Sport w TV

Szwedzka liga żużlowa przez dwa sezony na wyłączność w Eleven Sports

Telewizja ELEVEN SPORTS nabyła wyłączne prawa do pokazywania w Polsce Bauhaus-Ligan, najwyższej klasy rozgrywek żużlowych w Szwecji. Umowa obejmuje sezony 2021 i 2022, a pierwszy mecz widzowie stacji będą mogli obejrzeć już dzisiaj, czyli w dniu startu tegorocznych zawodów.

 

Bauhaus-Ligan jest drugą, po PGE Ekstralidze, najsilniejszą ligą żużlową w Europie. Na jej torach występuje wiele gwiazd światowego speedwaya, w tym ponad dwudziestu Polaków, m.in. Bartosz Zmarzlik, Bartosz Smektała, Paweł Przedpełski, Krzysztof Kasprzak, Patryk Dudek i Maciej Janowski. Od początku czerwca ELEVEN SPORTS będzie transmitować wszystkie mecze dostępne w przekazie międzynarodowym. W rundzie zasadniczej spotkania będą pokazywane we wtorki i czwartki. Stacja planuje również relacje na żywo z sześciu spotkań rundy finałowej.

„Mecze żużlowe na najwyższym poziomie cieszą się w Polsce ogromnym zainteresowaniem, dlatego jesteśmy bardzo zadowoleni, że liga szwedzka dołącza do naszej oferty”mówi Patryk Mirosławski, COO ELEVEN SPORTS. „Razem z PGE Ekstraligą zapewni ona naszym widzom aż trzy wieczory w tygodniu z wielkim speedwayem. Liczymy na wspaniałe emocje z udziałem najlepszych polskich zawodników”.

W rozgrywkach Bauhaus-Ligan w sezonie 2021 weźmie udział dziewięć czołowych szwedzkich drużyn. Tytułu mistrzowskiego bronić będzie Masarna Avesta, której barwy reprezentują Piotr i Przemysław Pawliccy oraz Marcin Nowak. W pierwszej kolejce ELEVEN SPORTS pokaże na żywo spotkania Dackarna Målilla – Västervik Speedway (wtorek, 1 czerwca, 19:00, Eleven Sports 1) i Vetlanda Speedway – Rospiggarna SK (czwartek, 3 czerwca, 19:00, Eleven Sports 1).

ELEVEN SPORTS to stacja telewizyjna mająca w swojej ofercie światowej klasy wydarzenia sportowe. W dostępnych w Polsce czterech kanałach premium, Eleven Sports 1, Eleven Sports 2, Eleven Sports 3 i Eleven Sports 4, oprócz relacji na żywo z wielkich imprez sportowych, można oglądać również programy przygotowywane lokalnie. Produkowane według najwyższych standardów kanały telewizyjne nadają całodobowo i w rozdzielczości HD. Eleven Sports 1 dostępny jest również w jakości 4K. W Polsce kanały ELEVEN SPORTS można oglądać na platformach satelitarnych i w sieciach kablowych, między innymi takich jak: Cyfrowy Polsat, Platforma Canal+, UPC, Vectra, Multimedia Polska, Orange, INEA, TOYA czy Netia. Są one dostępne również przez aplikację ELEVEN SPORTS na stronie elevensports.pl i na urządzeniach mobilnych, a także w ofercie serwisu IPLA. Od maja 2018 Eleven Sports Polska Sp. z o. o. wchodzi w skład największej polskiej grupy medialno-telekomunikacyjnej Cyfrowy Polsat, która jest większościowym udziałowcem spółki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *