DVB-TSport w TVWAŻNE

TVP Sport HD wejdzie na MUX-8

Z informacji jakie uzyskał portal Wirtualnemedia.pl, wynika iż w przyszłym roku TVP wprowadzi na ósmy multipleks naziemnej telewizji dwa kanały – w wersji HD i SD – zajmując wszystkie przyznane sloty. W rozmowie z Wirtualnemedia.pl wiceprezes TVP Maciej Stanecki utrzymuje deklarację o wprowadzeniu TVP Sport HD. – Wchodzenie na MUX-8 z niepełną ofertę nie ma sensu – tłumaczy Stanecki.

 

 

 

Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, Telewizja Polska wejdzie na MUX-8 w 2018 roku, prawdopodobnie na początku roku. Nadawca publiczny zajmie od razu wszystkie przyznane sloty.
 – Wchodzenie na MUX-8 z niepełną ofertą nie ma sensu. Będą zajęte trzy sloty – tłumaczy portalowi Wirtualnemedia.pl Maciej Stanecki, wiceprezes TVP.

Wiceprezes Stanecki potwierdza , że właśnie TVP Sport w wersji HD trafi na ósmy multipleks. Od początku br. nadawca rozważał taką opcję. Kanał zajmie dwa sloty.

Innym rozwiązaniem branym pod uwagę przez zarząd TVP jest uruchomienie całkiem nowego kanału sportowego. O tym pomyśle informowaliśmy już w sierpniu ub.r., a robocza nazwa stacji to TVP Sport Premium.

Rozważamy takie rozwiązanie. Mamy tyle praw sportowych, że jest to możliwewyjaśnia Maciej Stanecki.

Być może przyszłoroczne Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczangu (9-25 lutego 2018 roku) będą transmitowane w kanale TVP Sport HD, dostępnym naziemnie.

TVP rozważa także przesunięcie na MUX-8 stacji z innego MUX-a – TVP Historia, TVP Kultura lub TVP Rozrywka – która zajmie trzeci slot.

źródło:Wirtualnemedia.pl

Jeden komentarz do “TVP Sport HD wejdzie na MUX-8

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *