Nowy cykl webinarów „Wysokich Obcasów” – #Akademia Nieustraszonej w Pracy

„Wysokie Obcasy” chcą wspierać swoje czytelniczki w wyzwaniach, z którymi przyszło im się mierzyć w czasach pandemii. Dlatego wspólnie z firmą State Street Bank redakcja rozpoczyna cykl 9 webinarów w ramach społecznego projektu #Akademia Nieustraszonej w Pracy. Pierwsze ze spotkań – pod hasłem „Uruchom swą moc. Śmiało! Mów własnym głosem”, prowadzone przez Dorotę Warakomską, odbędzie się online już we wtorek, 27 kwietnia br. o godz. 20:00. Udział w nim jest bezpłatny, obowiązuje rejestracja, dzięki której uczestnicy otrzymają dostęp do cyfrowej prenumeraty „Gazety Wyborczej”.

 

Badania wykazują, że w dobie pracy zdalnej, nadmiaru obowiązków oraz wszechogarniającego przygnębienia kobiety nie doceniają siebie i swoich umiejętności*. Mając tego świadomość, redakcja „Wysokich Obcasów” chce pomóc swoim czytelniczkom i wskazać w wyzwaniach powodowanych pandemią możliwości przebudowania życia zawodowego, podjęcia odważnych decyzji czy zadbania o swój dobrostan w relacji praca-dom. W tym celu wspólnie z firmą State Street Bank rozpoczyna cykl 9 webinarów w ramach akcji #Akademia Nieustraszonej w Pracy. Co miesiąc do grudnia br. redaktorki magazynu wraz z zaproszonymi gośćmi będą spotykać się z czytelniczkami, dostarczając im praktyczną i użyteczną wiedzę oraz wsłuchując się w ich problemy i doświadczenia.

We wtorek, 27 kwietnia 2021 r. odbędzie się pierwsze spotkanie w ramach projektu – „Uruchom swą moc. Śmiało! Mów własnym głosem”, które poprowadzi Dorota Warakomska. W czasie webinaru będzie można dowiedzieć się m.in., jak mówić, aby zostać wysłuchanym, jak zachowywać się podczas spotkań online oraz jak myśleć, by uwierzyć we własne możliwości czy uruchomić uśpiony potencjał.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, obowiązują zapisy na stronie wysokieobcasy.pl/akademianieustraszonej. Każda osoba rejestrująca się na spotkanie otrzyma dostęp do cyfrowej prenumeraty „Gazety Wyborczej” w pakiecie Premium na kwartał. W ramach pakietu, prócz cyfrowego wydania „Gazety Wyborczej” i „Wysokich Obcasów”, można czytać również „Książki. Magazyn do czytania” oraz „Wysokie Obcasy Extra”. Więcej informacji tutaj.

Cykl powstał w ramach projektu pt. #Nieustraszona w pracy tworzonego przez „Wysokie Obcasy” oraz „Wysokie Obcasy Praca” we współpracy z firmą State Street Bank. Projekt rozpoczął się w 2020 r., a jego celem jest podkreślenie znaczenia odwagi, siły, wyznaczania sobie autentycznych celów, konsekwencji w działaniu i wzajemnego wspierania się kobiet, które wciąż muszą walczyć o to, by na rynku pracy traktowano je na równi z mężczyznami. Tegoroczna odsłona #Nieustraszonej w pracy oparta jest na badaniu sytuacji zawodowej kobiet w czasie pandemii w kontekście utraty, zmiany lub poszukiwania pracy, rozwoju, zdrowia psychicznego czy kobiet matek, które musiały połączyć pracę zawodową z opieką nad dziećmi. Więcej informacji o projekcie: wysokieobcasy.pl/akademianieustraszonej.

Wynik badania zrealizowanego przez Kantar na zlecenie redakcji Wysokieobcasy.pl i Wyborcza.plCały raport dostępny jest tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *