Nula Stankiewicz & Janusz Strobel Koncert z cyklu „Bliżej Gwiazd” z Radiem dla Ciebie

Recital Nuli Stankiewicz "Byle nie o miłości" - 27 września 2017, godz. 18:00 w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej , przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7.

 

W związku z cyklem koncertów Radia dla Ciebie „Bliżej gwiazd” przygotowane zostało dla Państwa wspaniałe wydarzenie. To koncert piosenek Agnieszki Osieckiej, który stworzyła Nula Stankiewicz wraz z Januszem Stroblem. Tytuł tego recitalu jest dość przewrotny, „Byle nie o miłości”. To jednocześnie tytuł jednej z piosenek Agnieszki Osieckiej (i Adama Sławińskiego), która rozpoczyna koncert. Tymczasem wszystkie piosenki w koncercie traktują właśnie o miłości.„Byle nie o miłości” To koncert dla tych, którzy lubią nucić przeboje poetki i dla tych, którzy są ciekawi nowych interpretacji. To recital, w którym nie brakuje znanych przebojów, ale są także piosenki mało popularne. Kilkanaście utworów, miniaturowych opowieści w nieprzypadkowej kolejności. Byle nie o miłości - to więcej niż koncert.

Wykonawcy:
Nula Stankiewicz - śpiew
Janusz Strobel - gitara klasyczna

Nula Stankiewicz (wcześniej występująca jako Anna Stankiewicz) to artystka znana przede wszystkim w kręgach piosenki literackiej. Zadebiutowała jako laureatka kilku konkursów poezji śpiewanej, ale szybko odkryła, że konkursy nie są zadawalającą ją formą. Występowała w wielu składach, ale od kilkunastu niemal lat, na stałe współpracuje z Januszem Stroblem. W 2013r. wspólnie stworzyli dwupłytowy album „Strobel Kofta Wołek” (21 piosenek do słów Jonasza Kofty i Jana Wołka z muzyką Janusza Strobla, śpiewane przez Nulę Stankiewicz), który rozszedł się niemal natychmiast. Obecnie artyści wznawiają nakład, a jednocześnie pracują nad kolejnymi płytami. Cechą charakterystyczną Nuli jest zachowanie poetyckości i subtelności, w połączeniu z jazzowymi aranżacjami muzyków, z którymi współpracuje. Ta kompilacja to znak firmowy artystki. Obecnie dla Nuli piosenki piszą Jan Wołek, Magda Czapińska.

Zobacz także

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.