„Nil: 5 tysięcy lat historii” na Polsat Viasat History

Na początku września kanał Polsat Viasat History przedstawi premierowy odcinek serii dokumentalnej pt. „Nil: 5 tysięcy lat historii”, w której prowadząca program, doktor Bettany Hughes, wyrusza w niezwykłą podróż poprzez historię i najciekawsze miejsca starożytnego Egiptu. W trakcie czteroodcinkowej produkcji poznamy archeologów i odkrywców, a także zadziwiające dziedzictwo grobowców, świątyń i artefaktów związanych z Nilem. Pierwszy odcinek dokumentalnej serii historycznej zostanie wyemitowany 2 września o godzinie 22.05.

 

 

 

„Nil: 5000 lat historii” to fascynujący obraz starożytności ukazany z pokładu tradycyjnej egipskiej łodzi. Naszym przewodnikiem będzie doktor Bettany Hughes – wielokrotnie nagradzana historyczka, pisarka i prezenterka specjalizująca się w starożytnej historii i kulturze.

Podążając śladem dawnych Egipcjan Bettany przemierzy blisko 1000 kilometrów od Kairu aż do Wysokiej Tamy Asuańskiej, po drodze zatrzymując się w najpiękniejszych i najbardziej naznaczonych historią okolicach. Usłyszymy fascynujące, zaskakujące, a czasem makabryczne historie o tym tajemniczym imperium.

Spotkamy się z archeologami, odkrywcami i zwykłymi mieszkańcami, a dzięki dostępowi do najnowszych odkryć poznamy znaczenie starożytnych napisów, misternych rzeźb i obrazów. Od starożytnych plotek o życiu seksualnym sławnych i bogatych po bliskie spotkanie z babką faraona Tutanchamona: ta fascynująca podróż odsłoni przed widzami skrywane mrokiem historii tajemnice starożytnego Egiptu.

Nil: 5 tysięcy lat historii

Premiera: dni powszednie od poniedziałku 2 września, godz. 22:05

Sezon: 1
Liczba odcinków: 4 x 60 min
Gatunek: Dokument/ historia
Tytuł oryginalny: The Nile: 5000 Years of History
Rok: 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *