Lenovo partnerem technologicznym zespołu Ducati na mistrzostwach MotoGP

Firma Lenovo podpisała wieloletnią umowę sponsoringową z zespołem Ducati uczestniczącym w motocyklowych mistrzostwach świata MotoGP.
 
Począwszy od sezonu 2018 Lenovo będzie głównym partnerem technologicznym zespołu Ducati, co umożliwi jego członkom korzystanie z komputerów, tabletów i serwerów Lenovo na torze i poza wyścigami. Obie strony będą też prowadzić wspólne prace badawczo-rozwojowe w ramach programu sprzyjającego postępom i sukcesom zespołu. Wyścig, w którym Lenovo zadebiutuje jako partner Ducati, odbędzie się w niedzielę 8 kwietnia na Autódromo Termas de Río Hondo w Argentynie.
 

 
Komentując sponsorską współpracę, Corporate President i Chief Operating Officer Lenovo Gianfranco Lanci powiedział: „Mistrzostwa MotoGP zwracają na siebie coraz większą uwagę. Jest to sport szybko zdobywający coraz większą renomę i miliony widzów na całym świecie. 90-letni dorobek Ducati oraz koncentracja tej marki na innowacyjności, szybkości i wydajności doskonale pasuje do naszych własnych tradycji oraz podejścia do rozwoju produktów. Bardzo cieszymy się, że produkty Lenovo przyczynią się do osiągania kolejnych sukcesów i realizacji ambicji zespołu, a także z większej widoczności naszej marki, jaką zapewni nam partnerstwo z zespołem Ducati.
CEO Ducati Motor Holding Claudio Domenicali dodał:Miło nam poinformować o nawiązaniu bardzo ważnego dla nas partnerstwa z Lenovo — jednym z największych producentów komputerów osobistych i liderem w dziedzinie innowacyjnych technologii dla użytkowników indywidualnych i biznesowych oraz centrów danych. Chcąc sprostać nowym wyzwaniom zarówno na torze MotoGP, jak i wewnątrz firmy, musimy zwiększyć potencjał informatyczny i cyfrowy Ducati. Uda nam się to dzięki partnerom takim jak Lenovo oraz wydajnemu i wszechstronnemu sprzętowi tej firmy. Wyścigowe i produkcyjne motocykle Ducati będą jednocześnie doskonałym środowiskiem testowym dla najnowszych technologii Lenovo. Jesteśmy przekonani, że będzie to partnerstwo bardzo korzystne dla obu stron”.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *