MediaZapowiedzi TV

Sierpień na kanale SundanceTV

W nadchodzącym miesiącu SundanceTV zaprasza na czwartkowy cykl filmowy „Sezon nagród BAFTA”, w ramach którego na antenie pojawią się między innymi: „Głosy” – enigmatyczna i niekonwencjonalna historia miłosna, opowiadająca o dwójce ludzi próbujących nadać sens szaleństwu w ich życiu, czy komedia romantyczna „Wysłuchaj mej pieśni” – przedstawiająca losy Micky’ego O’Neilla, prowadzącego lokal Heartly’s i zaręczonego z Nancy, najlepszą dziewczyną w mieście. Bohaterowi wszystko może ujść na sucho. Ale czy na pewno?

 

4 SIERPNIA  GŁOSY

(Some Voices, 2000)

PREMIERA

Reżyseria: Simon Cellan Jones

Występują: Daniel Craig, David Morrissey, Kelly Macdonald, Julie Graham

Enigmatyczna i niekonwencjonalna historia miłosna rozgrywająca się w zachodnim Londynie, opowiadająca o dwójce ludzi próbujących nadać sens szaleństwu w ich życiu. Tajemniczy, ale sympatyczny Ray zostaje zwolniony ze szpitala psychiatrycznego i trafia pod opiekę swojego
nadopiekuńczego brata, restauratora Pete’a.

Wszystko powoli zaczyna się układać, Ray pracuje dla brata i rozpoczyna nowe życie. Ale kiedy zakochuje się po uszy w Laurze, nieprzewidywalnej mieszkance Glasgow, i przestaje brać leki, sprawy zaczynają wymykać się spod kontroli…

11 SIERPNIA  WYSŁUCHAJ MEJ PIEŚNI

(Hear My Song, 1991)

PREMIERA

Reżyseria: Peter Chelsom

Występują: Adrian Dunbar, Tara Fitzgerald, David McCallum, William Hootkins, Shirley Anne Field, James Nesbitt

„Wysłuchaj mej pieśni” to komedia i historia miłosna. Micky O’Neill, główny bohater filmu, prowadzi stary lokal – Heartly’s – i właśnie zaręczył się z Nancy, najlepszą dziewczyną w mieście.

Wydaje się, że złapał Pana Boga za nogi. Może nawet zarezerwować koncert Franca Cinatry – tylko pisanego przez “c”… Micky’emu wszystko może ujść na sucho. Ale czy na pewno?

18 SIERPNIA  WOJOWNIK

(The Warrior, 2001)

Reżyseria: Asif Kapadia

Występują: Irrfan Khan, Aino Annuddin, Noor Mani, Damayanti Marfatia

Wyreżyserowany przez wielokrotnie nagradzanego Asifa Kapadię film „Wojownik”, to ponadczasowa opowieść o epickiej podróży od pustyń Radżastanu po ośnieżone szczyty Himalajów.

By uciec od swojego brutalnego życia, „Wojownik” wyrusza na poszukiwanie spokoju. Władca dowiaduje się o jego dezercji i nie chcąc wybaczyć mu zdrady, wysyła swoich ludzi, aby
sprowadzili jego głowę.

25 SIERPNIA   A COCK & BULL STORY (2005)

Reżyseria: Michael Winterbottom

Występują: Steve Coogan, Rob Brydon, Keeley Hawes, Gillian Anderson

„A Cock & Bull Story”, dzieło krążące pomiędzy XVIII wiekiem a nieudolnymi wysiłkami filmowców z XXI wieku, to luźna adaptacja angielskiego arcydzieła literackiego „Życie i myśli JW Pana Tristrama Shandy”, napisanego przez Laurence’a Sterne’a. W filmie Tristram Shandy opisuje historię swojego życia z własnej perspektywy.

Pełne literackich żartów i czarnego humoru, spaczone opowieści Shandy’ego z dzieciństwa są nieustannie przerywane przez jego rodzinę i domowników. Dzięki temu dowiadujemy się o wiele więcej o nim samym niż z jakiejkolwiek konwencjonalnej autobiografii. Sprytne, postmodernistyczne podejście do konstrukcji filmu na podstawie zawiłej, przezabawnie skomplikowanej powieści autobiograficznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *