Radio

Sukces trasy "Lata z Radiem" 2017

27 sierpnia, koncertem w Augustowie, zakończyła się największa letnia trasa koncertowa w Polsce – trasa „Lata z Radiem” 2017. 45 największych gwiazd polskiej sceny muzycznej zagrało w 20 miejscowościach, a ekipa „Lata z Radiem” pokonała podczas trasy ponad 10 tysięcy kilometrów, odwiedzając i promując wiele ciekawych i wartych poznania regionów naszego kraju.
 
Tegoroczna trasa „Lata z Radiem” rozpoczęła się 24 czerwca w Płońsku, a zakończyła 27 sierpnia koncertem w Augustowie. Przez ponad 2 miesiące, w każdy letni weekend, ekipa Radiowej Jedynki wraz z największymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej zagościła w 20 miejscowościach w całym kraju, pozostawiając po sobie niezapomniane emocje i mnóstwo wspaniałych wspomnień.
Trasa „Lata z Radiem” już ponad dwie dekady towarzyszy audycji, która przez 46 lat wypracowała sobie pozycję najbardziej rozpoznawalnej marki na polskim rynku radiowym – mówi Jacek Sobala, Prezes Zarządu Polskiego Radia S.A.
– To największe tego rodzaju przedsięwzięcie w naszym kraju. Jest dopełnieniem audycji, a zarazem skutecznym sposobem na pozaantenową promocję.
Trasa „Lata z Radiem” ma wiele atrakcji i niespodzianek. Posiada też walory edukacyjne.  Polacy mają okazję poznać wiele pięknych miejsc w naszym kraju. Przypominamy słuchaczom nie tylko popularne turystycznie regiony,  ale także te nowe –  mniej znane, które zasługują na popularyzację dzięki swojej historii czy wkład w kulturę i gospodarkę Polski.
Tegoroczna trasa koncertowa „Lata z Radiem” integrowała lokalne społeczności, łącząc wszystkie pokolenia bawiących się podczas koncertów słuchaczy. Dzięki audycjom plenerowym, które  towarzyszyły tegorocznej imprezie, Polskie Radio zaprezentowało bogactwo unikalnych miejsc, które obok znanych kurortów warto odwiedzić i poznać. Na antenie nie zabrakło tego co w Polskim Radiu najważniejsze – mądrego, wartościowego słowa prezentującego kulturę, historię, zabytki, regionalną kuchnię i wartości bliskie mieszkańcom poszczególnych regionów.
Dzięki współpracy Polskiego Radia z Instytutem Patologii Słuchu w Kajetanach wszyscy uczestnicy imprez mieli okazję, aby przejść bezpłatne badania lekarskie. Do wspólnych wycieczek rowerowych zapraszali polscy olimpijczycy Mieczysław Nowicki i Tadeusz Mytnik.
W tym roku koncerty prowadzone były przez dwa duety dziennikarzy Programu 1 Polskiego Radia: Monikę Tarkę i Roberta Kilena oraz Martę Januszewską i Romana Czejarka. W studiu plenerowym Radiowej Jedynki można było spotkać Sławę Bieńczycką i Bogdana Sawickiego, którzy przybliżali słuchaczom tajniki sztuki radiowej oraz zapraszali do wspólnego prowadzenia audycji mieszkańców odwiedzanych miejscowości. Specjalne konkursy dla najmłodszych uczestników przygotowały Agnieszka Kunikowska, Agnieszka Ciecierska i Joanna Ficińska z Polskiego Radia Dzieciom.
To z pewnością wyjątkowa trasa „Lata z Radiem”. Nigdy wcześniej wakacyjne imprezy Radiowej Jedynki nie zgromadziły tak wielu muzyków. Łącznie na scenach w całej Polsce wystąpiło 45 artystów, wśród nich m.in.: Afromental, Andrzej Piaseczny, Arka Noego, Blue Cafe, Cleo, Dawid Kwiatkowski, De Mono, Enej, Ewa Farna, Feel, Golec uOrkiestra, Halina Mlynkowa, Hey, IRA, Jary Oddział Zamknięty, Kasia Popowska, Kombii, Lady Pank, Magda Steczkowska, Maleo Reggae Rockers, Małgorzata Ostrowska, Margaret, Maryla Rodowicz, Michał Szpak, Papa De, Patrycja Markowska, Pectus, Rafał Brzozowski, Red Lips, Szymon Wydra Carpe Diem, T-Love, Urszula, Varius Manx i Zakopower.
Na trasie „Lata z Radiem” znalazły się w tym roku dwie miejscowości debiutujące w roli gospodarzy, czyli Puck i Gogolin, w którym pobito rekord Polski w grupowym wykonaniu piosenki „Poszła Karolinka do Gogolina”. Do szczególnych wydarzeń tegorocznej trasy należy zaliczyć również koncert „Wyszehradzki”, który odbył się w Cieszynie. Na jednej scenie obok polskich zespołów wystąpili tam muzycy z Węgier – Anna & the Barbies oraz Słowacji – Nocadeň. Rekord frekwencyjny ustanowiła w tym roku Stegna, w której podczas koncertu bawiło się ok. 30 tysięcy miłośników „Lata z Radiem”. Również w Stegnie, na Bulwarze Radiowej Jedynki, uroczyście odsłonięto ławeczkę Polskiego Radia Dzieciom.
Tegorocznej trasie „Lata z Radiem” towarzyszyła także jej „klasyczna” odsłona, czyli prowadzona przez Adama Rozlacha audycja „Klasyczne Lato z Radiem”.
Trasa koncertowa „Lata z Radiem” dobiegła końca, ale audycja, jak co roku,  pozostanie na antenie Radiowej Jedynki do końca kalendarzowego lata (22 września). Do słuchania Pierwszy Program Polskiego Radia zaprasza od poniedziałku do soboty, w godz. 9.00-13.00 oraz dodatkowo w niedziele w paśmie 10.00-13.00.
Radiowa Jedynka zaprasza również na specjalną stronę internetową www.latozradiem.pl, poświęconą tegorocznej audycji i trasie koncertowej. Nowoczesny multimedialny serwis umożliwia zapoznanie się z „Latem z Radiem” 2017 od A do Z – internauci znajdą w nim m.in. wszystkie szczegóły dotyczące koncertów, artystów, audycji, zespołu redakcyjnego „Lata z Radiem” i wiele innych ciekawostek.
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *