Internet & Gry - Reklama

„Polka, pandemia, wojna. Jak niespokojnie czasy wpływają na dobrostan kobiet w pracy” – debata „Wysokich Obcasów”

Jak sytuacja związana z pandemią koronawirusa, a także z wojną w Ukrainie wpływa na Polki i ich pracę? Jakie wyzwania stają obecnie przed szefami i liderami zespołów oraz samymi zespołami? M.in. o tym redakcja „Wysokich Obcasów” porozmawia z ekspertami rynku pracy podczas debaty, która odbędzie się w najbliższy czwartek, 7 kwietnia br. o godz. 11:00. Konferencję, inaugurującą tegoroczną edycję projektu #Nieustraszona w pracy, będzie można oglądać na żywo na Wysokieobcasy.pl oraz na profilu magazynu na Facebooku. 

 

Kiedy po dwóch latach wydawało się, że pandemia koronawirusa się powoli kończy, wybuchła wojna w Ukrainie. Lockdowny i lęk przed chorobą swoją oraz bliskich zastąpiły nieustannie docierające do nas informacje z frontu, zaangażowanie w pomoc ukraińskim uchodźcom oraz strach o samych siebie.

O tym, jak obecna sytuacja w Polsce i na świecie wpływa na obywatelki naszego kraju oraz ich pracę, za jaką cenę kobiety opierają się przeciwnościom losu i nadal sumiennie wypełniają swoje obowiązki, a także jakie wyzwania stają przed szefami i liderami zespołów oraz samymi zespołami, redakcja „Wysokich Obcasów” porozmawia z ekspertami, dla których rynek pracy nie ma tajemnic.

Panelistami czwartkowej debaty będą: Susanna Romantsova – liderka ds. różnorodności, równego traktowania i kultury włączania, Ela Bonda – Diversity & Inclusion Lead NatWest Group, Head of Property & Workplace NatWest Group, Katarzyna Kucewicz – psycholożka, pedagożka, psychoterapeutka, terapeutka zaburzeń seksualnych, Agnieszka Langer-Król – dyrektorka zarządzająca ds. wsparcia zarządu State Street Bank oraz Krzysztof Bąk – psychoterapeuta psychoanalityczny Wellbee. Spotkanie poprowadzi dziennikarka „Wysokich Obcasów” Natalia Waloch.

Podczas panelu przedstawione oraz omówione zostaną również wyniki sondażu dotyczącego dobrostanu psychicznego kobiet w pracy. Ogólnopolskie badanie przeprowadziła pracownia Kantar na zlecenie redakcji „Wysokich Obcasów”. Pytano w nim m.in. o życie rodzinne i pandemię, o to, jak na samopoczucie i wydajność w pracy wpłynął wybuch wojny w Ukrainie, a także jak ankietowane kobiety czują się w miejscu pracy, zważywszy na choroby, niepełnosprawności, orientację seksualną czy wielokulturowość, która w czasie wojny zrobiła się jeszcze bardziej istotna. Pełne dane z raportu zostaną przedstawione na łamach serwisu Wysokieobcasy.pl już w sobotę, 9 kwietnia br.

Debata pt. „Polka, pandemia, wojna. Jak niespokojnie czasy wpływają na dobrostan kobiet w pracy” odbędzie się już jutro, w czwartek – 7 kwietnia br. o godz. 11:00. Konferencję, inaugurującą tegoroczną edycję projektu #Nieustraszona w pracy, będzie można oglądać na żywo na Wysokieobcasy.pl oraz profilu magazynu na Facebooku. Więcej informacji na Wysokieobcasy.pl oraz na wydarzeniu na Facebooku.

#Nieustraszona w pracy to projekt społeczny tworzony od 2020 r. przez „Wysokie Obcasy” oraz „Wysokie Obcasy Praca” we współpracy z firmą State Street Bank, a od 2022 r. także z firmą Wellbee. Jego celem jest podkreślenie znaczenia odwagi, siły, wyznaczania sobie autentycznych celów, konsekwencji w działaniu i wzajemnego wspierania się kobiet, które wciąż muszą walczyć o to, by na rynku pracy traktowano je na równi z mężczyznami. Tegoroczna odsłona #Nieustraszonej w pracy skupiać się będzie na tematach związanych ze zdrowiem psychicznym oraz trudnościach zawodowych związanych z wciąż panującą pandemią COVID-19, a także wojną w Ukrainie. Twórcy przyjrzą się również temu, jak ewoluuje kultura pracy, próbując nadążyć za niespokojnymi czasami.

„Wysokie Obcasy” to magazyn „Gazety Wyborczej” tworzony z myślą o wymagających czytelniczkach i czytelnikach. Można w nim przeczytać o ważnych tematach społecznych, sprawach codziennych i tych niezwykłych, a także poznać historie kobiet – również tych niekoniecznie znanych z pierwszych stron gazet. Wiele miejsca redakcja poświęca też tematowi rodzicielstwa. Tygodnik jest dostępny razem z sobotnim papierowym wydaniem „Gazety Wyborczej” i w aplikacji „Gazety Wyborczej”, a wszystkie ​teksty z magazynu ukazują się w serwisie Wysokieobcasy.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *