MediaZapowiedzi TV

Kwiecień na kanale SundanceTV

W nadchodzącym miesiącu SundanceTV zaprasza do oglądania seriali „Mad Men” (sezon 7.), „Rectify” (sezon 4.) oraz „Acceptable Risk”.

 

 

 

 

W kwietniu zobaczyć będzie można także liczne filmy – w szczególności polecamy cykl Z kamerą dookoła świata, w ramach którego oglądać będzie można filmy dokumentalne przedstawiające rzeczywistość najróżniejszych zakątków świata – m.in.świat masajskich młodych wojowników w filmie  „Warriors” oraz realia życia tybetańskich mnichów w filmie „Monk with a Camera”.

MAD MEN – SEZON 7.
W czwartki o 22:00

Występują: Jon Hamm, Elisabeth Moss

Siódmy i ostatni sezon serialu składa się z 14 odcinków podzielonych na dwie równe części: pierwsza, zatytułowana jako „Beginning”, rozpoczyna się w styczniu 1969 r., kilka tygodni po Święcie Dziękczynienia z 1968 r., które zostało pokazane pod koniec 6. sezonu, zaś kończy w lipcu 1969 r., i przedstawia bohaterów w trakcie zmagań z nowymi okolicznościami ich życia prywatnego i zawodowego.

Druga połowa sezonu, zatytułowana jako „The End of an Era”, rozgrywa się między kwietniem a listopadem 1970 r.

RECTIFY – SEZON 4.
W niedziele o 22:00

Występują: Aden Young, Abigail Spencer, Adelaide Clemens

Po tym, jak jego ugoda zostaje oficjalnie zatwierdzona, Daniel musi pogodzić się z nadchodzącym wygnaniem ze stanu Georgia. Na prośbę ojca Teda, który nie może wybaczyć Danielowi ataku na syna, wyprowadza się z rezydencji Talbotów.

ACCEPTABLE RISK
W niedziele o 21:00. Finałowy odcinek 8 kwietnia

Występują: Elaine Cassidy, Morten Suurballe, Angeline Ball

Akcja sześcioodcinkowego serialu toczy się w Montrealu, gdzie zostają znalezione zwłoki Lee Manninga, szefa marketingu w firmie farmaceutycznej. Tuż przed śmiercią mężczyzna rozmawiał ze swoją żoną Sarah przez telefon. Życie kobiety legnie w gruzach, tym bardziej że jej pierwszy mąż zmarł trzy lata wcześniej.

Przeglądając listę kontaktów Lee, Sarah zaczyna zdawać sobie sprawę, jak mało wiedziała o życiu swojego męża. Podejmując dochodzenie, które rodzi więcej pytań niż odpowiedzi, Sarah nagle znajduje się w centrum podejrzeń, a jej życie jest pod obserwacją.

Monk with a Camera
W piątek, 6 kwietnia o 22:00

Reżyseria: Tina Mascara, Guido Santi

Nicholas Vreeland porzucił swoje światowe życie, by zostać tybetańskim mnichem. Jego życie zmieniło się drastycznie, gdy spotkał tybetańskiego nauczyciela, który kształcił samego Dalajlamę.
Wkrótce później Vreeland przeniósł się do buddyjskiego klasztoru w Indiach, gdzie następnie przez 14 lat studiował buddyzm.

Ironia losu sprawiła, że Nicholas został zmuszony do zajęcia się ponownie fotografią, by pomóc innym mnichom w odbudowaniu ich klasztoru.

Warriors
Piątek, 13 kwietnia o 22:00

Reżyseria: Barney Douglas

W cieniu masywu Kenia, młodym masajskim wojownikom udało się uformować drużynę krykieta. W społeczności głęboko przywiązanej do tradycji – gdzie wciąż kobiece obrzezanie uważane jest za element rytuału przejścia – ci młodzi Masajowie rozładowują frustrację spowodowaną swymi nierównymi szansami poprzez uderzanie piłek na równinach Kenii i marzenia o życiu gdzieś poza ich wioską.

W ten sposób rozpoczyna się ich wędrówka do samej Anglii, miejscu narodzin krykieta. Ta podróż da młodym wojownikom odwagę niezbędną do zmierzenia się ze starszyzną w nadziei na zakończenie rytuału kobiecego obrzezania.

TYKE ELEPHANT OUTLAW
Piątek, 20 kwietnia o 22:00

Reżyseria: Sally Joseph

Honolulu, 20 sierpnia 1994 r. – tego dnia słonica Tyke wpadła w szał podczas występu. To, co zdarzyło się później, straumatyzowało całe miasto i stało się przyczyną ogólnoświatowej walki w obronie praw zwierząt cyrkowych.

Film stanowi przejmującą opowieść o tym, jak jeden ze słoni postanowił walczyć o wolność – ponadto zadaje poważne pytania o naturę naszych relacji z innymi gatunkami.

THE RUSSIAN WOODPECKER
Piątek, 27 kwietnia o 22:00

Reżyseria: Chad Gracia

Podczas gdy jego kraj prowadzi wojnę, ukraiński ocaleniec z katastrofy w Czarnobylu odkrywa mroczny sekret i musi zdecydować, czy zaryzykować własnym życiem i ujawnić go, stając się tym samym częścią rewolucji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *