Kwiecień na kanale Discovery Science

Aleksandra Ziembińska-Buczyńska i Marek Kotelnicki zapraszają na fascynującą wyprawę do świata wynalazków i ich twórców.

 

WYNALAZCY PRZYSZŁOŚCI

(INNOVATION NATION)

Od niedzieli, 7 kwietnia, godzina 11.00

Aleksandra Ziembińska-Buczyńska i Marek Kotelnicki zapraszają na fascynującą wyprawę do świata wynalazków i ich twórców. Ta niezwykle wnikliwa seria programów przedstawia historię najciekawszych polskich wynalazków.

Poznamy od kulis pracę projektantów, inżynierów i naukowców. Każdy z kolejnych odcinków tej interesującej serii zaprowadzi nas do innego regionu Polski. Poznamy od podszewki proces projektowania prozaicznego mopa domowego i przyjrzymy się niezwykle skomplikowanym technologiom budowlanym stosowanym podczas podboju kosmosu.

Poznamy polskich twórców rzeczy małych i wielkich, ale przede wszystkim mających ogromny wpływ na rozwój nauki i techniki.

MŁODZI POGROMCY MITÓW

(MYTHBUSTERS JR.)

Od niedzieli, 21 kwietnia, godzina 12.00

Nowe pokolenie młodych pogromców mitów poszukuje prawdy w miejskich legendach
i opowieściach. Szóstka genialnych i utalentowanych dzieciaków, wykorzystując najnowsze zdobycze nauki, próbuje oddzielić fakty od fikcji, a pomaga im w tym dobrze znany z oryginalnej serii programów Adam Savage.

Ci pogromcy, choć mają zaledwie tylko kilkanaście lat, dzielnie dotrzymują kroku dorosłym. Odważnie zabierają się za mity z obszaru popkultury, chemii i fizyki. Nie boją się wybuchów i siadają za kierownicąę samochodów.

Czy można zrobić w pełni funkcjonujący spadochron z taśmy klejącej? Czy gaśnice mogą posłużyć do budowy latającego plecaka jetpack? Te zdolne nastolatki udzielą nam odpowiedzi na te i wiele innych pytań, bo dla nich nauka nie ma żadnych granic!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *