MediaZapowiedzi TV

Marzec na kanałach z portfolio BBC Studios

Marzec 2024 roku to przede wszystkim propozycje programowe kanałów BBC First, BBC Brit HD, BBC Earth HD, BBC Lifestyle HD oraz BBC CBeebies.

 

 

Harry Wild
(„Harry Wild”)

Od piątku 1 marca, godz. 21:00
Sezon 2 (6 odcinków)

Emerytowana profesor literatury Harriet „Harry” Wild odkrywa swój talent do rozwiązywania zagadek kryminalnych. Czerpiąc niemałą satysfakcję z nowej pasji, nie może powstrzymać się od ingerowania w sprawy przydzielone jej synowi, detektywowi policji.

W drugim sezonie Harry i towarzyszący jej w śledztwach Fergus mają już dobrze prosperującą agencję detektywistyczną oraz nowe eleganckie biuro. Nie narzekają też na brak zleceń. Zostają zatrudnieni do odnalezienia zaginionej kobiety oraz rozwiązania sprawy otrucia druhny na wieczorze panieńskim. Harriet postanawia też znaleźć zabójcę bliskiej sobie osoby.

Śmierć pod palmami
(Death in Paradise)
Od poniedziałku 4 marca, godz. 21:00
Sezon 13 (8 odcinków)

13. sezon serialu o perypetiach detektywa tropiącego morderców na skąpanej w słońcu karaibskiej wyspie Saint Marie. W tych rajskich okolicznościach inspektor Neville Parker i towarzyszący mu zespół śledczych mają do rozwikłania kolejne zagadkowe sprawy kryminalne.

W 100. odcinku Selwyn świętuje 50-lecie służby w policji. Wkrótce jednak nieoczekiwanie staje twarzą w twarz z wrogiem i jest zmuszony walczyć o życie. W tym sezonie rozgrywa się także śmiertelna gra w bingo, dochodzi do zatrucia podczas konkursu kulinarnego oraz tajemniczego morderstwa w windzie. Naomi puszcza wodze fantazji, a stary przyjaciel Catherine zostaje podejrzany o morderstwo. Czy w natłoku skomplikowanych spraw Neville będzie w stanie otworzyć się na miłość?

Morderstwa w Midsomer
(Midsomer Murders)
Od środy 13 marca, godz. 21:00
Sezon 24 (4 odcinki)

Witajcie w najbardziej morderczym hrabstwie Anglii. Inspektor John Barnaby (Neil Dudgeon)
i sierżant Jamie Winter (Nick Hendrix) powracają, by badać sprawy morderstw oraz okrutnych zbrodni, do których dochodzi w malowniczych i na pozór spokojnych miasteczkach hrabstwa Midsomer. W tej okolicy nic nie jest takie, jakie się wydaje.

W sezonie 24. śledczy rozwiązują zagadkę śmierci autora książki, która zapoczątkowała ogólnokrajowe poszukiwanie skarbów. Barnaby i Winter próbują zidentyfikować zabójcę w grupie oddanych poszukiwaczy. Zostają także wezwani do zbadania przyczyn śmierci patriarchy Shirewell oraz powstałego w jej wyniku zaciekłego sporu o spadek.

Ojciec Brown
(Father Brown)
Od czwartku 21 marca, godz. 21:00
Sezon 11 (10 odcinków)

Lata 50 XX w. Na obdarowanego talentem do rozwiązywania zagadek kryminalnych księdza z parafii Kembleford czekają kolejne wyzwania. Ojciec Brown każde śledztwo prowadzi na swój własny sposób. Jako spowiednik w pracy detektywistycznej wykorzystuje intuicję oraz wiedzę psychologiczną. Jego misją jest sprowadzenie każdego grzesznika na właściwą drogę.

W odcinku otwierającym najnowszy sezon duchowny rozpoczyna śledztwo, gdy rywalizacja sportowa w Kembleston Olimpicks nieoczekiwanie przybiera dramatyczny wymiar. Tymczasem relacje miedzy inspektorem Sullivanem i pani Devine stają się coraz bardziej zażyłe, co także nie umyka czujnej uwadze ojca Browna.

 

 

Życie na pustkowiu
(Where the Wild Men Are with Ben Fogle)
Od piątku 15 marca, godz. 20:55
Sezon 10 (12 odcinków)

Kolejna seria spotkań podróżnika Bena Fogle’a z osobami, które postanowiły porzucić życie
w nurcie zachodniej cywilizacji, wygodną miejską egzystencję oraz dotychczasową pracę na rzecz bycia na łonie natury, często na odludziu i w wyjątkowo surowych warunkach.

W 10. sezonie Ben udaje się w odległe zakątki Kolumbii, Irlandii oraz Lincolnshire, gdzie jego rozmówcy i rozmówczynie wiodą nowe życie zgodne z rytmem przyrody.

Brytyjskie fabryki
(Inside the Factory)
Od środy 20 marca, godz. 23:00
Sezon 8 (10 odcinków)

Seria dokumentalna, której celem jest przybliżenie technologii, sposobów oraz skali wytwarzania popularnych produktów spożywczych i przedmiotów codziennego użytku. Dziennikarz Gregg Wallace zakrada się na zaplecza największych europejskich fabryk. Ogląda znajdujący się w zakładzie park maszyn i obserwuje proces produkcji na masową skalę. W tym czasie Cherry Healey wypytuje grono eksperckie o zastosowane technologie oraz innowacyjne rozwiązania. Z kolei historyczka Ruth Goodman przedstawia dzieje wynalezienia oraz popularyzacji niektórych produktów.

W tym sezonie Greg udaje brytyjskiego miasta Kingston upon Hull, gdzie mieści się fabryka firmy Aunt Bessie’s produkującej rocznie 500 milionów tradycyjnych puddingów Yorkshire. Ekipa relacjonuje także wszystkie etapy produkcji kolorowych żelków z Jelly Bean Factory w Dublinie.

Simon Reeve wraca do Kornwalii
(Simon Reeve’s Return to Cornwall)
Poniedziałek 25 marca, godz. 23:00

Podróżnik Simon Reeve powraca do jednego z najbardziej popularnych turystycznie hrabstw Wielkiej Brytanii, aby sprawdzić, jak wygląda tam życie po sezonie wakacyjnym. W trudnych czasach kryzysu energetycznego i spowolnienia gospodarczego, pyta, jak lokalni mieszkańcy radzą sobie z rosnącymi kosztami utrzymania.

Życie w Kornwalii ma bowiem dwie strony – uważana za jeden z najpiękniejszych rejonów kraju i kultowy już kierunek wakacyjny, jest jednocześnie jednym z najbiedniejszych hrabstw Anglii.

Walka z HIV w Ameryce
(Ending HIV in America)
Wtorek 26 marca, godz. 23:00

Dzieje niezwykłego postępu naukowego, jaki dokonał się w medycynie na przestrzeni 40 lat
od wybuchu pandemii wirusa HIV. Mutował i rozprzestrzeniał się szybciej niż jakikolwiek inny wirus, czym zszokował naukowców. Wydawał się nie do pokonania. Jednak wzmożone wysiłki centrów naukowych z całego świata zaowocowały szeregiem przełomowych odkryć medycznych. Kolejnym wyzwaniem okazało się jednak zastosowanie tych osiągnięć w codziennej praktyce lekarskiej.

W programie przedstawiono zespoły badawcze, osoby zaangażowane społecznie oraz pracownice i pracowników służby zdrowia niosących pomoc najbardziej potrzebującym na ulicach San Francisco i Birmingham – miast, w których wyzwania związane z HIV okazały się największe.

 

 

Warsztat Hammonda
(Richard Hammond’s Workshop)
Od wtorku 12 marca, godz. 22:00
Sezon 3 (8 odcinków)

W trzecim sezonie programu zespół mechaników z warsztatu Smallest Cog przywraca dawny blask unikalnemu modelowi marki Delahaye z 1947 roku. Auto należało do legendarnego kierowcy wyścigowego Louisa Chirona. Richard przygotowuje swojego MGB do sezonu wyścigowego, naprawia Jaguara E Type przed rajdem klasyków oraz przerabia przyczepę do przewozu koni na kampera.

Tymczasem Mindy i Neil organizują sesję zdjęciową do kalendarza Smallest Cog. Ponadto ekipa przystępuje do renowacji motocykla Royal Enfield Interceptor z 1970 roku. Richard, Neil i Andrew postanawiają go osobiście dostarczyć na festiwal Wheels and Waves odbywający się w nadmorskim francuskim mieście Biarritz.

Treblinka: Obóz śmierci
(Death Camp Treblinka: Survivor Stories)
Czwartek 14 marca, godz. 22:00

Obóz zagłady w Treblince został stworzony przez Niemców w celu masowej eksterminacji ludności żydowskiej zamieszkującej okupowaną Polskę i nie tylko. Przez dwa lata w położonym w lesie niewielkim obozie zamordowano około 900 tysięcy kobiet, mężczyzn i dzieci, w tym mieszkańców warszawskiego getta. Treblinka nigdy nie została wyzwolona. Ci, którzy przeżyli, sami wywalczyli swoją wolność.

W sierpniu 1943 roku dokonało tego kilkuset więźniów, z których do dzisiaj przeżyło dwóch: Samuel Willenberg i Kalman Taigman. Mimo wyjątkowo dramatycznych wojennych doświadczeń w późniejszym życiu obaj podejmowali wykazali się bohaterską postawą – Willenberg zasłużył się podczas Powstania Warszawskiego, a Taigman był światkiem w procesie przeciw Adolfowi Eichmannowi i innym zbrodniarzom odpowiedzialnym za „ostateczne rozwiązanie”.

Putin i Zachód: kolejny rozdział
(Putin and the West: The Next Chapter)
Od środy 20 marca, godz. 22:00
Sezon 1 (2 odcinki)

Pierwszy rok wojny Rosji z Ukrainą przedstawiony z perspektywy prezydentów i premierów państw zachodnich zmuszonych do reakcji na być może największe zagrożenie globalnej stabilności od czasów drugiej wojny światowej.

To podsumowanie trudnych negocjacji oraz narad strategicznych światowych przywódców i wysokich rangą decydentów.

W programie wypowiadają się kluczowi gracze polityczni, m.in. prezydent Zełenski, sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres, sekretarz obrony USA Lloyd Austin, brytyjscy premierzy Boris Johnson oraz Rishi Sunak. W miarę jak Putin, wspierany przez sojuszników w Chinach i innych krajach, stabilizuje swoją pozycję za pomocą gróźb nuklearnych – państwa wspierające Ukrainę są pod coraz większą presją.

Hindenburg: zatuszowane fakty
(Hindenburg: The Cover Up)
Od czwartku 21 marca, godz. 22:00
Sezon 1 (2 odcinki)

Historia wydaje się znana: największy w dziejach sterowiec pasażerski niespodziewanie staje
w płomieniach i rozbija się na błotnistym lotnisku w amerykańskim stanie New Jersey. Wszystko to na oczach dziennikarza Herba Morrisona,który relacjonował tragiczne wydarzenia. Skonstruowany w nazistowskich Niemczech gigant o długości 245 metrów spłonął w 30 sekund. W wyniku tragedii zginęło 36 z 97 znajdujących się na pokładzie osób. Bomba, sabotaż, usterka mechaniczna, a może błąd ludzki? Przez dziesięciolecia przyczyny katastrofy były nieznane. Ostatecznie eksperci ustalili,że powodem zapłonu była iskra elektrostatyczna.

Ta wersja zdarzeń została jednak podważona. W programie przedstawiono nowe hipotezy, materiał filmowy przez wiele lat uznawany za zaginiony, zeznania naocznych świadków oraz dokumenty potwierdzające tuszowanie prawdy przez najwyższych urzędników nazistowskiego rządu.

Twórcy dokumentu wzbogacili go o cyfrowo koloryzowany materiał archiwalny, taśmy audio oraz niedawno odkryte nagranie filmowe zarejestrowane z wnętrza sterowca tuż przed tragedią. Hindenburg po 85 latach odkrywa swoje głęboko skrywane sekrety.

Najsłabsze ogniwo
(The Weakest Link)
Od piątku 22 marca, godz. 22:00
Sezon 3 (12 odcinków)

Wiedza, taktyka, gra zespołowa, spryt i duże pieniądze – to celne skojarzenia ze słynnym teleturniejem, nad którym dowodzenie przejmuje komik Romesh Ranganathan. W tym quizie zawodnicy mają za zadanie stworzyć łańcuch prawidłowych odpowiedzi.

Po każdej rundzie odpada jedna z osób, uznana przez zespół za najsłabsze ogniwo. Z każdą minutą presja rośnie coraz bardziej. Kto okaże się najmocniejszym graczem?

 

 

Kuchenne koszmary USA
(Ramsay’s Kitchen Nightmares USA)
Od niedzieli 3 marca, godz. 22:00
Sezon 8 (10 odcinków)

Amerykańskie restauracje, które słabo sobie radzą, skorzystają z porad Gordona Ramsaya – jeśli tylko odważą się zwrócić do porywczego szefa kuchni po pomoc. Gordon nie bawi w uprzejmości, powie właścicielom i personelowi niejedno przykre słowo. Dzięki temu może zdoła jednak ocalić niejednego udręczonego biznesmana. Tym razem Gordon wyjaśnia dwóm braciom, że kluczem do uratowania ich ukochanej rodzinnej restauracji jest przepracowanie narastającego między nimi konfliktu. Ratuje także znajdującą się w New Jersey włoską restaurację, która popadła w ruinę finansową, mimo że była otwarta zaledwie sześć miesięcy.

Program to połączenie poradnika z doskonałą rozrywką. Serial rozprawia się z mitami na temat prowadzenia biznesu. A przy tym dowodzi, że nawet wyjątkowo trudną sytuację można przekuć w sukces. Potrzeba tylko wyobraźni, zaangażowania i… ciężkiej pracy.

Najlepszy konsultant ślubny
(Ultimate Wedding Planner)
Od wtorku 19 marca, godz. 21:00
Sezon 1 (6 odcinków)

Wybuchowa mieszanka kreatywności, niekontrolowanego chaosu z porządną szczyptą miłości. Oto show, w którym ośmioro konsultantek oraz konsultantów ślubnych szlifuje i prezentuje swoje umiejętności organizacyjne podczas przygotowywania… prawdziwych uroczystości weselnych. Odważnym nowożeńcom mają zapewnić baśniowe przeżycia i obsługę najwyższej jakości. Czy jednak pozostawią po sobie stres i koszmarne wspomnienia?

Rywalizację rozpoczynają od przeobrażenia hangaru w pełną uroku salę ślubną. Kolejnym z zadań jest zorganizowanie wesela na terenie gospodarstwa rolnego. Poczynania uczestników bacznie obserwują doświadczeni jurorzy: słynny restaurator Fred Sirieix, znana z „Dragon’s Den” bizneswoman Sara Davies oraz ekspert branży ślubnej Raj Somaiya. stres i koszmarne wspomnienia?

Rywalizację rozpoczynają od przeobrażenia hangaru w pełną uroku salę ślubną. Kolejnym z zadań jest zorganizowanie wesela na terenie gospodarstwa rolnego. Poczynania uczestników bacznie obserwują doświadczeni jurorzy: słynny restaurator Fred Sirieix, znana z „Dragon’s Den” bizneswoman Sara Davies oraz ekspert branży ślubnej Raj Somaiya.

Sekrety kobiecego orgazmu
(Secrets of the Female Orgasm)
Wtorek 12 marca, godz. 22:00

Yewande Biala, 29-letnia biochemiczka i uczestniczka brytyjskiej edycji programu „Love Island” podejmuje temat kobiecych potrzeb seksualnych. Jako osoba, która jeszcze nie przeżyła orgazmu, rozmawia o nim z badaczkami oraz terapeutkami, wysłuchuje porad Lacey Haynes, autorki podcastu i książki na temat kobiecej seksualności.

Wypróbowuje także różnych technik, eksperymentuje z zabawkami erotycznymi, a nawet odwiedza klub erotyczny. Dzieli się też własnymi wątpliwościami oraz rozterkami. Program stanowi interesującą próbę przedstawienia złożoności kobiecego orgazmu.

Busz i już
(Bring Back the Bush)
Wtorek 26 marca, godz. 22:00

Blogerka i działaczka feministyczna Chidera Eggerue podejmuje temat kobiecych włosów łonowych, który w ostatnich latach stał się tabu. Pyta dlaczego tak wiele kobiet usuwa owłosienie miejsc intymnych, skoro jeszcze kilkadziesiąt lat temu nie było to postrzegane jako konieczne.

Postanawia zapuścić swoje włosy łonowe i zaprasza do tej akcji znajome influencerki. Po sześciu tygodniach kobiety biorą udział w sesji zdjęciowej, by zaprezentować piękno naturalnych ciał.

 

 

W Papierowej Krainie
(Pop Paper City)
Od poniedziałku 4 marca, godz. 17:45
Sezon 1, część 1 (13 odcinków)

Plom, Phoebe, Mae-Mae, Hooper, Zip, i Fly tworzą grupę wyjątkowych papierowych przyjaciół mieszkających w niesamowitej Papierowej Krainie. Uwielbiają wymyślać nowe zabawy. Stają się wtedy piratami, budują bazy i place zabaw, a nawet odkrywają kosmos.

W pierwszym sezonie mają wiele ciekawych przygód – podziwiają tęczę nad wodospadem, tworzą stroje zainspirowane superbohaterami, wystawiają sztukę teatralną, a nawet mianują szeryfa i tworzą dla niego konika na kiju.

Matklocki
(Numberblocks)
Od poniedziałku 4 marca, godz. 16:20
Sezon 3 (30 odcinków)

Kolejne przygody wesołych bohaterów, którzy udowadniają, że nauka liczenia to świetna zabawa. Kolorowe klocki symbolizujące cyfry bawią się i wspólnie rozwiązują łatwe oraz trudniejsze zadania.

Żywa i prosta animacja, urocze postacie, wesołe piosenki oraz wciągająca fabuła to atuty programu, którego zadaniem jest łagodne wprowadzanie przedszkolaków w świat liczb.

Animacja rekomendowana przez brytyjskie Narodowe Centrum Doskonalenia Nauczania Matematyki.

Blue
(Bluey)
Od piątku 1 marca, godz. 06:35
Sezony 1 i 2

CBeebies zaprasza na codzienne emisje kilku odcinków „Blue”. To bardzo polularny serial animowany o nowoczesnej rodzinie oraz cudownym wpływie wyobraźni na rozwój dzieci.
6-letnia Blue, suczka australijskiej rasy blue heeler, mieszka z młodszą siostrą Bingo oraz rodzicami. Od kiedy Mama wróciła do pracy, Tata łączy pracę z domu z opieką nad córkami.

Blue jest bardzo energiczna, pomysłowa i ma nieograniczoną fantazję. Dziewczynki uwielbiają aranżować zwykłą codzienność w fascynujące przygody i poznawać świat poprzez zabawę. Wymyślają więc kreatywne gry, w które włączają całą rodzinę. Dzieci zamieniają się rolami z rodzicami, odgrywają radosne oraz smutniejsze sytuacje dnia codziennego, w ten sposób je oswajając.

Wielki Piątek – Yakka Dee: jajko
W piątek 29 marca, godz. 09:35
Sezon 3, odcinek 15

Yakka Dee zaprasza w Wielki Piątek na odcinek specjalny swojego programu. Dee zachęca w nim przyjaciela do wypowiedzenia wyrazu ‘jajko’ i zaprasza wszystkich do zabawy słowami.

Na ekranie pojawiają się później różne rodzaje jajek – jajko na miękko, jajko sadzone oraz złote jajko. Dee i jej przyjaciel nawet się za jajka przebierają.

Wielki Piątek z Blue
Piątek 29 marca, godz. 10:30
Sezon 2, część 2, odcinek 26

W Wielki Piątek CBeebies zaprasza na świąteczne spotkanie z Blue. Jest noc przed Wielkanocą, a Bluey i Bingo martwią się, że zajączek wielkanocny zapomni o nich, tak jak w zeszłym roku.

Odlotowcy – Go Jetters: porwanie pszczół
(Go Jetters: Honey Bee Hijack)
Sobotę 30 marca, godz. 09:15

W Akademii Go Jet trwa konkurs na zbieranie miodu. Xuli i Kyan poszukują go po całym świecie, a Tala liczy na zwycięstwo, choć ma tylko jeden słoik. Nagle okazuje się, że Glitch chce porwać wszystkie pszczoły. Odlotowcy muszą go powstrzymać.

Wielkanocna Niedziela: JoJo i Babcia – odcinki specjalne
Niedziela 31 marca, godz. 09:00
Sezon 2, odcinki specjalne

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy na antenie CBeebies pojawią się odcinki specjalne z udziałem ulubionych bohaterek młodej widowni, JoJo i jej mądrej babci.

W Niedzielę Wielkanocną zapraszamy przed ekrany na odcinki „JoJo i Babcia na lotnisku”, „JoJo i Babcia: podróż do Saint Lucia” oraz „Jojo i Babcia: czas wyruszyć w podróż”.

foto. BBC Studios

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *