Mecz Polska – Słowenia w TVP ze znakomitą oglądalnością

Ponad 6,5 mln kibiców wg MOR oglądało wczoraj, w momencie najwyższej oglądalności, zwycięski mecz Polaków z reprezentacją Słowenii na obu antenach TVP1 i TVP Sport.

 

 

 

Zakończyła się już faza grupowa eliminacji do Euro 2020. W październiku reprezentacja Polski zapewniła sobie awans na Euro 2020. W ostatnich meczach eliminacji piłkarze zdobyli komplet punktów i pewnie wygrali swoją grupę. We wczorajszym meczu, Polacy pokonali Słowenie 3:2. Bramki dla Biało–Czerwonych strzelili Sebastian Szymański, Robert Lewandowski i Jacek Góralski. Wtorkowe spotkanie oglądało w Jedynce i TVP Sport wg MOR średnio ponad 5,4 mln widzów. W TVP1 rozgrywkę obejrzało średnio ponad 4,8 mln widzów a w TVP Sport 0,6 mln widzów.

Wczorajszy mecz był ostatnim dla Łukasza Piszczka. Obrońca Borussii Dortmund pożegnał się oficjalnie z reprezentacją Polski w meczu eliminacyjnym Euro 2020 ze Słowenią. Była to niezwykle wzruszająca chwila na stadionie PGE Narodowym. Piszczek zszedł z boiska pod koniec pierwszej połowy meczu. Piłkarza pożegnali na boisku reprezentanci Polski i Słowenii, tworząc mu szpaler. Polska widownia, oklaskując naszego znakomitego obrońcę, skandowała: „Łukasz Piszczek!”, „Dziękujemy!”.

Już w sobotę 30 listopada odbędzie się losowanie grup na Euro 2020. Polska znajdzie się w drugim koszyku, więc może grać z Belgią, Włochami, Anglią, Niemcami, Hiszpanią lub Ukrainą. Na transmisje z losowania TVP zaprasza widzów do TVP1 od godz.18.25 i TVP Sport od godz. 17.05.

*Model Oglądalności Rzeczywistej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *