MediaPolsatZapowiedzi TV

Niezwykłe spotkania z Afryką na Polsat Viasat Nature

Majestatyczne pustkowia, zachwycające krajobrazy i piękno dzikich zwierząt – Polsat Viasat Nature zaprasza na przygodę do serca Czarnego Lądu!

 

 

 

Wielka Afryka

Premiera: 3 maja, godz. 15:00

Jedyna w swoim rodzaju, pełna przygód wyprawa przez ostatnie dzikie pustkowia Afryki. Każdy odcinek to wspaniała, wizualna podróż umożliwiająca spojrzenie z nowej perspektywy na skarby tego kontynentu i jego niesamowitą przyrodę.

Zobaczymy niezrównane dzikie przestrzenie, piękne krajobrazy i pełne codziennych dramatów życie dzikich zwierząt.

Wielkie Rowy Afrykańskie – dzikie serce Czarnego Lądu

Emisja: 1 maja, sezon 1, odc. 1, 2 i 3, godz. 13:15, 14:20, 15:25

Wielkie Rowy Afrykańskie to szereg dolin tektonicznych rozciągający się na obszarze ponad 6 tysięcy kilometrów od Morza Czerwonego po ujście rzeki Zambezi. Na tych zróżnicowanych terenach występują czynne wulkany, góry porośnięte lasami, piękne doliny, trawiaste sawanny, ogromne jeziora i olbrzymie rzeki. To także środowisko życia największej na świecie ilości zwierząt, wśród których są lwy, krokodyle, słonie, hipopotamy i ogromne stada flamingów.

Mieszkają tu pasterskie plemiona, takie jak Masajowie. Wielkie Rowy Afrykańskie to także kraina podlegająca nieustannym przemianom geologicznym. Autorzy programu zabiorą nas do innego świata — świata ekstremalnej egzotyki, w którym siły natury wyrzeźbiły niezwykłe krajobrazy i stały się siłą napędową ewolucji. To tu najprawdopodobniej narodziła się ludzkość.

Sekretne życie słoni

Emisja: 1 maja, sezon 1, odc. 1, 2 i 3, godz. 9:50, 10:55, 12:10

Trzyczęściowy film dokumentalny ukazujący życie słoni i pracę organizacji Save the Elephants na terenie rezerwatu Samburu w północnej Kenii. Zobaczymy z bliska życie rodziny słoni, skupiając się na losach poszczególnych osobników i najbardziej dramatycznych momentach ich życia. Odkryjemy ich ukryty świat, złożone relacje rodzinne, inteligencję i głębię emocji.

Poznamy także dwoje naukowców — ojca i córkę, Iaina i Sabę Douglas-Hamiltonów — i ich ekipę z organizacji Save the Elephants. Jej członkowie śledzą wędrówki słoni, zakładając im obroże z nadajnikami radiowymi, i tworzą niezwykłe relacje między ludźmi a tymi wielkimi ssakami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *