Styczeń na kanałach z portfolio BBC Studios

 

 

Start up: daj sobie rok
(Give It a Year)
Od czwartku 3 stycznia, godz. 20:55
Sezon 1 (12 odcinków)

Baronowa Karren Brady to wiceprezes angielskiego klubu piłkarskiego West Ham United F.C., była dyrektor klubu Birmingham City F.C oraz autorka czterech książek (w tym jednej dla przedsiębiorczych kobiet). W 2014 r. odznaczona została tytułem Komandora Orderu Imperium Brytyjskiego za wspieranie przedsiębiorczości kobiet.

Tym razem Karren prowadzi program telewizyjny, w którym spotyka odważnych i kreatywnych ludzi stojących przed wyzwaniem rozpoczęcia własnego biznesu. Karren obserwuje ich na początku drogi oraz odwiedza po upływie roku, by przyjrzeć się rozwojowi każdej z firm. Czy po 12 miesiącach wszyscy uczestnicy programu będą popijać szampana?

Siostry Hemsley: zdrowo i pysznie
(Hemsley + Hemsley – Healthy and Delicious)
Od piątku 18 stycznia, godz. 20:55
Sezon 1 (10 odcinków)

Oto kulinarny świat sióstr Jasmine oraz Melissy Hemsley, które w kuchni udowadniają, że zdrowo nie znaczy nudno.

Urocze i charyzmatyczne siostry stawiają na potrawy, które nie tylko są pożywne, ale także mają zbawienny wpływ na cały organizm. Udowadniają, że dania bez glutenu oraz cukru są smakowite i łatwo je przygotować. Ich ogromna pasja, radość z gotowania oraz upodobanie do wysokiej jakości ekologicznych składników są ogromnie inspirujące!

Na początku każdego odcinka Jasmine i Melissa szukają inspiracji oraz najlepszych produktów, z których później w swojej kuchni wyczarują przepyszne dania główne, przekąski, desery oraz napoje. Zdradzają też swoje tajne metody na przygotowanie fantastycznych, zdrowych potraw.

W zdrowym ciele zdrowy duch
(Make My Body Better)
Od poniedziałku 7 stycznia, godz. 21:55
Sezon 1 (4 odcinki)

Brytyjska prezenterka Davina McCall za pomocą niestandardowych terapii pomaga cierpiącym na różnorodne dolegliwości.

25-letnia Kirsty od siedmiu lat miewa przerażające koszmary, przez które śpi średnio tylko jedną godzinę na dobę. Davina ma dla niej terapię szokową – wspinaczkę po klifie na urwisko i nocleg w hamaku zawieszonym nad szalejącymi falami Oceanu Atlantyckiego. Czy to pomoże przegonić upiory?

Rebecca cierpi z powodu ciężkich reakcji alergicznych wywoływanych na co dzień przez dziesiątki czynników. Od lat usiłuje poradzić sobie z tymi dolegliwościami, jej płuca są kondycji stulatka. Trudność sprawia jej nawet wejście po schodach. Davina zdecydowana jest jej pomóc i przedstawia zaskakujący plan działania.

Program to opowieści o niezwykłej sile determinacji, pokonywaniu własnych słabości, stawianiu czoła eksperymentalnym wyzwaniom i chwilach zasłużonego triumfu.

Gordon Ramsay w Indiach
(Gordon’s Great Escape)
Od piątku 25 stycznia, godz. 21:55
Sezon 1 (3 odcinki)

Gordon Ramsay wybiera się do Indii, by skosztować tamtejszych różnorodnych smaków. Zaczyna od północy, gdzie dominują klasyczne potrawy z curry.

W południowym stanie Kerala zajada się owocami morza, w Tamil Nadu ogląda wyścigi byków, natomiast w Bombaju towarzyszy w kuchni jednemu
z najlepszych kucharzy w kraju.

Ponadto Gordon gotuje w pociągu, pracuje dla królewskiego szefa kuchni i przygotowuje potrawę dla krytyków kulinarnych z Delhi.

 

 

Mała kuchnia świata
(My World Kitchen)
Od poniedziałku 21 stycznia, godz. 12:30
Sezon 1 (odcinki 15 – 30)

Utalentowani młodzi kucharze przejmują dowodzenie w kuchni, by pochwalić się bogactwem kulturalnym kraju, z którego pochodzą. Każdy z nich przygotowuje ulubione danie charakterystyczne dla swojego regionu. W programie m.in. przysmaki z Indii, Włoch, Szkocji, Chin, Izraela, Maroko oraz Jamajki.

Na degustację tajemniczego składnika z potrawy zapraszane są dzieci z innych krajów, a gospodarz opowiada o jego pochodzeniu oraz obyczajach związanych z przygotowanym daniem.
Młodzi widzowie dostają łatwe w przygotowaniu przepisy z kuchni z całego świata, otwierają się na nowe smaki, a przy okazji w lekkiej formie poznają odległe kultury i ich inspirujące obyczaje.

We wtorek 29 stycznia o godz.12:30 odcinek z polskim akcentem. Uwielbianą w naszym kraju zupę ogórkową, zgodnie z przepisem swojej mamy, przygotowywać będzie Kay. Na degustację potrawy oraz zapoznanie z jej tajemniczym składnikiem Kay zaprasza przyjaciół.

Dom pod jabłonką
(Apple Tree House)
Od poniedziałku 7 stycznia, godz. 16:45
Sezon 1 (30 odcinków)

Mali, Sam i Bella mieszkają na tętniącym życiem miejskim osiedlu. Mają wiele przygód, wspólnie rozwiązują codzienne problemy i przeżywają dziecięce dylematy.

Każdy odcinek opowiada o ich innej przygodzie. Pewnego razu Sam postanawia, że cały dzień będzie detektywem, a Mali bawi się w dorosłą, do czasu aż zda sobie sprawę, że to wcale nie jest łatwe. Innego razu dzieci dowiadują się, czym jest zaćmienie słońca.

Kicia i piesek
(Kit and Pup)
Od poniedziałku 7 stycznia, godz. 12:25
Sezon 1 (odcinki 26 – 52)

Oto kicia i piesek, dwoje przyjaciół, którzy każdego dnia mają wiele przygód i wspólnie odkrywają świat. Połączenie animacji oraz filmu ma na celu w prosty i zabawny sposób wprowadzić dzieci w wieku przedszkolnym oraz młodsze w świat naukowych ciekawostek.

W każdym odcinku urocze animowane postaci głównych bohaterów towarzyszą prawdziwym dzieciom w codziennych czynnościach oraz eksperymentach, dzięki którym młodzi widzowie zrozumieją m.in. takie pojęcia jak: pusty – pełny, w środku – na zewnątrz, cichy – głośny, pływający – tonący.

Odlotowcy – Go Jetters!
(Go Jetters)
Od poniedziałku 7 stycznia, godz. 07:40
Sezon 2 (odcinki 34 – 45)

Zabawne sytuacje, praca zespołowa, trzymająca w napięciu akcja oraz porcja informacji o ciekawych miejscach. Bohaterami tej barwnej animacji są Xuli, Kyan, Lars i Foz podróżujący po całym świecie
w towarzystwie swojego nauczyciela, opiekuna oraz przyjaciela – niesamowitego jednorożca o imieniu Ubercorn.

Bohaterowie mieszkają wysoko nad Ziemią i uczą się w Go Jet Academy i właśnie rozpoczęli ostatni etap szkolenia z geografii – zajęcia w terenie. Podróżują po świecie, by poznawać najcenniejsze zabytki i wyjątkowe cuda natury. Za każdym razem wyposażeni są w porcję ciekawostek na temat odwiedzanego miejsca.

Niestety, na skutek działań pewnego studenta wyrzuconego z akademii ich wyprawa zamienia się
w misję ratowania tych niezwykłych obiektów i przywracania ich dawnej świetności.

Odlotowcy odwiedzą między innymi Saharę, Piramidy Egipskie, Stonehenge, Wielki Mur Chiński, Wielki Kanion i gmach opery w Sydney.

Każdy odcinek to zachęta do zdobywania wiedzy o świecie i wstęp do nauki geografii dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *