Kultura, muzyka, kino, moda

Laureat Antyfestu zagra na Pol’and’Rock Festival

Tylko do 26 czerwca trwają zgłoszenia kapel do 12. edycji Antyfestu – przeglądu, którego organizatorem jest Antyradio. Zwycięzca konkursu otrzyma zaproszenie na 26. Pol’and’Rock Festival, czyli Najpiękniejszą Domówkę Świata.

Do organizowanego przez Antyradio przeglądu zgłaszać mogą się zespoły grające różne odmiany muzyki rockowej, niebędące związane z żadną wytwórnią fonograficzną. Specjalny formularz dostępny jest na stronie Antyradio.pl.

Spośród nadesłanych zgłoszeń jury konkursu wyłoni kilkadziesiąt kapel, których muzyka zostanie poddana pod głosowanie słuchaczy Antyradia. Tegoroczne nominacje zostaną ogłoszone 6 lipca, a 17 lipca przedstawionych zostanie pięciu finalistów, którzy zagrają na koncertach rejestrowanych w profesjonalnym studiu nagraniowym. Występy te zostaną zaprezentowane 24 lipca, podczas specjalnego programu na antenie Antyradia i stronie Antyradio.pl. Tego samego dnia zostanie ogłoszony zwycięzca Antyfestu Antyradia 2020.

Zwycięzca Antyfestu otrzyma statuetkę “Złotej Kosy”, nagra profesjonalną płytę w Izabelin Studio, uzyska wsparcie promocyjne Antyradia oraz wystąpi na 26. Pol’and’Rock Festival – Najpiękniejszej Domówce Świata, która będzie transmitowana online.

Przegląd był jednym z tematów Domowej Orkiestry – codziennego programu Jurka Owsiaka.

W dotychczasowych edycjach przeglądu organizowanego przez Antyradio uczestniczyło już ponad 2,7 tys. kapel reprezentujących różne brzmienia i odmiany muzyki rockowej. Laureatami konkursu są: Vintage (2009), Another World (2010), Leash Eye (2011), Cinemon (2012), Paradygmat (2013), Killing Silence (2014), Thermit (2015), Strażacy (2016), Dream Atlas (2017), Curcuma (2018) oraz Bruklin (2019).

 

Pol’and’Rock Festival (wcześniej Przystanek Woodstock) to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych, organizowany od 1995 roku.

26. edycja wydarzenia, która odbędzie się w terminie 30 lipca – 1 sierpnia 2020 roku, przybierze formę Najpiękniejszej Domówki Świata – festiwalu online, w czasie którego publiczności zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców, a w ramach Akademii Sztuk Przepięknych odbędą się spotkania z wybitnymi osobistościami świata kultury, polityki i sportu. Jak dotąd potwierdzono koncerty zespołów Raz Dwa Trzy, Big Cyc, happysad, Kwiat Jabłoni, Pull The Wire, Łydka Grubasa, Romantycy Lekkich Obyczajów oraz Majki Jeżowskiej i Piotra Bukartyka. Wśród gości ASP znajdą się m.in. bracia Sekielscy, Ewa Ewart, Andrzej Mleczko i Janusz Gajos.

Organizatorem festiwalu jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która tym letnim koncertem chce podziękować wszystkim wolontariuszom i osobom wspierającym jej styczniowe działania w ramach Finału WOŚP. W tym roku wydarzenie będzie również podziękowaniem za postawę Polaków w walce z epidemią COVID-19. Tylko do końca maja w 2020 roku Fundacja otrzymała od społeczeństwa już około 210 mln PLN (łącznie w ramach 28. Finału WOŚP i Funduszu Interwencyjnego na rzecz walki z koronawirusem).

Koncert jest niekomercyjny, niebiletowany, a środki na jego organizację zapewniają sponsorzy. Festiwal nie jest finansowany ze środków zebranych w czasie Finału WOŚP.

Fundacja WOŚP ma ogromne doświadczenie w internetowym przekazie wideo. W czasie 25. Pol’and’Rock Festival materiały na youtubowym kanale internetowej telewizji WOŚP – KręciołaTV – były oglądane przez 51 milionów minut.

Do Kostrzyna nad Odrą, gdzie wydarzenie odbywało się nieprzerwanie od 2004 roku, festiwal powróci za rok – 27. edycja Pol’and’Rock Festival zaplanowana jest na 29-31 lipca 2021 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *