Prasa - Ksiązka

Ostatnie dni głosowania na Polkę Stulecia w plebiscycie „Wysokich Obcasów”

Maria Skłodowska-Curie, Wisława Szymborska, Wanda Rutkiewicz czy Irena Sendlerowa – kto otrzyma tytuł Polki Stulecia w plebiscycie „Wysokich Obcasów”? Głosować można jeszcze tylko do poniedziałku, 15 października br. w serwisie Wysokieobcasy.pl.

 

 

To już ostatni moment, aby oddać swój głos na najbardziej wpływową kobietę naszego kraju w plebiscycie zorganizowanym przez redakcję „Wysokich Obcasów”. Internauci wybiorą Polkę, która od 1918 r. do 2018 r. najsilniej wpłynęła na nasz kraj i świat, a także której odwaga, mądrość oraz kompetencje są dzisiaj wzorem dla wielu współczesnych kobiet.

Na liście stu kandydatek znalazły się wybitne nazwiska z różnych dziedzin życia: nauki, kultury i polityki, m.in. Maria Skłodowska-Curie – dwukrotna laureatka Nagrody Nobla, odkrywczyni nowych pierwiastków, Irena Sendlerowa – działaczka społeczna, która w czasie II wojny światowej uratowała kilkaset żydowskich dzieci, Wisława Szymborska – noblistka, wybitna poetka i eseistka, Wanda Rutkiewicz – himalaistka, trzecia kobieta na świecie na Mount Evereście i pierwsza na K2, Olga Tokarczuk – jedna z najpopularniejszych współczesnych pisarek, Anna Walentynowicz – opozycjonistka w czasach PRL i współzałożycielka NSZZ „Solidarność” oraz Irena Santor – ikona polskiej piosenki.

Swoje kandydatury do tytułu Polki Stulecia we wrześniu br. zgłaszali czytelnicy „Wysokich Obcasów” oraz dziennikarki i redaktorki. Sto Polek wybrano z kilkuset propozycji. Redakcja zrezygnowała z nominowania czynnych polityczek.

Głosować można do poniedziałku, 15 października br. w serwisie Wysokieobcasy.pl, zakładce Polka Stulecia. Za najlepsze uzasadnienia przewidziane są nagrody. Wyniki zostaną zaprezentowane na łamach „Wysokich Obcasów” w sobotę, 10 listopada br. – w przeddzień Święta Niepodległości, kiedy kobietom stulecia zostanie poświęcony cały numer. Polka Stulecia będzie również bohaterką okładki magazynu.

Plebiscyt na Polkę Stulecia organizowany jest z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 100. rocznicy przyznania praw wyborczych polskim kobietom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *