Nowe kobiece pasmo dokumentalne na BBC Lifestyle

 BBC Lifestyle stworzyło specjalny blok programowy, który będzie poświęcony tematom ważnym dla kobiet, przybliżającym trudne wybory i zawiłości współczesnego świata. Dokumenty będą emitowane w każdy czwartek o godz. 21:55.

 

Cykl zadebiutuje 23 maja programem „Czy monogamia to przeżytek?”, w którym prowadząca Vogue Williams rozmawia z kobietami i mężczyznami, którzy zrezygnowali z monogamicznych związków, aby znaleźć odpowiedź na pytanie czy w pełnym bodźców świecie natychmiastowej konsumpcji wiązanie się z jednym partnerem na całe życie jest jeszcze zasadne. Analizuje także, jak na przestrzeni lat zmieniały się romantyczne relacje. W kolejnym tygodniu pokażemy fascynujący dokument „Życie przed życiem”, w którym ukazane są niezwykłe, a czasami wręcz ekstremalne podejścia do rodzenia dzieci: od luksusowych „porodowych spa” po domowe porody bez asysty lekarza czy położnej.

6 czerwca widzowie będą mogli zobaczyć program „Klik i jestem w ciąży”, który opowiada o dawcach spermy, którzy oferują swoje usługi za pomocą internetu – bez kosztów, które normalnie trzeba ponieść w klinice płodności. Dodatkowo kobiety decydujące się na takie rozwiązanie mają możliwość poznania dawcy twarzą w twarz. W tym samym miesiącu BBC Lifestyle zagłębi się
w ekskluzywny i pociągający świat gwiazd mediów społecznościowych w programie „Życie influencera”, który ukazuje kulisy tego nowego elitarnego zawodu. Miesiąc później zaś widzowie będą mogli poznać szczegóły „Kosmetycznego przekrętu na miliard dolarów”, który dotyka wielu kobiet.

Nie zabraknie również dokumentów wyróżnionej w roku 2018 Orderem Imperium Brytyjskiego reporterki Stacey Dooley. 13 czerwca widzowie będą mogli zobaczyć „Stacey Dooley: jak wygląda pranie mózgu – aborcja”a dwa tygodnie później „Stacey Dooley: jak wygląda pranie mózgu – polowania”W swojej najnowszej serii dziennikarka kolejny raz pokazuje widzom świat bez cenzury. Decyduje się dołączyć do jednych z najbardziej kontrowersyjnych ideologicznie obozów treningowych  i ruchów młodzieżowych na świecie, aby dogłębnie poznać ich radykalne poglądy. Przez 24 godziny na dobę przebywa pod czujnym okiem ekspertów i liderów grup o wyjątkowo skrajnych przekonaniach.

W lipcu powtórzymy również emitowane wcześniej dokumenty dziennikarki: „Stacey Dooley demaskuje: Rosja kontra kobiety”który zgłębia temat przemocy domowej w Rosji, która chociaż dotyczy tysięcy kobiet, to nie jest uznawana za przestępstwo oraz „Stacey Dooley demaskuje: Kanada – na tropie zaginionych kobiet”, w którym reporterka BBC zabiera widzów w odległe strony Kanady, aby zbadać dlaczego rdzenna społeczność ignoruje regularnie występujące zniknięcia i morderstwa swoich kobiet.

Tytuły wchodzące w nowe pasmo BBC Lifestyle pt. „Oceń sama”:

„Czy monogamia to przeżytek?” Premiera: 23 maja, godz. 21:55

„Życie przed życiem” Premiera: 30 maja, godz. 21:55

“Klik I jestem w ciąży” Premiera: 6 czerwca, godz. 21:55

„Stacey Dooley: jak wygląda pranie mózgu – aborcja” Premiera: 13 czerwca, godz. 21:55

„Życie influencera” Premiera: 20 czerwca, godz. 21:55

„Stacey Dooley: jak wygląda pranie mózgu – polowania” Premiera: 27 czerwca, godz. 21:55

„Kosmetyczny przekręt na miliard dolarów” Premiera: 11 lipca, godz. 21:55

„Stacey Dooley demaskuje: Rosja kontra kobiety” Premiera: 4 lipca, godz. 21:55

“Stacey Dooley demaskuje: Kanada – na tropie zaginionych kobiet” Premiera: 18 lipca, godz. 21:55

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *