„Klasyczny amerykański sen” na antenie Discovery Channel

Los Angeles. To tutaj podobno spełniają się marzenia. Nic więc dziwnego, że właśnie tu znajduje się siedziba polskiej firmy zajmującej się importem aut do Europy. W programie „Klasyczny amerykański sen” Discovery Channel pokaże Polaków, którzy wiedzieli jak zamienić pasję do samochodów w dobrze prosperujący biznes i zrealizować swój „American dream”. Widzowie poznają patenty, dzięki którym sprowadzanie amerykańskich pojazdów do Polski przynosi realne zyski, zobaczą unikatowe egzemplarze aut oraz dowiedzą się w jakie modele opłaca się inwestować.

 

Los Angeles to nie tylko kalifornijskie słońce i piękne plaże, to także wielkie możliwości. Dobrze wiedzą o tym Polacy, którzy za oceanem prowadzą swój motoryzacyjny biznes. Każdego dnia z magazynu polskiej firmy w świat wysyłanych jest kilkanaście samochodów. Głową tego interesu jest Łukasz, który dzieli swoje życie między Stanami Zjednoczonymi, a Polską. Szef musi doglądać spraw przynajmniej 4 razy w miesiącu i dlatego regularnie podróżuje między dwoma kontynentami. Do jego zespołu należą Bartek i Andrzej, którzy w poszukiwaniu unikatowych egzemplarzy aut dla klientów przemierzają tysiące mil

amerykańskich dróg. Magazynem znajdującym się w Mieście Aniołów, w którym setki modeli czekają na eksport, zarządzają wspólnik Łukasza – Sebastian oraz Asia – jedyna kobieta w tym zespole. W Polsce z kolei prawą ręką szefa jest Piotr, który pomaga w handlu sprowadzonymi pojazdami.

W nowym programie Discovery Channel „Klasyczny amerykański sen” poznamy kulisy działania tego potężnego przedsięwzięcia. Dowiemy się jak znaleźć prawdziwe motoryzacyjne perełki w najdalszych zakątkach USA. Towarzysząc Bartkowi i Andrzejowi przyjrzymy się procesowi negocjacji, zakupu i testowania wyjątkowych modeli.

–  To, że możemy oferować naszym klientom drogie, klasyczne, rzadko spotykane samochody to dla nas prestiż i radość dla oka. Często są to tak wyjątkowe modele, że widzimy je tylko raz w życiu. Ich wartość i unikatowość wiąże się też jednak z wielkim stresem. Tutaj nie ma miejsca na błędy czy opóźnienia. Nikomu nie wolno się pomylić mówi Asia.

Już w pierwszym odcinku programu zobaczymy Alfę Romeo Gulia Sprint GTA z 1965 roku.  Wyprodukowanych zostało tylko 450 sztuk tego wyścigowego modelu, a jego obecna wartość to 370 tysięcy dolarów (ok. 1 405 000 zł). W jaki sposób tak drogocenne auta transportowane są na inne kontynenty i o czym trzeba pamiętać przed załadowaniem ich do kontenerów? Przyjrzymy się także bardziej popularnym modelom, takim jak np. Mercedes SL 560, który trudno jest znaleźć w Europie w dobrym stanie. W Ameryce jest to o wiele łatwiejsze – polska ekipa znajduje około dwudziestu sztuk miesięcznie. Miłośnicy motoryzacji w programie zobaczą także Dutsona 280z z 1976 r., Forda Mustanga z 1966 r., czy Lincolna Mark IV z 1977 r. Sprawdzimy też, czy łatwo jest sprzedać klasyczne amerykańskie auto w Polsce.

Program „Klasyczny amerykański sen” to doskonała propozycja nie tylko dla wszystkich fanów motoryzacji, ale też dla tych, którzy nie wierzą, że pasja może stać się sposobem na życie.

„KLASYCZNY AMERYKAŃSKI SEN” – Premiera już w piątek, 29 marca o godz. 22:00 na antenie Discovery Channel.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *