Robin Hood: Książę złodziei hitem świąt w Kino TV

Świąteczny tydzień w Kino TV będzie stał pod znakiem filmowych premier. Maraton rozpocznie produkcja przygodowa Robin Hood: Książę złodziei, dla wielu będąca najlepszą ekranizacją przygód legendarnego bandyty z Sherwood, który zabierał bogatym, by pomagać biednym. W rolę Człowieka w Kapturze – Robina z Loxley – fantastycznie wcielił się czołowy hollywoodzki aktor lat 90. Kevin Costner. Na ekranie towarzyszy mu cala plejada gwiazd: Morgan Freeman, Alan Rickman, Sean Connery i Mary Elizabeth Mastrantonio. Piosenka (Everything I Do) I Do It For You w wykonaniu Bryana Adamsa – przewodni motyw muzyczny filmu – była nominowana do Oscara.

 

Inną świąteczną premierą Kino TV będzie inspirowany prawdziwymi wydarzeniami film Marzyciel, opowiadający niezwykłą historię powstania ponadczasowej opowieści Piotruś Pan. W postać Sir Jamesa Matthew Barriego – autora tej nieśmiertelnej książki o chłopcu, który nie chciał dorosnąć – wciela się Johnny Depp.

Ponadto Kino TV proponuje premierę pełnej czarnego humoru komedii Starsza pani musi zniknąć, która opowiada o parze młodych ludzi próbujących za wszelką cenę pozbyć się pewnej irytującej sąsiadki… Reżyser Danny DeVito oraz aktorski duet Ben Stiller i Drew Barrymore gwarantują dobrą zabawę.

PREMIERA KINO TV

Robin Hood: Książę złodziei

przygodowy, USA 1991
reż. Kevin Reynolds
wyst.: Kevin Costner, Morgan Freeman, Mary Elizabeth Mastrantonio, Sean Connery, Alan Rickman, Christian Slater

Maur Azeem pomaga Robinowi z Loxley uciec z saraceńskiej niewoli. Wraz z nowym przyjacielem Robin wraca do Anglii, gdzie czekają na niego złe wieści. Ojciec został zamordowany, przepadły rodzinne dobra, król Ryszard Lwie Serce przebywa na wygnaniu, a władzę sprawuje jego największy wróg. Wędrując przez lasy Sherwood, Robin pada ofiarą rzezimieszków. Udaje mu się pokonać ich przywódcę. Poznając swoich prześladowców, przekonuje się, że są uczciwi. Dołącza do bandy i zdobywa sławę szlachetnego zbója.

sobota, 20 kwietnia / 21:00

PREMIERA KINO TV

Marzyciel

biografia, romans, USA, Wielka Brytania 2004
reż. Marc Forster
wyst.: Johnny Depp, Kate Winslet, Julie Christie, Dustin Hoffman

Marzyciel to opowieść dla dorosłych o dorosłych, którzy odkryli w sobie dziecięcą wrażliwość. Pisarz u szczytu literackiej sławy szuka natchnienia do pracy nad nową książką. Spotkanie czarującej Sylvii, matki czwórki chłopców, pozwoli mu odnaleźć inspirację dla swojej twórczości. Miłości kobiety oraz nieograniczona wyobraźnia dzieci sprawią, że stworzy dzieło, które uczyni go nieśmiertelnym.

niedziela, 21 kwietnia / 16:45

PREMIERA KINO TV

Starsza pani musi zniknąć

(czarna) komedia, USA, Niemcy 2003
reż. Danny DeVito
wyst.: Ben Stiller, Drew Barrymore, Eileen Essell

Młoda para ma szansę przeprowadzić się do wspaniałego mieszkania w luksusowej dzielnicy Nowego Jorku. By w pełni cieszyć się nowym lokum, muszą jedynie pozbyć się sublokatorki, sympatycznej staruszki, albo zaczekać aż sama się wyniesie. Nie przypuszczają jednak, jak wielkim problemem okaże się jej sąsiedztwo. Po pewnym czasie sąsiadka zamienia życie młodej pary w piekło. Kiedy sytuacja zaczyna być coraz trudniejsza, wyczerpani i podirytowani Alex i Nancy postanawiają wspólnymi siłami pozbyć się swojego największego kłopotu.

niedziela, 21 kwietnia / 21:00

Cykl: KOBIECE PONIEDZIAŁKI

Bezsenność w Seattle

komedia, romans, USA 1993
reż. Nora Ephron
wyst.: Tom Hanks, Meg Ryan, Rita Wilson

Gdy umiera żona Sama, jego synowi Jonnahowi trudno pogodzić się z utratą matki. Po kilku miesiącach, mimo bólu, w sercu młodszego z Baldwinów rodzi się tęsknota za kimś, kto wypełni pustkę po ukochanej mamie. Urzekająca opowieść Jonnaha w audycji radiowej, transmitowanej na żywo w całej Ameryce, o tęsknocie i problemach taty porusza Ann, która mieszka setki kilometrów od Seattle. Swoją wrażliwością przekonuje do siebie Jonnaha. Od tej pory zrobi on wszystko, by Ann została jego nową mamą. W rolach głównych Meg Ryan i Tom Hanks.

poniedziałek, 22 kwietnia / 21:00

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *