„Mleczko wieczorową porą” na kanale BBC Brit

Codziennie od poniedziałku do piątku o godzinie 22:30 w wieczornym paśmie programowym kanału BBC Brit są emitowane programy adresowane do wymagających widzów, dla których odpoczynek przed telewizorem to czas intelektualnej rozrywki i poszerzania wiedzy. Od 25 października pojawią się w nim premierowe serie pięciu programów, a wśród nich śledztwa kryminalne, analizy inżynieryjne, relacje z akcji policyjnych, trochę historii oraz możliwość sprawdzenia wiedzy z jednym z najbardziej popularnych  teleturniejów na świecie.

 

Pasmo będzie promowane kampanią „Mleczko wieczorową porą” stworzoną we współpracy
z Andrzejem Mleczką, którego rysunki pojawią się zarówno w reklamach drukowanych,
jak i w spotach reklamowych w formie animacji.

W ramach pasma zobaczymy:

– PONIEDZIAŁKI: „WYDZIAŁ POŚCIGOWY”

– WTORKI: „INŻYNIERYJNE KATASTROFY”

– ŚRODY: „ŚLADAMI MORDERCÓW”

– CZWARTKI: „ZASŁUŻENI W WALCE”

– PIĄTKI: „WHO WANTS TO BE A MILLIONAIRE Z JEREMYM CLARKSONEM”

 

„WYDZIAŁ POŚCIGOWY”

W PONIEDZIAŁKI O 22:30 NA BBC BRIT, PREMIERA: 25 PAŹDZIERNIKA

SEZON 1 (10 ODCINKÓW)

„Wydział pościgowy” to nowa seria dokumentalna przedstawiająca pracę elitarnej jednostki policyjnej z Suffolk. „Sentinels” to 21 specjalnie wyszkolonych i uzbrojonych funkcjonariuszy wyposażonych w najnowocześniejsze kamery oraz auta BMW 330s przystosowane do pościgów. Ich zadaniem jest namierzanie oraz aresztowanie najbardziej poszukiwanych w kraju gangów zorganizowanej przestępczości oraz przemytników narkotyków i ludzi.

Co tydzień będziemy śledzić akcje „Sentinels” i zostaniemy wtajemniczeni w tajniki ich pracy: od tworzenia listy niebezpiecznych przestępców, przez przekazywanie informacji zespołom w terenie, po namierzanie przestępców przy pomocy najnowocześniejszych technologii. W świecie „Sentinels” decyzje są podejmowane w ułamku sekundy.

W tym wysokooktanowym serialu nie zabraknie humoru i ciepła, a wymagający widzowie docenią wykorzystanie kamer 360-stopniowych dających wrażenie prawdziwego udziału w pościgach
i aresztowaniach „Sentinels”.

„INŻYNIERYJNE KATASTROFY”

WE WTORKI O 22:30 NA BBC BRIT, PREMIERA: 26 PAŹDZIERNIKA

SEZON 2 (10 ODCINKÓW)

Inżynierowie mają odwagę tworzyć świat, jakiego wcześniej nie było. Niestety, zdarza się, że realizacji odważnych pomysłów towarzyszą błędy ludzkie, które skutkują dramatycznymi zdarzeniami.

Jak w micie o Ikarze – za chęć osiągnięcia niemożliwego często trzeba zapłacić najwyższą cenę. Niepowodzenia skutkują nie tylko utratą reputacji, lecz również dramatycznymi katastrofami pochłaniającymi wiele ofiar.

Seria ukazuje największe porażki współczesnej inżynierii wykorzystując materiały archiwalne, analizy ekspertów, wizualizacje i wstrząsające przesłuchania świadków. Zabiera nas w podróż po całym świecie, od USA po Wielką Brytanię, Rosję i Haiti, by zbadać kulisy tragicznych wydarzeń takich jak: Fukushima, Czarnobyl, Grenfell Tower i Titanic. Ekipa „Inżynieryjnych katastrof” odkrywa fatalne wady i nowe teorie na temat przyczyn tych katastrof. Przyglądają się również przypadkom, w których tragedia pobudziła inwencję i postęp. W jaki sposób wielkie katastrofy, na przykład eksplozja platformy wiertniczej Piper Alpha, zawalenie się kopalni San Jose w Chile, czy zniszczenie promu kosmicznego Columbia zmuszają inżynierów do konfrontacji ze śmiercionośnymi błędami i stworzenia bezpieczniejszej przyszłości?

W programach krytycznie przyglądamy się także innowacjom. Badamy ciemną stronę „czystej energii” i sprawdzamy, w jaki sposób wykorzystać tragiczne lekcje z przeszłości, by zbudowa bardziej ekologiczną przyszłość. Jak zachować równowagę między człowiekiem a maszyną? Czy rozwój sztucznej inteligencji w coraz bardziej zautomatyzowanym świecie zapewnia nam bezpieczniejszą przyszłość, czy wręcz odwrotnie?

„ŚLADAMI MORDERCÓW”

W ŚRODY O 22:30 NA BBC BRIT, PREMIERA: 27 PAŹDZIERNIKA

SEZON 1 (3 ODCINKI)

„Śladami morderców” to program poprowadzony jak śledztwo i zrealizowany jak serial. Prowadzą go aktorka Emilia Fox znana widzom BBC First z serialu „Milczący świadek” oraz czołowy brytyjski kryminolog profesor David Wilson.

W każdym odcinku ta dwójka detektywów rozwiązuje tajemnicę niewyjaśnionego morderstwa sprzed lat. Udają się na miejsca zbrodni, zapoznają z biegiem dramatycznych zdarzeń, ponownie badają dowody, rozmawiają ze śledczymi, bliskimi ofiar oraz świadkami i dziennikarzami. Starają się dokładnie przeanalizować działania morderców, poznać ich perspektywę i podążać ich śladami – często wiele lat po tragicznych zdarzeniach.

Dzięki doświadczeniom z „Milczącego świadka” Emilia Fox została ekspertką od niewyjaśnionych morderstw. Profesor Wilson specjalizuje się w analizie psychologicznej seryjnych morderców. Współpracował z wieloma jednostkami śledczymi na całym świecie.

Widzowie będą im towarzyszyć w momentach wzlotów i upadków. Zanim Emilia i David będą w stanie ujawnić tożsamość winnych, czeka ich wiele niepowodzeń oraz zwrotów akcji.

„ZASŁUŻENI W WALCE”

W CZWARTKI O 22:30 NA BBC BRIT, PREMIERA: 28 PAŹDZIERNIKA

SEZON 1 (6 ODCINKÓW)

Bitwy II wojny światowej oczami ludzi, którzy w nich walczyli.

Red Devils, Rangersi, Szczury Pustyni, Krzyczące Orły, Wielka Czerwona Jedynka oraz „The Might Eight” to jedne z najbardziej doświadczonych jednostek wojskowych walczących na frontach II wojny światowej. W programie ich zasłużeni w walce weterani dzielą się swoimi wojennymi doświadczeniami – wspominają okres rekrutacji i szkoleń, trudy codzienności, odniesione rany oraz bagaż dramatycznych przeżyć, które nosili ze sobą każdego dnia.

Bohaterami programu są komandosi elitarnych oddziałów do działań specjalnych oraz szeregowi żołnierze, którzy wykazali się niebywałą odwagą, nieustępliwością i bohaterstwem podczas wielokrotnych spotkań z wrogiem. Ich świadectwa dają jaskrawy obraz słynnych bitew II wojny światowej, które później stały się legendami, zapisanymi w książkach, filmach, muzeach i na pomnikach.

Dynamiczna narracja, szczegółowe opowieści weteranów oraz świadków bitew sprawiają, że każdy z odcinków programu stanowi samodzielną fabułę uzmysławiającą widzom, czym jest wojna.

„WHO WANTS TO BE A MILLIONAIRE Z JEREMYM CLARKSONEM”

W PIĄTKI O 22:30 NA BBC BRIT, OD 29 PAŹDZIERNIKA

SEZON 3 (6 ODCINKÓW)

„Who Wants To Be A Millionaire z Jeremym Clarksonem” powraca w odświeżonej wersji!

Zasady są proste: śmiałkowie chętni spróbowania swoich sił będą musieli najpierw wziąć udział w rundzie eliminacyjnej, podczas której należy w jak najszybszym tempie uszeregować odpowiedzi. Jeśli przejdą ten etap, czeka ich runda pytań. Poprawne odpowiedzi na 12 pytań gwarantują uczestnikowi wygraną w wysokości miliona funtów. Podczas gry może on skorzystać z trzech kół ratunkowych: dwóch telefonów do przyjaciela (30 sekund), oraz pół na pół (eliminacja dwóch odpowiedzi).

Choć nie zmienia się prowadzący – znany z „Top Gear” Jeremy Clarkson, ta edycja kultowego teleturnieju zaskoczy widzów nowymi elementami. Pojawią się dwie nowości: czwarte koło ratunkowe, czyli pytanie do prowadzącego (ta opcja nie zawsze prowadzi do wygranej, jednak zazwyczaj wywołuje salwy śmiechu) oraz możliwość samodzielnego wyznaczenia sumy gwarantowanej.

Sześciu zawodników stanie w szranki o tytuł milionera. Czy wśród nich znajdzie się ktoś, kto naprawdę zasłuży na to miano?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *