Wiosna w Travel Channel

Jedną z najważniejszych wartości w życiu Martyny Wojciechowskiej jest wolność. Podróżniczka postanowiła sprawdzić, co dokładnie oznacza to pojęcie także dla jej bohaterów. Tym razem widzowie będą mieli okazję zobaczyć nieemitowane wcześniej, poszerzone wersje fragmentów podróży Martyny do Japonii, Mongolii, Pakistanu i Boliwii! Powstały z nich aż cztery niezwykłe dokumenty. „Martyna na krańcu świata” już wiosną w Travel Channel.
 
Martyna Wojciechowska od lat odkrywa najbardziej odległe zakątki naszego globu. Podczas wszystkich edycji programu „Kobieta na krańcu świata” niestrudzona podróżniczka zabrała widzów w niezwykłą podróż do prawie 60 krajów, przedstawiając historie ponad 70 kobiet.
Co zobaczą widzowie w programie „Martyna na krańcu świata”? Będzie to rozbudowana relacja z podróży Martyny Wojciechowskiej do Japonii, Mongolii, Pakistanu i Boliwii. Na nowo opowiedziane historie, dodatkowi bohaterowie oraz ciekawe, nieporuszone do tej pory wątki. Martyna ponownie zabierze widzów na sam kraniec świata!
Kanał Travel Channel przygotował idealną propozycję dla fanów rankingów, wyliczanek  i szybkich podróży palcem po mapie. Gdzie można wybrać się na weekend? Na jakiej plaży najprzyjemniej wygrzać swoje zziębnięte ciało? Najbardziej romantyczne miasto? Jaki jest perfekcyjny kierunek na podróż poślubną? Propozycje na ekstremalne wyprawy? Tego wszystkiego widzowie Travel Channel dowiedzą się od znanych i lubianych ekspertów.
„Subiektywny ranking NAJ” zabierze widzów na wycieczkę w najodleglejsze miejsca świata! Błyskawicznie przeniesie ich z Kioto do Dubaju, z nieziemskiej świątyni Angkor Wat do kosmicznej Monument Valley. W poszukiwaniu skarbu Inków udadzą się na Machu Picchu, a łyk czystej i zimnej wody z Bajkału zagryzą świeżo złowionym omulem… Widzowie Travel Channel dowiedzą się również ile zarabia gejsza i kiedy trzeba bać się rekinów.
Za przewodników służyć nam będą prawdziwi podróżnicy, dziennikarze, zakręceni blogerzy, amatorzy dalekich wypadów, pasjonaci ekstremalnych przygód, kobiety przejeżdżające cały świat na motorze czy nurkowie zapuszczający się w najgłębsze i najciemniejsze  jaskinie oceanów. Wśród nich między innymi: podróżniczka i dziennikarka Martyna Wojciechowska, redaktor naczelna miesięcznika „Podróże” – Joanna Szyndler, pasjonat podróży i prezenter pogody Jarosław Kret, podróżnik Tomek Michniewicz, dziennikarz Michał Ogórek, Tomasz Gorazdowski – dziennikarz Programu 3 Polskiego Radia, Michał Cessanis (National Geographic), Michał Piróg (tancerz, pasjonat podróżowania), Beata Sadowska (dziennikarka, autorka bloga beatasadowska.com), Krzysztof Starnawski (speleolog, nurek), Mateusz Siodłoczek (pilot liniowy, zawodnik szybowcowej kadry narodowej), Norbi (piosenkarz) czy dziennikarz Roman Czejarek.
Edynburg, Sycylia, Lizbona, a może Sofia? Tysiące turystów z całego świata każdego dnia odwiedzają najpiękniejsze miejsca starego kontynentu. Kultowe stolice, najważniejsze muzea, zniewalająca architektura, niezapomniane widoki i interesujący ludzie.
Nie wszyscy mają czas na długie wyprawy, dlatego coraz większą popularnością cieszą się wyjazdy typu „city breaks”. Są to zazwyczaj podróże weekendowe, dzięki którym można zwiedzić świat i nie nadużywać cierpliwości pracodawcy! Każdego dnia linie lotnicze kuszą tanimi biletami, które coraz częściej kosztują mniej niż bilet autobusowy z Białegostoku do Krakowa. Bez problemu można też znaleźć niedrogie hotele czy mieszkania w samym sercu miasta.
W programie „Europa na weekend” zabierzemy widzów do najciekawszych i najpiękniejszych zakątków naszego kontynentu. Pokażemy, które miejsca warto odwiedzić, a które lepiej ominąć, mając w zanadrzu jedynie kilkanaście godzin. Zajrzymy również do lokalnych restauracji, spotkamy się z ciekawymi ludźmi i rzucimy się w wir europejskiego życia nocnego!
Czegoś takiego jeszcze nie było! „Jestem z Polski” to program oparty na formule podróżniczego wideobloga! Polacy mieszkający w najodleglejszych zakątkach świata zdradzą w nim tajemnice miejsc, w których zatrzymali się na dłużej. Jak wygląda ich życie? Czy poznali już wszystkie lokalne zwyczaje? Co naprawdę warto zobaczyć w ich rejonie?
Szacuje się, że około 18 milionów naszych rodaków żyje poza granicami kraju. Dlaczego? Powody wyjazdu mogą być różne – podjęcie studiów na zagranicznej uczelni, praca, chęć przeżycia niesamowitej przygody, rozwijanie zainteresowań czy miłość. Bohaterem każdego odcinka programu jest inna osoba, która zdecydowała się zamieszkać w jednym z odległych zakątków świata. Dzięki niej, widzowie dowiedzą się gdzie dobrze zjeść, jakie są najlepsze lokalne festiwale, co charakteryzuje system edukacji danego kraju i czym różnią się jego obyczaje od naszych. To nie wszystko! Będą mogli zobaczyć także najważniejsze zabytki, sprawdzą czy łatwo jest wynająć mieszkanie i wybiorą się na najlepsze imprezy.
„Jestem z Polski” to unikatowe źródło informacji z pierwszej ręki, podanych w formie dynamicznego poradnika. Już wiosną odwiedzimy m.in. Japonię, Stany Zjednoczone, Włochy, Zjednoczone Emiraty Arabskie oraz Chiny! W każdym odcinku zaprosimy na wywiady z bohaterami programu i przedstawimy fascynujące materiały nagrane przez nich samych.
Zobaczycie też, „Jak zostać pilotem”!
Kiedy jesteśmy na lotnisku, często z fascynacją przyglądamy się mijającym nas pilotom samolotów pasażerskich. Wielu z nas wydaje się, że to prestiżowy zawód przynoszący same korzyści. Jak naprawdę wygląda praca pilota? Czy trudno jest zdobyć licencję? Ile trwa szkolenie kandydatów? Czy każdy może zasiąść za sterami samolotu? Serial dokumentalny „Jak zostać pilotem” zdradza widzom kulisy tej ciekawej profesji. Kamery towarzyszą bohaterom programu już od samego początku – w czasie treningów, egzaminów i szkoleń.Są z nimi także przed startem, w czasie lotów, w przerwach między nimi oraz po zakończonych rejsach.
Nowy cykl Travel Channel wyjaśnia, jak zostać pilotem oraz opowiada o zwyczajach panujących na pokładzie. Widzowie dowiedzą się co jedzą pilotujący samoloty, jak się relaksują oraz czy sypiają w trakcie długich tras. Bohaterowie programu opowiedzą, jak wyglądały ich drogi do spełnienia marzeń o lataniu, wspomną o mrożących krew w żyłach zdarzeniach na pokładzie oraz podzielą się historiami ze swojego życia prywatnego. W serialu nie zabraknie także  ciekawostek technicznych! Na własne oczy zobaczymy, jak wygląda tankowanie, odladzanie, mycie, czyszczenie czy techniczny przegląd samolotu. „Jak zostać pilotem” to idealna propozycja dla wszystkich, którzy kochają podniebne podróże i cenią odważnych ludzi z pasją!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *