Platforma Canal+/ Canal+ PolskaSieci kabloweSport w TV

Początek play-off w chińskiej CBA! Najciekawsze mecze na żywo w Sportklubie!

1 kwietnia w Chinach rozpoczyna się decydują walka o mistrzostwo kraju. Do rywalizacji o tytuł przystępuje aż 12 drużyn, ze złota będzie cieszyła się jednak tylko jedna z nich. Najciekawsze spotkania każdej fazy play-off na żywo w Sportklubie!

 

Tegoroczny sezon w CBA obfituje w wiele innowacyjnych rozwiązań. Jednym z nich było skrócenie rudny zasadniczej do zaledwie 38 kolejek. W takim systemie wszystkie drużyny rozegrały po dwa mecze z każdym z rywali, a po nich ustalona została tabela końcowa. Cały sezon regularny również podzielony był na trzy odrębne części, rozgrywane w różnych lokalizacjach rozsianych po całym kraju. To nowatorski system rozgrywek, który został wdrożony w życie po pandemii COVID-19.

Według podobnego scenariusza rozgrywana będzie zresztą także faza play-off, którą – decyzją władz ligi – ugości u siebie Nanchang w prowincji Jiangxi. Do walki o mistrzostwo zakwalifikowało się 12 drużyn. Cztery najlepsze z nich: Liaoning Flying Leopards, Zhejiang Lions, Shanghai Sharks i Zhejiang Golden Bulls zmagania rozpoczną od ćwierćfinałów, w pierwszej rundzie otrzymały bowiem wolny los. W tej fazie rozgrywek wezmą udział ekipy z miejsc 5-12, które między sobą rozstrzygną losy awansu do ćwierćfinału. Drużyny zagrają wedle rozstawienia po rundzie zasadniczej, a więc piąty zespół zmierzy się z dwunastym, szósty z jedenastym itd. Dzięki temu o medale będzie mogła powalczyć nawet ekipa, która fazę zasadniczą zakończyła z równym bilansem zwycięstw i porażek (Tianjin Pioneers, 19-19).

Właśnie już od pierwszej rundy zmagania w play-off w CBA transmitował będzie w tym roku Sportklub. Stacja najpierw pokaże na żywo mecz Shenzhen – Shandong (piątek 1 kwietnia), a następnie dwie potyczki Shanxi – Longshi (niedziela 3 kwietnia i wtorek 5 kwietnia). W kolejnych rundach transmisji będzie jeszcze więcej – w ćwierćfinałach i półfinałach będą to najciekawiej zapowiadające się konfrontacje, a w finałach wszystkie mecze, które decydowały będą o złocie.

Wywalczonego przed rokiem tytuł bronią koszykarze Guangdong Southern Tigers, którzy tym razem zmagania rozpoczną już w 1. rundzie play-off, sezon zasadniczy zakończyli bowiem na piątej pozycji. W pierwszych meczach nie powinni mieć żadnych problemów z wyeliminowaniem Tianjin Pioneers, w kolejnej rundzie może być już jednak trudniej, przeciwnikiem będzie bowiem solidny Zhejiang Golden Bulls. Jeśli jednak obrońcy tytułu uporają się i z tą przeszkodą, w kolejnej będzie czekało ich już ekstremalnie trudne zadanie – rewanż za ubiegłoroczny finał i bój z najlepszymi po rundzie zasadniczej Liaoning Flying Leopards.

Liaoning Flying Leopards i Zhejiang Lions to – przynajmniej w teorii – główni faworyci w wyścigu po tytuł. W fazie zasadniczej obie drużyny sprawiały najsolidniejsze wrażenie, jako jedyne w całej lidze przegrały po mniej niż 10 meczów i wydaje się wielce prawdopodobne, że po raz kolejny zmierzą się już niebawem w wielkim finale CBA. Zakusy na to, aby rozstrzygnięcie było inne ma jednak przynajmniej kilka konkurencyjnych ekip…

Najbliższe pllany transmisyjne Sportklubu z play-off w CBA: 

Shenzhen – Shandong, piątek 1 kwietnia, godz. 9.00 (na żywo

Shanxi – Longshi, niedziela 3 kwietnia, godz. 9.00 (na żywo)

Longshi – Shanxi, wtorek 5 kwietnia, godz. 13:35 (na żywo)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *