MediaNC+Zapowiedzi TV

Wrzesień 2017 na kanale Discovery Historia

W trakcie drugiej wojny światowej Hitler rozpoczął działania mające na celu unicestwienie populacji żydowskiej. Jednak plany stworzenia „rasy aryjskiej” nie kończyły się na bezprecedensowych prześladowaniach Żydów.

NIE DO ZAPOMNIENIA
(FORGET US NOT)
W piątek, 1 września, godz. 21:00

W trakcie drugiej wojny światowej Hitler rozpoczął działania mające na celu unicestwienie populacji żydowskiej. Jednak plany stworzenia „rasy aryjskiej” nie kończyły się na bezprecedensowych prześladowaniach Żydów.

W latach 1933 – 1945, miliony ludzi zostały aresztowane, przetransportowane do obozów pracy i zagłady, oraz poddane kategoryzacji za pomocą różnokolorowych trójkątów i innych symboli, w zależności od typu przestępstw, jakie rzekomo popełnili. Szacuje się, że życie straciło wtedy 11 milionów osób. Tysiącom udało się przetrwać, jednak w pamięci na zawsze pozostaną rany zarówno fizyczne jak i psychiczne.

Ten poruszający, wnikliwy film dokumentalny ukazuje historię prześladowań i śmierci 5 milionów ofiar Holokaustu, które nie były pochodzenia żydowskiego, jak również przedstawia opowieści o życiu ludzi, którym udało się przetrwać.

OSTATNIA KRYJÓWKA BIN LADENA
(SECRETS OF BIN LADEN’S LAIR)
W poniedziałek, 11 września, godz. 21:00

2 maja 2011 roku, oddziałowi sił specjalnych amerykańskiej marynarki wojennej, Navy SEALs, udało się dostać do wnętrza kompleksu budynków w pakistańskim mieście Abbottabad i schwytać najbardziej poszukiwanego człowiek na świecie – Osamę Bin Ladena. Jednak poza pojmaniem mężczyzny, który przez ponad 10 lat wymykał się amerykańskim siłom zbrojnym i wywiadowczym, żołnierzom udało się zdobyć materiały jeszcze cenniejsze od samego Bin Ladena.

W skład znaleziska wchodziły dyski twarde, komputery oraz osobista dokumentacja terrorysty. To, co znaleziono w jego tajnych aktach jest bardziej zaskakujące niż można by sobie wyobrazić.
Prezentowany film dokumentalny ukazuje obszerny raport na temat informacji przechwyconych podczas tej obławy. Rządowi informatorzy i dziennikarze, mający dostęp do poufnych dokumentów, dzielą się informacjami o tym, jak wyglądało życie ściganego Bin Ladena, jak wraz z kilkoma żonami ukrywał się w swojej tajnej kryjówce, oraz w jaki sposób przez tyle lat udawało mu się pozostać nieuchwytnym. Ponadto, dokumentacja ukazuje mrożący krew w żyłach obraz planów jakie snuł Bin Laden, w tym planów zamachu przeciwko ówczesnemu prezydentowi Baracowi Obamie.

TONĄCY ŻAGLOWIEC
(ABANDON SHIP)
W poniedziałek, 18 września, godz. 21:00

W lutym 2010 roku, 48 studentów i uczniów szkoły średniej znajdowało się na pokładzie kanadyjskiego żaglowca „SV Concordia”. Miała być to dla nich zarówno podróż życia jak i możliwość zapoznania się z codziennym życiem na falach oceanu. Jednak 300 mil morskich od brzegów Brazylii, sielankowy rejs przemienił się w tragedię – „Concordia” została wywrócona na skutek potężnego szkwału.

Żaglowiec przewrócił się do góry dnem i zatonął w ciągu 18 minut, przyczyniając się do utknięcia załogi pośrodku Atlantyku. Nie mając możliwości wysłania sygnału SOS, wszyscy powoli tracili nadzieję na ratunek. Ten poruszający film dokumentalny ukazuje historię statku kanadyjskiej „szkoły pod żaglami”, który uległ zniszczeniu przez nieprzewidywalną siłę przyrody, a także opowiada o tym jak pasażerom i załodze udało się przetrwać pomimo przeciwności losu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *