MediaTVN Discovery PolskaZapowiedzi TV

Martyna Wojciechowska i jej bohaterka w Travel Channel

Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. To właśnie one są głównymi bohaterkami programu Martyny Wojciechowskiej. Najbardziej zapamiętaną przez widzów „Kobietą na krańcu świata” jest Carmen Rojas. Już w najbliższy weekend na antenie Travel Channel widzowie będą mogli poznać bliżej jej historię oraz zobaczyć jak wyglądała jej pierwsza zagraniczna podróż, w którą wybrała się właśnie do Polski!

 

Martyna Wojciechowska wraz z kamerą „Kobiety na krańcu świata” odwiedziła Boliwię prawie 10 lat temu, w pierwszej serii programu. To właśnie wtedy poznała Carmen Rojas – cholitę, czyli uprawiającą zapasy boliwijską Indiankę Ajmara, która bierze udział w pojedynkach ku uciesze publiczności. Brutalne zawody stanowią jedną z niewielu rozrywek mieszkańców slamsów w najwyżej położonej stolicy świata – La Paz. Do uprawiania wrestlingu zmusiła ją bieda i sytuacja życiowa. Kobieta doświadczyła przemocy, więc o swoje prawa oraz lepszy byt postanowiła zawalczyć w ringu. Swoimi występami chciała nie tylko zarobić na życie, ale też wyrazić bunt wobec powszechnego poniżania kobiet. Historia Carmen bardzo poruszyła widzów, którzy często interesowali się jej losem. Po latach Martyna Wojciechowska wróciła do Boliwii, odwiedziła swoją bohaterkę i zaprosiła ją do Polski.

Już w najbliższy weekend (10-11 marzec) widzowie Travel Channel będą mogli bliżej poznać Carmen Rojas. W sobotni wieczór zostanie wyemitowany wielokrotnie nagradzany dokument „Zapaśniczka z Boliwii”, którego bohaterką jest właśnie waleczna cholita. Kolejnego dnia widzowie będą mieli okazję zobaczyć historię pięknej przyjaźni między Martyną Wojciechowską i Carmen Rojas. Już o godz. 16.20 przypomnimy ich pierwsze spotkanie w odcinkach z 1 sezonu „Kobiety na krańcu świata”. Po 10 latach, w najnowszej serii programu, podróżniczka zdecydowała się odwiedzić Carmen i sprawdzić jak zmieniło się jej życie. Czy obecnie również musi stawać do walki o lepsze jutro? W premierowo emitowanym o godz. 17.50 reportażu „Carmen w Polsce”, widzowie będą mogli przyjrzeć się jak wyglądała jej wizyta w Warszawie. Carmen, której życie toczy się wokół cotygodniowych walk na ringu i starań o godziwe życie dla swoich dzieci, w październiku została zaproszona  do zupełnie innego świata. Jej przewodnikiem po polskiej rzeczywistości była Martyna Wojciechowska, która serdecznie ugościła Carmen i zadbała, o to, aby wizyta na jej „krańcu świata” pozostawiła piękne wspomnienia. Zapaśniczka miała okazję wystąpić na żywo w „Dzień dobry TVN”, po raz pierwszy była w SPA oraz wystąpiła na ringu w Warszawie, walcząc z polską zawodniczką lucha libre.

EMISJA W TRAVEL CHANNEL:

SOBOTA, 10 MARZEC:

„Zapaśniczka z Boliwii” – godz. 21:50

NIEDZIELA, 11 MARZEC:

„Kobieta na krańcu świata” – sezon 1, odc. 4 i 5, godz. 16:20

„Kobieta na krańcu świata” – sezon 9, odc. 7, godz. 17.20

„Carmen w Polsce” – godz. 17:50

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *