Wielkie granie w Katarze. Mecz Radwańskiej w TVP Sport

Agnieszka Radwańska w poniedziałek rozpocznie rywalizację w turnieju Qatar Total Open. Rywalką Polki będzie Niemka Mona Barthel.

 

AGNIESZKA RADWAŃSKA (FOT. GETTY)

Po porażce w 3. rundzie Australian Open z Su-Wei Hsieh Radwańska miała kilka tygodni przerwy. Przeznaczyła ją jednak rzecz jasna nie na wakacje, ale na trening.

Do rywalizacji w światowym tourze powróci w Katarze. Zawody Qatar Total Open są bardzo silnie obsadzone – zagra w nich dziewięć z dziesięciu najwyżej sklasyfikowanych tenisistek rankingu WTA. Zabraknie tylko Venus Williams.

Sklasyfikowana na 33. miejscu Radwańska nie jest oczywiście rozstawiona. W pierwszej rundzie zmierzy się z Barthel i jeżeli pokona Niemkę, to w drugiej rundzie może się spotkać z będąca w świetnej formie Petrą Kvitovą, która niedawno triumfowała w Sankt Petersburgu.

Dalej chyba nie ma sensu na razie wybiegać, ale łatwiej na pewno nie będzie. Plusem dla Polki powinno być to, że nie zagra pod presją obrony punktów. W ubiegłym roku odpadła już w drugiej rundzie z Caroline Wozniacki.

Dunka w 2017 roku świetnie zaprezentowała się na kortach w Katarze i doszła aż do finału, w którym okazała się gorsza od Karoliny Pliskovej. Zarówno Czeszka, jak i Dunka oczywiście wezmą udział w tegorocznej edycji.

W stawce jest też Maria Szarapowa, która od organizatorów otrzymała "dziką kartę". Zawody w Dausze mają bardzo prestiżową kategorię WTA Premier 5. W puli nagród są ponad trzy miliony dolarów, a zwyciężczyni otrzyma 900 rankingowych punktów.

Radwańska regularnie uczestniczy w turnieju w Dausze. Najlepsze wspomnienia ma z 2014 i 2016 roku, gdy dochodziła aż do półfinału. Mecz z Barthel będzie trzecim pojedynkiem obu tenisistek. Poprzednie dwa wygrała Polka.

Transmisja około 17:30 w TVP Sport, aplikacji i na stronie SPORT.TVP.PL

 

 

Zobacz także

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.