„Małpa nie zając”, czyli uczta wielkanocna z TNT

Fani „Planety Małp” mogą liczyć na Święta pełne rozrywki. W Niedzielę oraz Poniedziałek Wielkanocny TNT zaprezentuje filmy z tego kultowego cyklu. Emisja 21 oraz 22 kwietnia od godz. 21:00.

 

„Planeta małp”, której reżyserem był Franklin J. Schaffner, zadebiutowała na ekranach w 1968 roku. Jej akcja rozpoczyna się, gdy statek kosmiczny USA prowadzony przez astronautów: Taylora, Landona i Dodge’a ląduje na nieznanej planecie. Bohaterowie odkrywają, że przenieśli się 2000 lat w przyszłość, a odkryte miejsce jest zdominowane przez niezwykle rozwinięte i inteligentne małpy. Nietypowi tubylcy traktują gatunek ludzki jako prymitywny i nadający się do eksperymentów.

W drugiej części cyklu – „W podziemiach Planety Małp” z Ziemi zostaje wysłana misja ratunkowa w poszukiwaniu Taylora i jego załogi. Główny bohater, Brent,  ląduje w Zakazanej Strefie i odkrywa, że planetą rządzą małpy. Amerykański astronauta w towarzystwie wspierającej go niemej kobiety o imieniu Nova niejednokrotnie naraża życie, by odnaleźć zaginionych Ziemian.

W odróżnieniu od poprzednich filmów akcja „Ucieczki z Planety Małp” rozgrywa się na Ziemi. Na amerykańskim wybrzeżu lądują małpi naukowcy: Cornelius, Zira oraz Milo, którzy zdołali naprawić statek kosmiczny Taylora. Krótko po przybyciu podróżnicy zostają zamknięci w ogrodzie zoologicznym, stając się swego rodzaju ciekawostką i medialną sensacją. Jest jednak człowiek, który postrzega ich jako zagrożenie dla rasy ludzkiej.

Akcja kolejnego filmu pt. „Podbój Planety Małp” rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, kiedy to wytresowane przez ludzi małpy zastąpiły zwierzęta domowe oraz osobistą służbę. Caesar, syn zmarłych szympansów Corneliusa i Ziry, po prawie dwudziestu latach ukrywania się przed władzami, wychodzi na powierzchnię i przygotowuje się do buntu niewolników przeciwko ludzkości.

Wielkanocny maraton „Małpa nie zając” zakończy piąta i ostatnia część tej klasycznej serii – „Bitwa o Planetę Małp”, która przedstawia obraz tragicznie zniszczonej po wojnie nuklearnej Ziemi. Jedynym sposobem na przetrwanie jest rozejm między dwoma zwaśnionymi gatunkami. Niestety, nie wszyscy zgadzają się z tym założeniem. Lider stada goryli – Aldo, planuje wszcząć następny konflikt. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy powstaje nowa mutacja ludzi.

Plan emisji:

niedziela, 21.04

godz. 21:00 – Planeta Małp

godz. 23:15 – W podziemiach Planety Małp

poniedziałek, 22.04

godz. 21:00 – Ucieczka z Planety Małp

godz. 23:00 – Podbój Planety Małp

godz. 00:45 – Bitwa o Planetę Małp


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *