Listopad na kanale SundanceTV

W nadchodzącym miesiącu SundanceTV zaprasza do oglądania seriali „Rake” (sezon 5.), „Rectify” (sezon 4.), „Hell on Wheels” (sezon 5.) oraz „The Principal”.

 

W listopadzie SundanceTV poleca także cykl Długa podróż,  a w nim filmy poruszające tematy drogi, podróży, a jednocześnie odkrywania prawdy o sobie. Wśród obrazów będzie można zobaczyć między innymi: „Return to Rajapur” czy „Red Knot”.   

 

RAKE – SEZON 5.
Premiera 1 listopada o 22:00
Kolejne odcinki w każdy czwartek o 22:00

Występują: Richard Roxburgh, Matt Day, Kate Box

Rok po zostaniu senatorem w parlamencie w Canberze, Cleaver (Richard Roxburgh) ma zarówno nowych, jak i starych wrogów. Jednym z nich jest groźna, prawicowa senator Penny Evans (Jane Turner), natomiast sprzymierzeńcem Cleavera zostaje jego kierowca, Jakub (Jacek Koman).

Nicole Vargas (Kate Box) jest teraz szefem sztabu Cleavera, a Jack (Tasma Walton) ukrywa się w mrokach parlamentarnych korytarzy, by w zależności od potrzeb wynieść kogoś na piedestał albo złamać jego karierę. David Potter (Matt Day) przeszedł na stronę Zielonych, a jego główny rywal i zarazem przyrodni brat, Joe (Mark Mitchinson) reprezentuje w senacie rząd i wraz z ministrem ds. bezpieczeństwa wewnętrznego, Garethem Morrowem (William McInnes), rządzą żelazną ręką, a przynajmniej tak im się wydaje.

THE PRINCIPAL
W niedzielę, 4 listopada od 20:00 (dwa odcinki)

Występują: Alex Dimitriades, Mirrah Foulkes, Rahel Romahn

Kiedy nowym dyrektorem szkoły dla trudnych chłopców mieszczącej się na południowo-zachodnich przedmieściach Sydney zostaje historyk, Matt Bashir, jego radykalne podejście wywołuje konflikty narażając na szwank prywatne życie nauczyciela. Z chwilą, gdy zmiany powoli zaczynają przynosić pierwsze efekty, na terenie szkoły zostaje znalezione ciało siedemnastolatka.

HELL ON WHEELS – SEZON 5.
Kolejne odcinki w każdą niedzielę o 22:00

Występują: Anson Mount, Colm Meaney, Robin McLeavy

Serial przenosi widza do Stanów Zjednoczonych z czasów po wojnie secesyjnej i pokazuje trudy, jakie zostały podjęte, by odbudować ten kraj po najkrwawszej wojnie w jego historii.

Produkcja przedstawia różnorakie aspekty życia w USA w tamtych czasach: zinstytucjonalizowaną chciwość i korupcję, doświadczenie imigracyjne, sytuację wyemancypowanych Afroamerykanów w czasach rekonstrukcji oraz proces niszczenia ziem rdzennych Amerykanów i ich społeczności w imię postępu.

RECTIFY – SEZON 4.
Premiera 6 listopada o 22:00
Kolejne odcinki w każdy wtorek o 22:00 (po dwa odcinki)

Występują: Aden Young, Abigail Spencer, Adelaide Clemens

Wraz z uprawomocnieniem się ugody, Daniel musi pogodzić się z tym, że będzie musiał opuścić Georgię. Wyprowadza się z rezydencji Talbot po tym, jak Ted senior nie będąc w stanie wybaczyć Danielowi napaści na Teddy’ego, prosi go, aby odszedł.

RETURN TO RAJAPUR
Piątek, 2 listopada o 22:00

Reżyseria: Nanda Anand

Urodzona w Connecticut i wychowana przez dziadków, Samantha Hartley (Kelli Garner) wybiera się w podróż do Radżastanu w Indiach, gdzie jej rodzice, Sara (Lynn Collins) i Jeremy (Justin Theroux), w 1983 roku spędzili swój miodowy miesiąc.

Na dworcu Rajapur spotyka Amara (Bhanu Goswami), który zabiera kobietę do hotelu Desert, mimo że Samantha planowała zostać w Niwas Palace. Kiedy Amerykanka nalega, by jednak tam pojechać, na miejscu zastaje Vikrama Singha Rathorego (Yusuf Hussain) i jego ponurego kuzyna, Jaia Singha (Manoj Bajpai), właściciela hotelu, który daje Samancie do zrozumienia, że kobieta nie może się tam zatrzymać.

LAMB
Piątek, 9 listopada o 22:00

Reżyseria: Ross Partridge

Mężczyzna spotyka na parkingu młodą dziewczynę. Chce pomóc jej uniknąć smutnego losu, poprzez pokazanie prawdziwego piękna otaczającego ją świata. Wspólna podróż porusza ich w sposób, którego żadne z nich się nie spodziewało.

THE OVERBROOK BROTHERS
Piątek, 16 listopada o 22:00

Reżyseria: John E. Bryant

Jason wraz ze swoją dziewczyną Shelly, ojcem i braćmi podróżują przez Kolorado, aby wspólnie z rodziną spędzić Boże Narodzenie. Wkrótce między Jasonem, a jego bardzo krytycznym bratem, Toddem, z którym od zawsze rywalizował, wywiązuje się konflikt. Po tym, jak Todd ujawnia długo skrywaną tajemnicę o rodzicach Jasona, chłopak wraz ze swoją partnerką postanawiają odłączyć się od grupy i pojechać do Austin w Teksasie, aby dowiedzieć się prawdy. Wbrew sprzeciwom, dołącza do nich Todd.

Wkrótce braterska rywalizacja rozrasta się do absurdalnych rozmiarów i dotyczy najgłupszych i najdrobniejszych rzeczy. Pochłonięty sprzeczkami Jason zaczyna ignorować Shelly…

RED KNOT
Piątek, 23 listopada o 22:00

Reżyseria: Scott Cohen

Peter i Chloe, młode małżeństwo z Nowego Jorku, postanawiają świętować spóźniony miesiąc miodowy na pokładzie statku badawczego w drodze na lodowe pustkowia Antarktydy. Wkrótce Chloe zaczyna czuć się zaniedbywana i zdradzona przez Petera. Mężczyzna koncentruje się na gromadzeniu informacji do artykułu, który planuje opublikować wraz z jednym z kolegów, biologiem, Rogerem Paynem.

Po niewybaczalnej zdradzie Petera, Chloe wywraca do góry nogami swoje małżeństwo, przenosząc się do osobnego pokoju i ogłaszając swoją niezależność wszystkim na pokładzie statku.

HIGHWAY
Piątek, 30 listopada o 22:00

Reżyseria: Deepak Rauniyar

Wypełniony pasażerami autokar podróżujący z Nepalu do Katmandu, coraz bardziej opóźnia swój przyjazd do miejsca docelowego. Spóźnienie spowodowane jest strajkiem (bandhem) i związaną z nim blokadą drogi.

Po długim postoju kierowca postanawia wyminąć blokadę udając, że jadący autobusem to uczestnicy przyjęcia weselnego. Zgodnie ze zwyczajem, strajkujący podczas protestów przepuszczają pojazdy weselne. Pasażerowie bez problemu wymyślają scenariusz maskarady, gdy okazuje się, że kobieta, która zostaje wybrana do roli panny młodej, w rzeczywistości udaje się do Katmandu, aby się zaręczyć. Pooja, studentka medycyny, która zostaje fałszywą „oblubienicą” stoi przed rozdzierającym wyborem – nie wie, czy ma poślubić wybranego dla niej narzeczonego, Abirala, który właśnie wrócił ze Stanów Zjednoczonych i którego zna od dziecka, czy podążać za głosem serca i kochankiem Ronitem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *