, że wyniki ciężkiej pracy zespołu zostały docenione przez polskich widzów. Po raz kolejny widzowie potwierdzili, że cenią jakość produkcji od FOX Networks Group”. – powiedział Maciej Bral, Dyrektor Generalny FOX Networks Group CE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *