Wrzesień na Showmax (wideo)

Technologicznie, kulturowo i z dreszczykiem – tak zapowiada się wrzesień w Showmax! Poza nowymi odcinkami serialu Jana Holoubka Rojst oraz drugiego sezonu amerykańskiej produkcji odcinkowej Dorwać małego, na widzów czekają też prawdziwe filmowe perełki.
 

Premiery kolejnych odcinków serialu Rojst przyniosą tyle samo odpowiedzi, co nowych pytań. Małe miasteczko i jego mieszkańcy brodzą w bagnie tajemnic, układów i własnych interesów. Czy tytułowe grzęzawisko wciągnie również Zarzyckiego, który przyjechał do miasta pełen ideałów?

Z lat 80. w Polsce przenosimy się do lat 90. w USA, gdzie między stałymi łączami i głośnymi komputerami rozgrywa się akcja czwartego, finałowego sezonu Halt & Catch Fire. Gordon, Joe i Cameron jak dotąd nie wygrali w żadnym technologicznym wyścigu, ale mają już swoje miejsce w biegu po tytuł twórców pierwszej przeglądarki internetowej. Joe odczuwa już zmęczenie, choć nie daje tego po sobie poznać. Nadal skutecznie motywuje swoich wspólników do zapisania się na kartach historii współczesnej technologii.

Poza serialowymi kontynuacjami na widzów czekają również przejmujące produkcje filmowe, takie jak znany na całym świecie Kwiat PustyniPtaki śpiewają w Kigali, reżyserskiego małżeństwa Krauze czy Prawdziwa historia z Anthonym Hopkinsem w roli głównej.

 

 

HALT & CATCH FIRE, sezon 4

Premiera: 13 września

 

 

Twórcy serialu, Christopher Cantwell oraz Christopher C. Rogers, zainspirowani biografią Steve’a Jobsa, wraz z nominowanym do Oscara reżyserem – Juanem Jose Campanellą, serwują widzom kolejną wytrawną porcję podróży w czasie – do ery hałaśliwego modemu internetowego i ciężkich monitorów kineskopowych. Ukazane w czwartym sezonie serialu lata 90. to czas przełomowych sukcesów technologicznych, wielkich pieniędzy i jeszcze większej rywalizacji między firmami IT oraz wizjonerami, takimi jak Joe MacMillan (Lee Pace, znany z Hobbita i Strażników Galaktyki), jeden z głównych bohaterów, walczący o realizację pomysłów wyprzedzających czas.

To już ostatnia część opowieści o amerykańskiej rewolucji technologicznej, w której obserwujemy branżę komputerową od momentu jej raczkowania w latach 80., po pierwsze, pewne kroki w przyszłość w ostatnim dziesięcioleciu XX wieku. Czwarty, finałowy sezon Halt & Catch Fire nie tylko przywołuje wspomnienie niebieskiej planszy systemu operacyjnego Windows 90, ale również ukazuje toczące się w Dolinie Krzemowej starcia o pomysły na stworzenie pierwszej przeglądarki internetowej w stylu Google’a. Zobacz narodziny rozwiązań, bez których obecnie nikt nie wyobraża sobie codzienności.

Zdeterminowani bohaterowie w drodze po sukces nieraz brudzą sobie ręce i zdecydują się zboczyć ze ścieżki wyznaczonej przez poczucie moralności. Czy pomysły i upór Joe wystarczą, aby wyjść naprzeciw technologicznym gigantom? Czy nadal może liczyć na wsparcie utalentowanego dream teamu z piwnicy? Czy jego wizja ma szansę wygrać z wielomilionowym biznesem, w której piłkę podają sobie wyłącznie wielcy gracze? Wyścić w drodze do skatalogowania sieci trwa w najlepsze, a zwycięzca ma szansę zmienić świat technologii na dobre.

Piętrzące się konflikty i popełniane błędy nadają fabule czwartego sezonu rozpędu, który utrzymuje się do samego końca. Zdaniem krytyków to jeden z niewielu seriali, który zyskuje z sezonu na sezon. W Halt and Catch Fire występują: Lee Pace (HobbitZmierzchStrażnicy Galaktyki), Mackenzie Davis (Łowca Androidów 2049), Scoot McNairy (Zniewolony: 12 Years a SlaveBatman v Superman), Kerry Bishé (Hoży doktorzyOperacja Argo) i Toby Huss (MamuśkaKing of the Hill)

PTAKI ŚPIEWAJĄ W KIGALI

Premiera: 6 września

 

 

Kolejne, po fenomenalnej PapuszyPlacu Zbawiciela i Moim Nikoforze, wspólne dzieło reżyserskiego małżeństwa Krauze. Film, nagrodzony srebrnym i dwoma Złotymi Lwami, mierzy się z problematyką prawdopodobnie największej porażki ONZ w historii – ludobójstwa w Rwandzie. Poruszają refleksja na temat zła i jego rezultatu. Pozycja, która w obliczu ogarniętej kryzysem migracyjnym Europie, nabiera wyjątkowego znaczenia.

Rwanda, 1994 rok. Do kraju, w którym pomiędzy plemionami Tutsi i Hutu trwa krwawy konflikt, przyjeżdża polska ornitolog, Anna Keller (Jowita Budnik). Kobieta, przy okazji prowadzenia badań nad spadkiem populacji sępów w Rwandzie, staje się świadkiem dramatu rozgrywającego się na miejscu. Wracając do Polski, decyduje się zabrać ze sobą młodą dziewczynę z plemienia Tutsi, Claudine, której tym samym ratuje życie. Ocalona nie może jednak znaleźć sobie miejsca w Polsce lat 90. Tęsknota, spękana psychika i brak zrozumienia świata przez wiele dni mieszają się z nadzieją, która doprowadza bohaterki z powrotem do Rwandy, gdzie sytuacja polityczna ulega diametralnej zmianie. Claudine pragnie odnaleźć bliskich, ale to, co zastają na miejscu, rozwiewa wszelkie złudzenia. Czy na zgliszczach swojego dawnego życia odnajdzie jeszcze bliskich? Czy powrót do świata, który uległ całkowitej zagładzie, jest możliwy? I czy ma sens?

Rozważania nad odpowiedziami na te pytania przedstawiają w swoim ostatnim wspólnym dziele Joanna i Krzysztof Krauze. Reżyser bowiem, tuż po rozpoczęciu zdjęć do filmu, zmarł z powodu choroby nowotworowej, z którą walczył przez lata.

WOLF CREEK, sezon 1 i 2

Premiera: 20 września

 

 

Imponujące, australijskie bezdroża stają się tłem dla przerażających zdarzeń. Seryjny morderca, Mick Taylor, zbiera tu krwawe żniwo wśród niczego nie spodziewających się turystów. Słuch po ofiarach szaleńca zanika, a śledztwo lokalnej policji utyka w martwym miejscu. Aż do czasu, gdy morderca popełnia błąd…

Wolf Creek powstał na podstawie horrorów o tym samym tytule – z 2005 oraz 2013 roku. Obie produkcje odniosły międzynarodowy sukces i stały się przepustką do Hollywood dla ich reżysera i współtwórcy serialu – Grega McLeana. W pierwszym odcinku serii poznajemy rodzinę Thorogoodów, którzy chcąc sprowadzić zbuntowaną, dziewiętnastoletnią córkę, Liz, na dobrą drogę, udają się w rodzinną podróż po dzikich terenach Australii. Gdy docierają do Wolf Creek, miejscowości leżącej pośrodku niczego, postanawiają rozbić obóz. Na swojej drodze spotykają tubylca, Micka Taylora, który zyskuje ich zaufanie po tym, jak uratował ich syna przed atakiem aligatora. Okazuje się jednak, że choć Mick za dnia zajmuje się odstrzałem chorych, dzikich zwierząt, w nocy na celownik bierze… turystów. Taki właśnie los spotyka również Thorogoodów, którzy w noc po przyjeździe zostają brutalnie zamordowani. Masakrę przeżywa wyłącznie Liz. Dziewczyna postanawia odnaleźć Micka i pomścić rodzinę. Dowiaduje się, że lokalna policja prowadzi wiele spraw podobnych morderstw w Wolf Creek. Nastolatka rozpoczyna niebezpieczną grę z psychopatą, który prawdopodobnie stoi za wszystkimi z nich.

Postać Micka Taylora, wykreowana na potrzeby pierwszego filmu, po premierze w 2005 r. stała się bardzo popularna i weszła do kanonu współczesnej popkultury. W serialowym wydaniu intratnej produkcji dowiadujemy się o znanym Taylorze jeszcze więcej i staniemy oko w oko z krwawą historią australijskich bezdroży.

POZOSTAŁE PREMIERY:

6 września:

Dżungla (Jungle)- 2017 
 

 
Zapętleni (In the Loop) – 2009
 

 
Jak dogonić szczęście (Hector and the Search for Happiness) – 2014
 

 

Obiecaj mi! (Zavet) – 2007

Nasz brat idiota (Our Idiot Brother) – 2011

 

 
Na układy nie ma rady – 2017
 

 
Złap mnie, jesli potrafisz (Catch Me If You Can) – 2002 
 

 
Munich – 2005
 

 
Vanilla Sky – 2001
 

 
Tajemnice Laketop (Top of the Lake) sezon 1 i 2
 

 

13 września:

Piąta pora roku (2012)

 

 
Kamerdyner (The Butler) – 2013
 

 
Nieulotne – 2013
 

 
Niewinne (Les innocentes) – 2016
 

 
Seks, miłość i terapia (Tu veux ou tu veux pas) – 2014
 

 
Wypisz, wymaluj… miłość (Words and Pictures) – 2013
 

 
Prawdziwa historia (The World’s Fastest Indian) – 2005
 

 
Legenda telewizji (Anchorman: The Legend of Ron Burgundy) – 2004
 

 
Barbarella – królowa galaktyki (Barbarella) – 1968
 

 
Krew z krwi, kość z kości (Flesh and Bone) – 1993
 

 

Chwasty (Ironweed) – 1987

20 września:

Ciao Italia! (In guerra per amore) – 2016

 

 
Kochankowie (Two Lovers) – 2008 
 

 
Krwawa hrabina (The Countess) – 2009
 

 
Kwiat pustyni (Desert Flower) – 2009 
 

 

Dokąd zmierzasz? (The Marc Pease Experience) – 2009

Złodziej (Thief) – 1981

 

 

Kucharz, złodziej, jego żona i jej kochanek (The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover) – 1989

Wspaniały świat (Cool World) (1992)

 

 
Pulpety (Meatballs) – 1979
 

 
Tomcio Grubasek (Tommy Boy) – 1995
 

 
Desperaci (Normal Life) – 1996 
 

 
Wampir w Brooklynie (Vampire in Brooklyn) – 1995
 

 

27 września:

Biegnij, chłopcze, biegnij (Run Boy Run) – 2012

 

 
Powrót do młodości (Bis) – 2015
 

 
Terminator – 1984
 

 
Afera Thomasa Crowna (The Thomas Crown Affair) – 1999
 

 
Człowiek z blizną (Scarface) – 1983
 

 
Charlie St. Cloud – 2010
 

 
Przerażacze (The Frighteners) – 1996
 

 
Klincz (Gridlock’d) – 1997
 

 
American Beauty – 1999
 

 

Koszmarne opowieści (Creepshow) – 1982

Cujo – 1983

 

 
Umrzeć powtórnie (Dead Again) – 1991
 

 
Klucz Salamandry (Pyataya kazn) część 1, 2, 3, 4 – 2010
 

 

30 września:

Monachium – 2005

 

 
Vanilla Sky – 2001
 

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *