Liga Narodów siatkarzy: Turniej w Melbourne – terminarz i plan transmisji

Polscy siatkarze zagrają w Melbourne w piątym i ostatnim turnieju fazy interkontynentalnej Ligi Narodów. Czy podopieczni trenera Vitala Heynena zdołają wywalczyć awans do Final Six? Kiedy grają Polacy?

 

 

 

 

Na poprzedni turniej Ligi Narodów do Chicago Polacy polecieli w roli lidera tabeli Ligi Narodów. Niestety, w meczach z wymagającymi przeciwnikami nie zdołali tam wygrać nawet seta. Na początek przegrali z Iranem, w drugim meczu ulegli reprezentacji USA, a na zakończenie zeszli z boiska pokonani przez Serbów. Trzy porażki po 0:3 oznaczały dla zawodników trenera Heynena spadek na piąte miejsce w tabeli.

Czy polscy siatkarze zdołają wywalczyć awans do turnieju finałowego, który zostanie rozegrany w dniach 4–8 lipca w Lille we Francji? W Melbourne zagrają kolejno z Argentyną (22 czerwca), Brazylią (23 czerwca) oraz Australią (24 czerwca).

Zestaw rywali wydaje się teoretycznie łatwiejszy, niż w Stanach Zjednoczonych. Argentyńczycy w dwunastu grach wygrali zaledwie dwa razy (z Włochami i Koreą Południową) i zajmują 14. miejsce w tabeli.

Najgroźniejszym rywalem będą mistrzowie olimpijscy – Brazylijczycy, którzy mają identyczny bilans meczów (8 zwycięstw – 4 porażki), jak Polacy, wyprzedzając ich w tabeli o jeden punkt. Canarinhos również w poprzedni weekend wypadli słabo, na turnieju w Warnie ulegli Kanadzie (0:3), Francji (0:3) oraz Bułgarii (2:3).

Na zakończenie zmagań w Melbourne podopieczni Heynena zmierzą się z gospodarzami turnieju. Reprezentanci Australii nie raz dawali się we znaki biało-czerwonym. Również to spotkanie nie będzie łatwe. W tegorocznej edycji Australijczycy wygrali pięć meczów.

Terminarz i plan transmisji turnieju Ligi Narodów siatkarzy w Melbourne (22–24 czerwca):

2018-06-22: Polska – Argentyna piątek, godzina 10.30; transmisjaPolsat Sport, Super Polsat

2018-06-22: Australia – Brazylia piątek, godzina 13.00; transmisjaPolsat Sport

2018-06-23: Australia – Argentyna sobota, godzina 9.25; transmisjaPolsat Sport

2018-06-23: Brazylia – Polska sobota, godzina 12.00; transmisjaPolsat Sport, Super Polsat

2018-06-24: Brazylia – Argentyna niedziela, godzina 4.00; transmisjaPolsat Sport

2018-06-24: Australia – Polska niedziela, godzina 7.00; transmisjaPolsat Sport, Super Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *