„Sobotnie wieczory na SundanceTV”- cykl filmowy

W lutym SundanceTV zaprasza do spędzania sobotnich wieczorów w doborowym, filmowym towarzystwie. W tym miesiącu widzowie kanału będą mogli zobaczyć wyselekcjonowane, docenione przez krytyków produkcje – od komedii po dramaty. W ramach cyklu „Sobotnie wieczory na SundanceTV” pojawią się między innymi: „An Evening with Beverly Luff Linn” – komedia kryminalna z Aubrey Plazą w roli znudzonej żony, w której życiu pewnego dnia pojawia się tajemniczy mężczyzna z jej przeszłości, romans „The Deep Blue Sea” z Rachel Weisz i Tomem Hiddelstonem, czy „The Double” – czarna komedia z wątkami dreszczowca zrealizowana w oparciu o nowelę Fiodora Dostojewskiego „Sobowtór: poemat petersburski”. Na „Sobotnie wieczory na SundanceTV” kanał zaprasza w każdą sobotę lutego o 22:00.

 

 

 

 

 

An Evening with Beverly Luff Linn

8 lutego o 22:00

Lulu (Aubrey Plaza) zostaje zwolniona z kawiarni przez swojego wiecznie knującego męża Shane’a Dangera. Niezadowolona z życia kobieta jest zszokowana, gdy natrafia na telewizyjną zapowiedź wydarzenia „An Evening With Beverly Luff Linn For One Magical Night Only”, podczas którego ma się pojawić tajemniczy mężczyzna z jej przeszłości (Craig Robinson).

Tytuł: An Evening with Beverly Luff Linn

Występują: Aubrey Plaza, Jemaine Clement, Craig Robinson

The Deep Blue Sea

15 lutego o 22:00

Czterdziestoletnia Hester Collyer (Rachel Weisz) porzuca uprzywilejowane życie, które wiodła ze swoim mężem, Sir Williamem Collyerem (Simon Russell Beale), by zamieszkać z młodym byłym pilotem RAF-u, Freddiem Page’em (Tom Hiddleston).

Związek Hester i Freddiego nie jest jednak usłany różami i charakteryzuje się pijackimi awanturami. Pomimo tego, że ich życie miłosne jest pełne pasji, to nie mają ze sobą zbyt wiele wspólnego.

Tytuł: The Deep Blue Sea

Występują: Rachel Weisz, Tom Hiddelston, Simon Russell Beale 

The Double

22 lutego o 22:00

Simon (Jesse Eisenberg) jest nieśmiałym człowiekiem, który egzystuje samotnie w obojętnym świecie.  W pracy go pomijają, matka z niego szydzi, a kobieta jego marzeń kompletnie go ignoruje. Pojawienie się nowego współpracownika, Jamesa (Eisenberg w podwójnej roli), zaburza równowagę świata Simona. James jest jego sobowtórem, ale też kompletnym przeciwieństwem. Jest pewny siebie, charyzmatyczny i dobrze radzi sobie z kobietami.

Ku przerażeniu Simona, James powoli zaczyna przejmować jego życie.

Tytuł: The Double

Występują: Jesse Eisenberg, Mia Wasikowska, Wallace Shawn 

Charlotte Gray

29 lutego o 22:00

Rok 1943. Świat ogarnięty jest wojną. Charlotte Gray (Cate Blanchett), młoda Szkotka, zostaje zrzucona na południu Francji za liniami wroga. Tylko ona wie, że ma podwójną misję. Oficjalnie – została zrekrutowana przez brytyjski rząd w ramach operacji specjalnej mającej na celu nawiązanie kontaktu z miejscową grupą ruchu oporu, która walczy z okupującą Francję armią niemiecką. Nieoficjalnie – poszukuje swojego kochanka, Petera (Rupert Penry Jones), angielskiego lotnika, który zaginął po zestrzeleniu jego samolotu.

Tytuł: Charlotte Gray

Występują: Cate Blanchett, Billy Crudup, Michael Gambon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *