MediaZapowiedzi TV

Telewizja TVS zagra z WOŚP

Już 14 stycznia wszystkie drogi na Śląsku będą prowadziły do Chorzowa. W Chorzowie odbędzie się bowiem regionalny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W największej orkiestrze dobrych serc zagra także Telewizja TVS.

 

Każdego roku sprzęt zakupiony przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy ratuje życie najmniejszych pacjentów. Sprzęt, jaki już rozdała orkiestra – rewolucjonizuje pracę wielu szpitali w całej Polsce. I może rewolucjonizować prace kolejnych oddziałów dziecięcych w kraju. 14 stycznia 2018 WOŚP zagra po raz 26. Cel – wyrównanie szans w leczeniu noworodków.

Do akcji włącza się wiele śląskich miast – w tym Chorzów. -W bardzo malowniczej scenerii, przy samym Stadionie Śląskim, na terenie Parku Śląskiego przygotowaliśmy wiele atrakcji w trakcie 26. finału WOŚP. Będzie wiele atrakcji od samego rana. Zaczynamy od godziny 10.00 biegiem przez teren Parku Śląskiego, kończymy o 20.00 Światełkiem do Nieba. Tego dnia wiele się będzie działo i dla tych małych i dla dorosłych. Będą gwiazdy – Neu Oberschlesien, będzie Miuosh no i będzie mnóstwo, mnóstwo atrakcji – wylicza Marcin Michalik, wiceprezydent Chorzowa.

Atrakcje czekać będą także na małych pacjentów z Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie – placówki, która dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy także dysponuje nowoczesnym sprzętem medycznym.

-Bardzo chętnie gramy na rzecz WOŚP, bo rzeczywiście dużo darów z WOŚP otrzymujemy. Zarówno jeśli chodzi o nasze oddziały geriatryczne jak i pediatryczne, więc tam też przygotowaliśmy trochę niespodzianek dla małych i trochę starszych pacjentów a także dla osób, które odwiedzają je tego dnia – mówi Karolina Skórka, rzecznik prasowy UM Chorzów.

Niespodzianki przygotowała także Telewizja TVS. W trakcie imprezy odbywającej się przy bramie Stadionu Śląskiego zlicytowane zostaną specjalne kalendarze pokazujące, jak wygląda praca w Telewizji TVS od zaplecza. Będą także niespodzianki dla małych pacjentów chorzowskiego szpitala, a całość imprezy będzie można obejrzeć podczas bezpośredniej transmisji na antenie TVS. (Sandra Hajduk)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *