Letni „Przekrój” już jest!

Bądźcie jak woda, przyjaciele! I pijcie wodę, bo nadchodzące lato znów będzie cieplejsze od poprzedniego (jak podaje Pogoda pod psem, o kilka stopni powyżej normy, ale już to wystarczy).

 

 

W związku z sezonem powszechnie uznawanym za plażowy, „Przekrój” przybiera na wadze i liczy sobie 196 stron. A na tych stronach, same skarby i gwiazdy: Tomasz Stawiszyński rozmawia z Noamem Chomsky’m, Agata Trzebuchowska – z Pawłem Pawlikowskim, a Piotr Żelazny z Matrinem Capparosem. Łukasz Kaczyński łowi śmieci na polskim wybrzeżu, Goshka Macuga opowiada o swoim ulubionym dziel sztuki, a Renata Lis opisuje swoją ulubioną wyspę w Grecji. Wspominamy też Bruce’a Lee w 45. rocznicę śmierci słynnego „Smoka”.

Odwiedzamy inne kontynenty geograficzne (Afrykę) i czasowe (antyk), serwujemy morze dobrej literatury (Kurt Vonnegut, Lászlo Krasznahorkai, Amit Chaudhuri, Tomasz Wiśniewski i Nowe wiersze słanwych poetów), spędzamy czas na powietrzu (m.in. budując domki na drzewach), poznajmey tajemniczy świat śluzowców.

Poza tym, jak zwykle: Wszystko Będzie dobrze bawi do łez, Joanna Grochocka to wzrusza, to zastanawia, a Marek Raczkowski trafia w samo sedno. Plus dwie krzyżówki (trudna i bardzo trudna), i wiele, wiele więcej!


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *