PolsatSport w TV

Michał Cieślak vs Taylor Mabika na gali Polsat Boxing Night

Słynny cykl powraca! Emocjonująca walka wieczoru w sobotę 5 grudnia w Polsacie. Na ringu ponownie czołówka polskich pięściarzy, a zwieńczeniem gali Polsat Boxing Night będzie starcie Michał Cieślak kontra Taylor Mabika. To dziewiąta edycja wydarzenia, które wyniosło polski boks zawodowy na zupełnie nowy poziom sportowo-organizacyjny oraz finansowy.

 

Idea stojąca za galami spod znaku Polsat Boxing Night to konfrontacje wyłącznie najlepszych oraz najbardziej obiecujących polskich i zagranicznych pięściarzy. Tylko takie zestawienia gwarantują sportowcom niezbędny rozwój, a kibicom dostarczają największych emocji.

W sobotę 5 grudnia Michał Cieślak (19-1 KO, 11 KO), jeden z najlepszych polskich pięściarzy wagi junior ciężkiej i niedawny pretendent do mistrzowskiego pasa federacji WBC, skrzyżuje rękawice z Taylorem Mabiką (19-6, 8 KO). Gabończyk to postać doskonale znana polskim fanom boksu, którzy trzykrotnie mogli oglądać go w akcji na galach organizowanych w naszym kraju. Doświadczenie wyniesione z walk z czołowymi polskimi i zagranicznymi zawodnikami czyni z niego niezwykle wymagającego rywala.

– Mabika to solidny pięściarz, który nie przegrywa przed czasem. Skupiam się jednak na sobie, a nie na swoim rywalu. Miałem długą przerwę od boksu i chcę pokazać się z jak najlepszej strony. Cały czas jestem w dobrej kondycji, ponieważ w ostatnich miesiącach dostawałem różne propozycje pojedynków i musiałem pozostawać w formie. Każda moja walka jest o „być albo nie być”. Piątego grudnia wychodzę do ringu, robię swoją robotę i jedziemy dalej. Cieszę się, że będę mógł walczyć na gali Polsat Boxing Night i zapraszam wszystkich kibiców do oglądaniapowiedział Michał Cieślak, uczestnik walki wieczoru.

Pierwsza z ośmiu dotychczasowych gal Polsat Boxing Night odbyła się w 2009 roku. W kolejnych edycjach kibice wielokrotnie oglądali zmiany pokoleniowe oraz narodziny nowych gwiazd polskiej sceny boksu. Jednym z talentów, który swoje szlify zbierał w ringu z charakterystycznym czerwonym logotypem, jest właśnie Michał Cieślak. W sobotę 5 grudnia Radomianin po raz pierwszy wystąpi na Polsat Boxing Night w walce wieczoru.

Na gali Polsat Boxing Night Cieślak vs Mabika planowanych jest co najmniej sześć pojedynków. Nazwiska kolejnych bohaterów gali będą ujawniane w każdy czwartek w Magazynie Sportów Walki „Koloseum”, a szczegóły wydarzenia zostaną przedstawione na oficjalnej konferencji prasowej.

Transmisja gali dostępna będzie w Telewizji Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *