MediaPlatforma Canal+Zapowiedzi TV

Ojciec Chrzestny III: wersja reżyserska dostępna w serwisie Premiery Canal+

“Ojciec Chrzestny Mario Puzo, Epilog: Śmierć Michaela Corleone” od dziś jest dostępny w serwisie PREMIERY CANAL+. To nigdy dotychczas niepokazywana, zmieniona i poddana cyfrowej obróbce wersja reżyserska ostatniego epizodu kultowej trylogii filmów Francisa Forda Coppoli. Dla fanów serii, w serwisie premiery.canalplus.pl dostępne są także pozostałe, klasyczne wersje wszystkich filmów opowiadających historię rodziny Corleone.

 

Kinowa premiera Ojca Chrzestnego III odbyła się niemal dokładnie 30 lat temu (20 grudnia 1990). Film zdobył wtedy 7 nominacji do Oscara. Przez lata stał się jednym z najbardziej kultowych dzieł w historii kina, a odniesienia do niego możemy znaleźć w wielu utworach współczesnej popkultury. Reżyser miał jednak nieco inną wizję niż ta, którą ostatecznie zobaczyliśmy na dużym ekranie. Teraz, po latach, zdecydował się na pokazanie jej światu. Film jest o kilka minut krótszy, przearanżowano początek oraz zakończenie, a także wiele sekwencji, kadrów i wstawek muzycznych. Twórca dodaje, że efekt jest dużo właściwszym zakończeniem historii Ojca Chrzestnego. Zapewnia też, że jest zgodny z wizją scenarzysty, a zarazem autora literackiego pierwowzoru, Mario Puzo, który zmarł w 1999 roku.

Seria „Ojciec Chrzestny” na podstawie powieści Mario Puzo o tym samym tytule, opowiada historię nowojorskiej mafijnej rodziny Corleone. Pierwsza część skupia się na ojcu rodziny – Vito – w tej roli fenomenalny, nagrodzony Oscarem Marlon Brando – w drugiej natomiast jesteśmy świadkami przemiany jego syna Michaela w nowego szefa familii. W roli Michaela wystąpił Al Pacino, dla którego były to początki wielkiej kariery w Hollywood, a w młodego Vito wcielił się Robert De Niro, który również został nagrodzony Oscarem. Całość okraszona jest charakterystycznym motywem muzycznym skomponowanym przez Nino Rotę.

Dostęp do serii filmów TUTAJ

Nowa wersja filmu Francisa Forda Coppoli jest dostępna również w PREMIERY VOD + na dekoderach CANAL+.

W usłudze PREMIERY CANAL+, poza Ojcem Chrzestnym w grudniu debiutują też takie produkcje, jak najnowsza ekranizacja Pinokia z Roberto Begninim (już dostępny) oraz AFTER2 (od 11 grudnia) i Włoskie wakacje z Liamem Neesonem (od 18 grudnia).

PREMIERY CANAL+ to miejsce dla poszukiwaczy filmowej rozrywki, którzy mogą w jednym miejscu bez umów i abonamentu wypożyczyć wygodnie i legalnie polskie i zagraniczne hity filmowe, dokumenty, produkcje prosto z kina oraz tytuły, które nie zdążyły jeszcze szeroko zadebiutować w Polsce na wielkim ekranie. Wyselekcjonowane obrazy od największych studiów i dystrybutorów filmowych dostępne są dla wszystkich w aplikacji PREMIERY CANAL+ oraz online na stronie premiery.canalplus.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *