Czerwiec na kanale History

W czerwcu na HISTORY wybieramy się na mroczne Bagna Everglades, gdzie inwazja pytonów birmańskich sieje spustoszenie w gopodarstwach okolicznych mieszkańców. Jak poradzą sobie z nimi bohaterowie programu „Węże z bagien: inwazja”? Zdecydowanie bardziej przyjazne oblicze zwierząt poznamy w programie „Najlepszy pies w policji”, w którym amerykańscy funkcjonariusze prawa i ich świetnie wyszkolone psy stają do konkursu o tytuł mistrza. W tym miesiącu na HISTORY zadamy także pytanie o źródło nienawiści we współczesnym świecie. Program dokumentalny „Hejt: podzielone społeczeństwo” ukazuje los osób doświadczających antysemityzmu, homofobii i rasizmu, które w ostatnich latach zdają się przybierać na sile.

 

 

 

Hejt: podzielone społeczeństwo
Divided states
W soboty o 22:00 od 20 czerwca na HISTORY
4×60

W obecnych czasach jawne akty antysemityzmu, homofobii i rasizmu wydają się przybierać na sile. Dokument, na który składają się cztery odcinki, stanowi swoisty raport o stanie nienawiści w Ameryce. Poznamy losy osób na co dzień doświadczających negatywnych postaw otoczenia.

Dowiemy się też, jak sobie z nimi radzą, a nawet potrafią przekuć swoje przeżycia w dobro, którym dzielą się z innymi.

Węże z bagien: inwazja
Swamp people – Serpent Invasion
W środy o 22:00 od 17 czerwca na HISTORY
4×60

Bagna Everglades na Florydzie przeżywają oblężenie. Inwazja pytonów birmańskich sieje spustoszenie na południu stanu. Liczne gatunki padają ofiarą groźnych gadów. Są agresywne, wygłodniałe i nadzwyczaj szybko się rozmnażają. Tylko człowiek może je pokonać. Władze stanu Floryda powołały specjalny oddział zajmujący się eliminacją tych groźnych zwierząt.

Sezon na aligatory dobiegł końca, więc na nowym zadaniu mogą skupić się najlepsi specjaliści: Król Bagien – Troy Landry, jego syn – Chase, legendarny łowca aligatorów – Bruce Mitchell i ekspert od wielkich ryb – Zak Catchem. Razem z zawodowym łowcą węży, Billem Boothem, mężczyźni zapuszczą się w głąb Everglades, by wyłapać groźne gady. Chcą za wszelką cenę chronić mieszkańców rejonu, zamieszkujące go zwierzęta i okoliczną przyrodę.

Najlepszy pies w policji
America’s Top Dog S1
W czwartki o 21:00 od 25 czerwca na HISTORY
11×60

Niezwykłe zawody sportowe, w których uczestniczą psy służące w policji. Specjalnie zaprojektowany tor zadań testuje ich umiejętności w różnych, bardzo wymagających warunkach.

Pełen zaskakujących sytuacji, trzymający w napięciu zabawny program, który pozwala poznać te nadzwyczajne psy i ich opiekunów w zupełnie nowych okolicznościach.

Najlepiej spożyć przed: historia jedzenia
Eating history
W niedziele od 31 maja o 21:00 na HISTORY

W nowym programie HISTORY zatytułowanym „Najlepiej spożyć przed: historia jedzenia” znawca dawnej żywności, Old Smokey, oraz jej kolekcjoner, Josh Macuga, przedstawiają i degustują produkty spożywcze starej daty.

Obaj bohaterowie zabierają widzów w nostalgiczną podróż w przeszłość. Odkrywają zapomniane – a czasem szokujące – wyroby, które przetrwały próbę czasu. Z każdym kęsem Old Smokey i Josh opisują nie tylko ich smaki, ale też historię czasów, w których powstały.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *