Wielki sukces Sary James na Eurowizji Junior 2021 (WIDEO)

W niedzielę 19 grudnia Sara James zajęła drugie miejsce w konkursie Eurowizji Junior 2021. To wielki sukces 13-letniej wokalistki, która zaledwie kilka miesięcy temu debiutowała na polskiej scenie muzycznej. Koncert Eurowizji według MOR* w momencie najwyższej oglądalności zgromadził w TVP1, TVP Polonia i TVP ABC 4,9 mln widzów.

 

Takich emocji nikt się nie spodziewał! Po rewelacyjnym występie na Eurowizji Junior 2021 na paryskiej La Seine Musicale Sara James była o włos od zwycięstwa. Podczas odczytywania wyników głosowania z poszczególnych krajów reprezentantka Polski utrzymywała się w ścisłej czołówce, zajmując najwyższe miejsca w tabeli wyników. Ostatecznie z 218 punktami na koncie, Sara zajęła drugie miejsce tuż za Maléną, reprezentantką Armenii. To ogromny sukces młodej wokalistki z Polski, która zaledwie kilka miesięcy temu debiutowała w programie „The Voice Kids”.

– Występ na Eurowizji Junior przed publicznością to coś niewyobrażalnego i wspaniałe emocje. Dałam z siebie 500 procent, tancerki dały z siebie 500 procent, dziękuję wszystkim za oddane na mnie głosy powiedziała Sara James tuż po ogłoszeniu wyników. Podziękowała też delegacji, która towarzyszyła jej w Paryżu oraz mamie, która wspierała ją na każdym etapie tej niezwykłej muzycznej przygody.

 

 

Polka w Paryżu zaśpiewała piosenkę „Somebody” – utwór napisany specjalnie na Eurowizję Junior 2021 przez team autorów w składzie: Patryk Kumór, Tom Martin, Dominik Buczkowski-Wojtaszek oraz Jan Bielecki. Reżyserem występu Sary był Konrad Smuga, a reprezentantce Polski na scenie towarzyszyli tancerze Agustina Egurroli oraz Amelka Otremba, która bilet do Paryża wywalczyła sobie w programie „You Can Dance – Nowa generacja”.

Hasło tegorocznej Eurowizji Junior brzmiało „Imagine” (wyobraźnia). To nawiązanie do ubiegłorocznego zwycięskiego utworu „J’imagine” reprezentantki Francji, Valentiny, a także zachęta dla młodych ludzi do kreatywności i realizacji marzeń.

Sara James jest zwyciężczynią IV edycji programu „The Voice Kids” oraz „Szansy na Sukces. Eurowizja Junior 2021”. Ta ostatnia wygrana stała się dla Sary przepustką  na Eurowizję dla Dzieci w Paryżu, gdzie młoda wokalistka w niedzielę 19 grudnia z sukcesem reprezentowała Polskę.

Sara pochodzi z muzykalnej rodziny, śpiewa od zawsze. Gry na pianinie uczy się od szóstego roku życia, a od czterech lat szlifuje umiejętności wokalne w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury. Jest laureatką wielu konkursów wokalnych. Poza śpiewaniem lubi poeksperymentować w kuchni. Ma trojkę młodszego rodzeństwa, mieszka w Ośnie Lubuskim.

 

*MOR – Model Oglądalności Rzeczywistej

Fot. EBU/ANDRES PUTTING

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *