Radio

200 osób sadziło Las Radia 357. Słuchacze w 10 dni ufundowali ponad 10 hektarów (wideo)

W akcji “Posadź z nami las” słuchacze Radia 357 zbierali środki na posadzenie nowego lasu w miejscu, w którym został wycięty. Pierwotny plan zakładał, że będzie miał on powierzchnię 35 700 metrów kwadratowych (3,57 hektara). Ostateczny efekt akcji to aż trzykrotnie więcej. Słuchacze sfinansowali 106 450 metrów kwadratowych, czyli ponad 10 hektarów. 22 października odbyła się akcja sadzenia lasu w Suchowoli. Wzięli w niej udział słuchacze i dziennikarze radia. Posadzone zostało 4250 sadzonek na obszarze 3,57 hektara. Kolejne akcje sadzenia w nowych lokalizacjach będą zorganizowane w przyszłym roku. Akcję sadzenia wspierała Fundacja PVE Dobra Energia. Partnerem akcji jest kanał Nauka. To Lubię oraz fundacja Las Na Zawsze. Ambasadorem akcji jest dr Tomasz Rożek.

 

Chętnych do udziału w sadzeniu więcej niż miejsc

W sobotę, 22 października w Suchowoli łącznie prawie 200 osób spotkało się, by wspólnie zasadzić ufundowany przez słuchaczy Las Radia 357.

– A właściwie dopiero jego pierwszą część. Tyle terenu zabezpieczyliśmy i tyle byliśmy w stanie posadzić w ciągu jednego dnia. Prawie 4 hektary to 4250 tysięcy sadzonek. I cały dzień pracy dla niemal 200 osób. To rekordowo duża grupa jak na taką akcję. Większej nie dalibyśmy rady ogarnąć organizacyjnie, choć chętnych było kilkakrotnie więcej. Ale nic straconego – sadzimy teraz tylko pierwszą część z ponad 10 hektarów. Kolejne akcje w przyszłym roku – mamy nadzieję spotkać się z każdym, kto chce nam pomócmówi Anna Markowicz, koordynująca akcję sadzenia Lasu Radia 357.

Wraz ze słuchaczami Las Radia 357 sadzili dziennikarze Radia 357 – wśród nich Adam Zbyryt, Krystian Hanke, Marcin Łukawski, Iza Woźniak, Roma Leszczyńska, Halina Wachowicz, Paweł Sołtys, Ernest Zozuń, Beata Kwiatkowska i Olga Mickiewicz.

W organizacji akcji sadzenia lasu Radio 357 wspierała Fundacja PVE Dobra Energia.

– To świetny przykład na to jak działa nasza społeczność. Grudzień, na aukcji Pana Kuby czapeczki od czołowych kierowców Formuły I. Dzwoni pan Adnan i w morderczym finale kupuje je za 200 tysięcy złotych. Po czym – poza jedną – oddaje wszystkie czapeczki swojemu “konkurentowi”, który zaoferował niewiele mniej. Od tamtej pory pan Adnan jest świetnie znany naszym słuchaczom, a teraz fundacja PVE Dobra Energia, założona przez jego rodzinę i przyjaciół, pomogła nam zorganizować i pokryć niemałe koszty całej akcji sadzenia. Takich mamy Patronówdodaje Julia Kohman, zarządzająca w Radiu 357 sprzedażą i marketingiem.

Wspólnie z fundacją Radio 357 przygotowało serię Bajek z Dobrą Energią. Są dostępne dla wszystkich dzieci w platformie Twoje 357: https://radio357.pl/twoje357/audycje/bajki-z-dobra-energia/

 

 

Przybywał hektar lasu dziennie

Akcja Radia 357 nawiązuje do otwarcia zbiórki na start rozgłośni w dniu 5 października 2020 roku. Wtedy społeczność słuchaczy w krótkim czasie zgromadziła środki umożliwiające uruchomienie projektu. – Wspólnie pokazaliśmy wtedy jak ogromna jest siła społeczności. Dwa lata temu chodziło o radio. Szukaliśmy pomysłu jak nawiązać do tamtych chwil, ale bez przesadnego zajmowania się wyłącznie sobą. Chcieliśmy skupić siłę społeczności znowu na czymś, z czego skorzysta więcej osób. Tak pojawił się pomysł na zasadzenie 3,57 hektara lasu w miejscu, z którego wcześniej został wycięty. Ale Społeczność Radia 357 zdecydowała, że chce posadzić trzy razy więcej lasu. I tak zrobimy. Szukamy już terenu na kolejne hektary, bo nie spodziewaliśmy się takiego obrotu sprawy – tłumaczy Paweł Sołtys kierujący pracami zarządu Radia 357.

13 tysięcy osób ufundowało 106 450 metrów kwadratowych lasu

Ostatecznie w ciągu 10 dni poprzez stronę las.Radio357.pl słuchacze sfinanowaliaż 106 450 metrów kwadratowych lasu, czyli ponad 10 hektarów. W akcję włączyło się 13 tysięcy osób, wykonując 15 tysięcy transakcji. Dwie osoby sfinansowały obszar o wielkości 357 metrów kwadratowych.

– Nie spodziewaliśmy się aż takiej skali odzewu i zaangażowania. Cieszy nas też bardzo, że wiele osób dzięki tej akcji poznało Radio 357 i może zaprzyjaźni się z nami na dłużej. To dzięki finansowemu wsparciu naszej społeczności możemy robić takie akcje, docierać do nowych słuchaczy i rozwijać dobre, niezależne radio internetowemówi Paweł Sołtys.

Tomasz Rożek ambasadorem, pomagają fundacje

Ambasadorem akcji jest dr Tomasz Rożek. Dr Rożka można słuchać w Radiu 357 w stałym cyklu “Pytania z księżyca”, w którym odpowiada na pytania słuchaczy. Akcja powstała w partnerstwie z fundacją Nauka. To Lubię. Partnerem merytorycznym akcji jest fundacja Las Na Zawsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *