Sierpień na kanale History

Sierpień w HISTORY to kopalnia tajemnic! Najważniejszym wydarzeniem będzie starcie tytanów – Williama Shatnera z programu „Niewyjaśnione tajemnice świata” oraz Giorgio A. Tsoukalosa ze „Starożytnych kosmitów”. Oprócz tego będziemy szykować się do nowych odcinków „Rancza kosmitów” oraz poznamy nowe przygody „Ludzi gór”.

 

Ranczo kosmitów

Curse of Skinwalker Ranch

W poniedziałki o 21:00 od 9 sierpnia na HISTORY, a nowe odcinki we wtorki o 21:00 od 7 września

10×60

Serial powstały dzięki bezprecedensowej okazji, jaką był uzyskany przez HISTORY nieograniczony dostęp do Skinwalker Ranch w stanie Utah – terenów słynących z wyjątkowej aktywności paranormalnej i licznych obserwacji UFO. Zobaczymy nigdy wcześniej nieprezentowane nagrania pokazujące rancho i to, co się na nim znajduje. Będziemy też świadkami prac badawczych prowadzonych na jego ponad 200-hektarowym obszarze zmierzających do rozwiązania zagadki tego niezwykłego miejsca. Naukowcy i eksperci wykorzystają najnowsze zdobycze techniki – od laserów i georadarów począwszy przez drony przekazujące obraz termograficzny aż po rakiety. W dążeniu do poznania prawdy ekipa podejmie niejedno ryzyko, ale też dokona szokujących odkryć.

W latach 50. XX wieku Skinwalker Ranch i teren je okalający zyskały nazwę Alei UFO, a liczne dziwne zdarzenia i nietypowa aktywność zaobserwowana w okolicy przykuła uwagę mediów na całym świecie. Od tamtej pory obszar ten był sprawdzany i poddawany analizom, również w ramach tajnych operacji rządu USA. W roku 1996 rancho kupił miliarder i pasjonat UFO, Robert Bigelow, który prowadził na nim własne eksperymenty badawcze. Trzy lata temu sprzedał nieruchomość tajemniczemu nabywcy, który chce pozostać anonimowy.

Ludzie gór

​Mountain Men s 9B/10

W poniedziałki o 17:10 od 2 sierpnia na HISTORY

4×60, 10×120

Ludzie gór żyją i utrzymują rodziny wyłącznie z tego, co upolują bądź złowią. Radzą sobie dzięki umiejętnościom przetrwania doskonalonym przez całe pokolenia ich przodków. W najnowszym sezonie ponownie odwiedzamy rozmaitych mieszkańców gór w USA, tym razem nie tylko aby przyglądać się jak polują i łowią ryby czy walczą z lwami i niedźwiedziami.

Bohaterowie nie stronią od technologii i podejmują także próby sprzedaży upolowanych i wyhodowanych produktów w Internecie. Czy uda im się połączyć pasję do życia z dala od konsumpcjonizmu z tymi nowoczesnymi rozwiązaniami?

Starożytni kosmici + Starożytni kosmici kontra William Shatner

​Ancient Aliens s.12B + s. 13 Shatner Special

Od poniedziałku do piątku o 20:00 od 30 sierpnia na HISTORY

1×120, 10×60

Tym razem oprócz kolejnych odcinków programu „Starożytni kosmici”, mamy coś specjalnego! Odcinek specjalny z prowadzącym „Największe tajemnice świata” Williamem Shatnerem w odcinku specjalnym zatytułowanym: „Starożytni kosmici kontra William Shatner”.

Twórcy serii „Starożytni kosmici” od lat badają kontrowersyjną teorię, że istoty pozaziemskie od milionów lat odwiedzają Ziemię. Mieli pojawić się u nas już w epoce dinozaurów lub starożytnego Egiptu, lista dowodów zaczyna się od wczesnych rysunków jaskiniowców po współczesne obserwacje latających obiektów w USA. Każdy odcinek tej popularnej serii HISTORY zawiera szereg pytań, spekulacji, prowokujących kontrowersji, relacji z pierwszej ręki i dyskusji na temat teorii, jakie narosły wokół tego tematu od przez lata. Czy inteligentne istoty z kosmosu odwiedziły Ziemię tysiące lat temu?

Na tropie potwora

​Best Of MonsterQuest

W poniedziałki o 21:00 od 23 sierpnia na HISTORY

5×60

Każdy z odcinków poświęcony jest innemu tajemniczemu stworzeniu. Niektóre z nich istnieją naprawdę, jak gigantyczna ryba słodkowodna występująca w wodach Wielkich Jezior. Inne są powstałym w obliczu zagrożenia wytworem wyobraźni, na przykład słynny Człowiek-Małpa z Indii. Jeszcze inne są owocami absurdalnych eksperymentów, jak superżołnierze, których usiłowali wykreować naukowcy Stalina, krzyżując ludzi z małpami człekokształtnymi.

Twórcy serialu wykorzystują zdobycze nauki i techniki, by zbadać te tajemnicze zjawiska – analizują szczątki, a „dowody” poddają serii testów. Co więcej nie polegają na archiwalnych nagraniach filmowych, a udają się do miejsc, w których obserwowano dziwne stworzenia, i tam prowadzą swoje obserwacje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *