DVB-TMediaZapowiedzi TV

Święta i Sylwester z ulubionymi i nowymi produkcjami Fokus TV

Świąteczno-noworoczny czas pod znakiem najlepszych dokumentów i premier stacji. W tym wyjątkowym okresie można przypomnieć sobie losy swoich ulubieńców z serialu „Rolnicy. Podlasie”, ale i poznać zupełnie nowych bohaterów w dwóch premierowych programach „Miasto Wieś” oraz „Działkowcy”. Oto oferta Fokus TV na zakończenie 2021 roku.

 

Stacja Fokus TV przygotowała dla widzów maraton najchętniej oglądanych programów oraz dwie premiery. Święta i Sylwester to idealny czas, kiedy można poświęcić się relaksowi i rozrywce – najlepiej wśród bliskich przy dobrze znanych i lubianych produkcjach. Fani binge-watchingu, czyli oglądania kilku odcinków z rzędu, będą zachwyceni, ponieważ plan emisji obejmuje nawet wiele odcinków serialu emitowanych po sobie. To idealna okazja, żeby nadrobić zaległości i odkryć trochę świata bez wychodzenia z domu.

Sekrety Ziemi

Emisja w Wigilię, Pierwszy i Drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia o godz. 8:30

Ziemia skrywa zdumiewające, a nawet zabójcze tajemnice, które naukowcy starają się odkryć za pomocą zaawansowanych czujników i skanerów powierzchni. Wykorzystując pozyskane dane, badacze próbują znaleźć przyczynę potencjalnych katastrof, oszacować skalę zniszczeń i znaleźć

„Święte tajemnice”

Emisja w Wigilię, Pierwszy i Drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia o godz. 9:30

Na podstawie najaktualniejszych opinii historyków, archeologów i innych ekspertów twórcy dokumentu odkrywają tajemnice dotyczące ostatnich godzin życia Jezusa. Z pomocą historyków, zakonników i innych badaczy dokumentaliści ustalają również, na czym polega wielka wartość symboliczna relikwii, które są dowodami męki Chrystusa.

Rolnicy. Podlasie

Emisja w Wigilię, Pierwszy i Drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia od godz. 11:00 (30 odcinków)

Dzisiaj Rolnik musi być nie tylko hodowcą, ale też mechanikiem, ekonomem, księgowym, biologiem, a nawet weterynarzem. Uprawa roślin wymaga nie tylko wiedzy na temat ich wzrostu i różnorodności odmian, ale również ogromnego nakładu pracy, którą trzeba wykonać w ściśle określonym czasie.

Tłem opowieści jest wielobarwne Podlasie, region krzyżujących się kultur i kraina wspaniałych ludzi, kochających ziemię, kultywujących spuściznę po rodzicach, a nawet dziadkach.

„Miasto Wieś”

Emisja w Wigilię, Pierwszy i Drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia od godz. 21:00 (3 odcinki) oraz w Sylwestra od godz. 12:00

Rodziny ze wsi i miasta zamieniają się miejscami. Osoby na co dzień pracujące na roli wierzą, że w ten sposób odpoczną wreszcie od swoich obowiązków. Opieka nad gospodarstwem trwa cały dzień i tylko w święta Bożego Narodzenia rolnicy pozwalają sobie na chwilę wytchnienia.

Miastowi, którzy zastąpią ich w obowiązkach w kurniku czy stajni, przekonają się na własnej skórze, że zwierzętom należy okazywać dużo cierpliwości i uwagi. Zarówno uczestników programu, jak i widzów przed telewizorami czeka wiele niespodzianek.

„Działkowcy”

Emisja w Wigilię, Pierwszy i Drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia od godz. 22:00 oraz w Sylwestra od godz. 11:00

Program poświęcony życiu, które toczy się w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym na Śląsku – miejscu ukrytym pośród betonowych osiedli w zatłoczonych miastach. W otoczeniu przyrody czas płynie wolniej, można odpocząć od zgiełku, codziennych trosk.

Działkowcy tworzą społeczność, w której wszyscy się znają. Wierzą, że dzięki ogrodowi dłużej utrzymają zdrowie i tężyznę fizyczną. Pobyt na działce to doskonała okazja, by spędzić czas z najbliższymi, porozmawiać na ważne i nieważne tematy. Tam realizować się mogą osoby, które marzą o własnym domu i podwórku, ale nie mają na nie pieniędzy.

„Zamknięty świat sumo”

Emisja w Drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia od godz. 23:00

Tradycyjne zapasy to w Japonii niemal religia, a najlepsi sumici traktowani są niczym półbogowie. W zamkniętym środowisku zawodników tego sportu wszelkie skandale są natychmiast wyciszane, a kobiety uważane za nieczyste.

W 2017 r. siedemnastoletni uczeń został pobity na śmierć za próbę ucieczki. Mimo że jego ciało było zmasakrowane, policja umorzyła sprawę, przyjmując wyjaśnienia szkoły, że chłopak zmarł z powodu przetrenowania. Dopiero śledztwo, przeprowadzone przez rodzinę ofiary, ujawniło prawdę.

Kryptonim Szef PL

Emisja w Sylwestra od godz. 15:00 (6 odcinków)

W każdym odcinku Kryptonimu Szef Polska widzowie śledzą losy innej firmy i jej szefa, który zdecydował się na śmiały krok. Szef, działając pod przykrywką, sprawdza, co można zrobić, żeby jego biznes działał lepiej.

Ma on też okazję poznać pracę swoich podwładnych, którzy wykonują różne zawody, ale zawsze w swoją pracę wkładają całe swoje serce – mimo niejednokrotnie trudnej sytuacji osobistej i ciężkich warunków pracy.

Gwiazdy lombardu

Emisja w Sylwestra od godz. 21:00 (5 odcinków)

Do połowy XX wieku głównym źródłem kredytu konsumpcyjnego w Ameryce był lombard. W programie ukazana została historia tej branży na przykładzie rodzinnego lombardu w Las Vegas.

Trafiają tam różne rzeczy, od dziwacznych przedmiotów bez żadnej wartości, po te autentycznie zabytkowe i wartościowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *