Drużynowy konkurs mistrzostw Polski w skokach w TVP Sport

To będzie weekend ze skokami narciarskimi w TVP Sport. 17 października poznamy indywidualnego letniego mistrza Polski. Dzień później w Szczyrku odbędą się zawody drużynowe, które również pokażemy w naszym kanale, na stronie i w aplikacji.

 

W pandemiczne lato każde zawody są dla skoczków na wagę złota. W tym roku mieli okazję rywalizować na igielicie w dwóch konkursach Grand Prix i dwóch Pucharu Kontynentalnego. Wyjątkowo ważnym sprawdzianem dla Polaków będą więc mistrzostwa kraju. Czempionat odbędzie się na obiekcie Skalite w Szczyrku.

Drużyny przystąpią do zmagań w niedzielne przedpołudnie. Zeszłoroczne zawody zespołów przyniosły zaciętą rywalizację. Złoto wywalczył AZS Zakopane w składzie z Mateuszem Gruszką, Krzysztofem Leją, Andrzejem Stękałą i Maciejem Kotem. Srebro powędrowało niespodziewanie do drugiej drużyny WSS Wisła (Artur Kukuła, Bartosz Czyż, Szymon Jojko, Tomasz Pilch). Brąz przypadł TS Wisła Zakopane (Klemens Murańka, Dawid Jarząbek, Adam Niżnik i Dawid Kubacki).

Przed rokiem w grze o podium pozostawał KS Evenement – ostatecznie czwarty. Motorem napędowym własnego zespołu jest Kamil Stoch, który może też liczyć na Stefana Hulę. Drużynę uzupełni jeszcze dwóch młodych zawodników. Czy ta mieszanka przyniesie w tym roku medal?

Letnie drużynowe mistrzostwa Polski 2020

Kiedy: 18 października, 11:30

Gdzie oglądać: TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja TVP Sport

Komentarz: Stanisław Snopek, Sebastian Szczęsny

Maciej Kot z AZS Zakopane (fot. PAP/Grzegorz Momot)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *