„Oko za oko” nowy serial na antenie Czwórki (wideo)

Ich burzliwą sprawą rozwodową rozpoczyna się „Oko za oko” – jedna z najbardziej oczekiwanych nowości serialowych tej jesieni, która zadebiutuje na antenie Czwórki już 3 października i premierowo emitowana będzie w środy i czwartki o godz. 21.

Serial będzie można oglądać także w piątki o godz. 21 i 22.

Oko za oko. Ząb za ząb. Przyjaźń za przyjaźń. Miłość za miłość…  Gdy bliscy sobie ludzie znajdą się po przeciwnych stronach barykady, emocje aż kipią a walka może stać się wyjątkowo zacięta. Wiedzą o tym doskonale specjalizująca się w sprawach rozwodowych mecenas Anna Wysocka i jej mąż prokurator Maciej Wysocki, ale na własnej skórze przekonują się o tym dopiero w czasie swojego rozwodu.

W rolach głównych zobaczymy Dominikę Łakomską i Łukasza Konopkę, jako Annę i Maćka – niegdyś  szczęśliwych małżonków, teraz skłóconych rodziców nastoletniej Zuzy (Alicja Wieniawa-Narkiewicz) i kilkuletniego Franka (Bartosz Pytka). Wysoccy  prywatnie utrzymują kontakt głównie ze względu na dobro dzieci, a zawodowo toczą ostre boje, reprezentując przeciwne strony w sądzie.
Temperatura ich sporów udziela się ich młodszym współpracownikom, pełnemu tupetu mecenasowi Konstantemu Litwickiemu (Maciej Kosmala) oraz wyjątkowo ciętej, seksownej prokurator Izabelli Gryc (Kaja Walden), których twardej i ambitnej rywalizacji w pracy towarzyszy specyficzny „flirt”, oparty na wzajemnych uszczypliwościach, impertynencjach i prowokacyjnych wyzwaniach.

W każdej ze spraw, w której stoją po przeciwnych stronach, Anna i Maciej – analizując dowody i poszukując argumentów – muszą rozwiązać tę samą zagadkę. Choć grają przeciw sobie, każde z nich musi przede wszystkim poznać prawdę i oboje liczą na to, że będzie ona po ich stronie i zapewni im wygraną w sądzie. Rozwiązując cudze problemy, Wysocka jednocześnie boryka się z kłopotami prawnymi swojej kancelarii, na której właścicielce, Marii Zakrzewskiej-Witt, szefowej, przyjaciółce i mentorce Anny, zaciążyło bardzo poważne oskarżenie. Zarzuty jakie postawiono Marii i akcja prokuratury, kierowana przez Macieja, jest dla Anny szokiem. Wysocka jest pewna, że sprawa została sfingowana lub że to nieporozumienie, ale próbując je wyjaśnić napotyka na coraz bardziej niepokojące i tajemnicze tropy…

 Główni bohaterowie „Oko za oko”

Anna Wysocka – prawniczka (Dominika Łakomska)„Oko za oko. Ząb za ząb. Przyjaźń za przyjaźń. Miłość za miłość” – to dewiza, którą kieruje się mecenas Wysocka. Dotąd posłusznie żyła w cieniu męża i pozwalała, by jej sukcesy schodziły na drugi plan. Gdy Maciej ją zdradził, wszystko jednak się zmieniło – a jej miłość zastąpił gniew.Anna wystąpiła o rozwód i w końcu poczuła, jaką ma siłę. Niezależna, pewna siebie – mecenas Wysocka jest gotowa do akcji! I nie przepuści żadnej okazji, by utrzeć byłemu mężowi nosa… Nie tylko prywatnie, ale też zawodowo – podczas kolejnych potyczek w sądzie.

Maciej Wysocki – prokurator (Łukasz Konopka)W pracy błyskotliwy, odważny – Wysocki bez wahania dowodzi zespołem i ściga kolejnych przestępców. W domu był za to dotąd kochającym ojcem… i kiepskim mężem. Przez lata żył wygodnie, wspierany przez oddaną żonę – przekonany, że każdy „grzeszek” ujdzie mu na sucho. Anna w końcu jednak się zbuntowała i odeszła. A Macieja na rozprawie rozwodowej czeka spory szok…Wysocki jest gotów na wszystko, by odzyskać dawne życie – i rodzinę. Ale czy zrozumie, że wcześniej sam musi się zmienić… i traktować Annę jak partnerkę, a nie kolejną „podwładną”?

Zuza (Alicja Wieniawa-Narkiewicz) i Franek (Bartosz Pytka)Dzieci Wysockich. Gdy ich rodzice się rozstali, juniorzy zostali z Anną – bo to ona zawsze otaczała ich opieką i stworzyła dla rodziny szczęśliwy, bezpieczny dom. A Maciej, choć dzieci naprawdę kocha, nie jest w stanie upilnować „młodych” nawet przez kilka godzin. Zwłaszcza, że Zuza i Franek mają wyjątkowy talent do pakowania się w kłopoty.

Konstanty Litwicki (Maciej Kosmala)Prawnik, kolega Anny z kancelarii. W karierze pomagał mu dotąd wpływowy ojciec, ale Konstanty ma ambicję, urok i spryt, dzięki którym sam też nieźle radzi sobie w życiu. Młody prawnik wciąż powiększa „kolekcję” modnych garniturów… i pięknych dziewczyn. A gdy spotyka Izę – seksowną panią prokurator – jego tętno od razu skacze…

Prokurator Izabella Gryc (Kaja Walden)Podwładna Macieja, twarda góralka z Podhala. W pracy zimna i bezkompromisowa – żaden bandyta nie może liczyć na jej litość. Za to po godzinach pani prokurator umie „zaszaleć”… Dumna i pewna siebie, Iza stanowi jednak dla mężczyzn spore wyzwanie. A większość adoratorów wzbudza w niej tylko… kpiący śmiech. Czy to się zmieni, gdy na jej drodze stanie wygadany, pewny siebie brunet w todze adwokata – Konstanty?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *