Koroniewska, Dowbor i Przygoński jeżdżą klasykami – wyzwanie BBC Brit

Joanna Koroniewska, Maciej Dowbor oraz Kuba Przygoński zmierzyli się ze sobą za kierownicą klasyków. Wszyscy troje wzięli udział w niecodziennym wyzwaniu – na jeden dzień wcielili się w role prowadzących Top Gear, testując na miejskich drogach kultowe modele samochodów, dawniej produkowane w Polsce. Kto najlepiej opanował jazdę bez wspomagania kierownicy i komu udało się uzyskać najlepszy czas przejazdu? Czy Asia zdołała wyprzedzić Maćka, a mistrzowi świata w rajdach wystarczyły 24 KM pod maską, by dogonić rywali?

 

Już 23 października na antenie BBC Brit odbędzie się premiera 29. sezonu Top Gear. Z tej okazji Joanna Koroniewska, Maciej Dowbor i Kuba Przygoński zasiedli za kierownicami polskich ikon motoryzacji i zmierzyli się ze sobą w wyzwaniu BBC Brit. Wszystko zaczęło się w FSO – miejscu, w którym w drugiej połowie minionego wieku powstawały legendy polskich dróg, takie jak Fiat 125P, Maluch czy Polonez. Uczestnikom wyzwania udało się na jeden dzień wskrzesić ducha dawnych lat i niczym prowadzący Top Geara przetestować kultowe modele samochodów na drodze – oczywiście zaprawiając wszystko solidną dawką rywalizacji! Pojazdy oryginalnie wyprodukowane w FSO znów opuściły fabrykę, by wyruszyć w trasę wyznaczaną przez kolejne miejsca na mapie Warszawy związane z lokalną historią motoryzacji. Joanna Koroniewska usiadła za kierownicą Dużego Fiata – czy napęd na tył sprawił, że obudziła w sobie duszę driftera?

„Benzyna we krwi to nie wszystko. Dobry kierowca musi mieć także olej w głowie, którego mi nie brakuje. Lubię adrenalinę, jednak wyjeżdżam na drogę, prowadzę z rozwagą. Jestem fanką motoryzacji, testowania możliwości i osiągów aut, ale jazda Fiatem 125P to dopiero wyzwanie! Auto proste w konstrukcji, totalnie wyzbyte wszystkich kontrolek, a dodatkowo bez systemu wspomagania kierownicy to jak trening dla kobiecych bicepsów. Jedno jest pewne, za kierownicą i przy pisku opon czuję się jak ryba w wodzie.” przyznaje Joanna Koroniewska.

Zanim jednak uczestnicy wyruszyli w trasę, czekało ich jeszcze zadanie specjalne – rozpoznanie auta po kształcie z… zawiązanymi oczami. Joanna Koroniewska nie kryła zdziwienia, gdy zdała sobie sprawę, że po raz pierwszy od wielu lat ma poprowadzić samochód z manualną skrzynią biegów! Tymczasem ekscytacja Maćka Dowbora rosła z sekundy na sekundę, zwłaszcza gdy dowiedział się, czym on wyjedzie na ulice Warszawy. Losy swojej wygranej musiał bowiem zawierzyć możliwościom… Poloneza! Nim wszyscy wrzucili jedynkę i przygotowali się do startu, Maciek doskonale wcielił się w rolę prowadzącego tłumacząc wszystkim zasady przejazdu.

„Bycie prowadzącym Top Gear musi być naprawdę ekscytujące, a dziś przekonałem się o tym osobiście. Chyba mogę powiedzieć, że na motoryzację patrzę tak samo, gospodarze tego kultowego programu! Dla mnie każdy element samochodu to nie tylko zwykła część konstrukcyjna, ale i miesiące, czasami lata pracy designerów, techników, tysiące godzin testów. To właśnie dlatego niektóre modele zyskują miano ikon i to dlatego czuję taki dreszczyk emocji, gdy wsiadam do tak kultowego auta, jak Polonez!” mówi Maciej Dowbor.

Wszyscy uczestnicy wyzwania walczyli o jak najlepszy czas przejazdu na trasie wyznaczonej przez… zagadki! Drogę wskazywały im bowiem jedynie wskazówki dotyczące miejsc związanych z lokalną historią motoryzacji. Sami musieli zadecydować, gdzie się udadzą, a o tym, czy podjęli słuszne decyzje, dowiedzieli się dopiero na mecie. Jak sobie poradzili? I czy imponujące umiejętności Kuby Przygońskiego w zderzeniu z możliwościami Malucha zapewniły mu przewagę nad konkurentami?

Motoryzacja to nie tylko cztery koła, kierownica i moc silnika przekonuje Jakub Przygoński To przede wszystkim ogromna pasja, której towarzyszą niezwykłe emocje. Dokładnie to widzę oglądając Top Gear i to też powód, dla którego można pozazdrość prowadzącym! Duch rywalizacji przeplata się z humorem, a to tworzy niepowtarzalny klimat. Taka kombinacja gwarantuje, że cały czas doświadczamy czegoś nowego,  tak jak my dzisiaj w wyzwaniu BBC Brit”  – dodaje kierowca.

O tym, jak w roli prowadzących Top Gear na trasie wyzwania BBC Brit radzili sobie uczestnicy, dowiedzieć można się z ich Instastories na kanałach

https://www.instagram.com/joannakoroniewska/

https://www.instagram.com/maciej_dowbor/

https://www.instagram.com/kuba_przygonski/

Natomiast zwycięzcę tego wyjątkowego przejazdu w stylu prowadzących Top Gear poznamy na kanale Dowbory Be Happy w przyszłym tygodniu.

Tymczasem kolejna dawka emocji czeka na widzów już w najbliższy piątek, 23 października o godz. 22:30 w BBC Brit, gdzie zobaczymy premierowy odcinek 29. sezonu Top Gear

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *