Kultura, muzyka, kino, moda

Nagroda Publiczności 42. FPFW w Gdyni dla Łukasza Palkowskiego za film „Najlepszy”

Sponsorowana przez Telewizję Kino Polska Nagroda Publiczności na 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni trafiła do Łukasza Palkowskiego za film „Najlepszy”. Współprodukowany przez Telewizję Kino Polska film „Najpiękniejsze fajerwerki ever” Aleksandry Terpińskiej zdobył aż dwie nagrody w ramach Konkursu Filmów Krótkometrażowych: Nagrodę Filmowej Małopolski i nagrodę od marki Dr. Irena Eris za najodważniejsze spojrzenie.
 
Film „Najlepszy” w reżyserii Łukasza Palkowskiego to historia Jerzego Górskiego, który pokonał uzależnienie od narkotyków i został mistrzem świata w triathlonowych mistrzostwach Double Ironman w 1990 roku w Stanach Zjednoczonych. Nagrodę Publiczności w wysokości 15 tysięcy złotych wręczył podczas uroczystej gali Bogusław Kisielewski, prezes Telewizji Kino Polska, któremu towarzyszyła Eliane Umuhire, nagrodzona za główną rolę kobiecą w filmie „Ptaki śpiewają w Kigali”.
„Najpiękniejsze fajerwerki ever” opowiadają o dniu z życia trójki młodych przyjaciół, którzy w obliczu konfliktu zbrojnego w ich kraju muszą zmodyfikować plany na przyszłość. Telewizja Kino Polska jest koproducentem tego filmu. W 2017 roku film „Najpiękniejsze fajerwerki ever” zdobył dwie nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes: nagrodę Canal+ dla krótkiego metrażu oraz Rail d’Or dla najlepszego filmu krótkometrażowego sekcji 56. Semaine de la Critique, czyli Tygodnia Krytyki. Film powstał we współpracy ze Studiem Munka – SFP, Studiem Filmowym TOR i Krajową Izbą Producentów Audiowizualnych w ramach zorganizowanego przez Telewizję Kino Polska konkursu scenariuszowego z okazji Roku Kieślowskiego. Film zostanie wyemitowany w Kino Polska po zakończeniu drogi festiwalowej.
Tej jesieni Telewizja Kino Polska wyemituje filmy nagrodzone na festiwalu w Gdyni w ubiegłych latach. Będą to m.in. takie hity polskiej kinematografii, jak „Komornik” Feliksa Falka, „Drzazgi” Macieja Pieprzycy, „Cztery noce z Anną” Jerzego Skolimowskiego, „Dzień świra” i „Wszyscy jesteśmy Chrystusami” Marka Koterskiego czy „Nowy Jork – czwarta rano” Krzysztofa Krauzego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *