MediaTVPZapowiedzi TV

Filmy w Jedynce i Dwójce

Joshua Close chce odzyskać reputację, Shemar Moore musi zmierzyć się z nowym wyzwaniem, Anna Romantowska i Krzysztof Kiersznowski wygrywają casting, a Esther Schweins niespodziewanie spotyka swoją dawną szkolną miłość. W Dwójce Russell Crowe odkrywa, że Ben Affleck jest zamieszany w aferę na szczytach władzy, Juliette Binoche i Olivier Martinez szukają schronienia w opuszczonym domu, Chris Hemsworth i Daniel Brühl rywalizują o tytuł mistrza świata, a Kristoffer Polaha przeżywa załamanie.

 

„Uprzywilejowani”. Sobota, 9 czerwca, godz. 00:20. TVP1.

Młody, obiecujący prawnik Richard Hunter (Joshua Close) pracuje w prestiżowej kancelarii. Jego kariera załamuje się, kiedy popełnia duży błąd w sprawie wpływowego klienta. Gdy pojawia się szansa na odzyskanie reputacji, Hunter nie wie, że będzie musiał podjąć decyzję, która zaważy na całym jego życiu.

„Miłość nad fiordem. Koniec ery lodowcowej”. Cz.1: sobota, 9 czerwca, godz. Godz. 10:40. Cz.2: niedziela, 10 czerwca, godz. 10:40. TVP1.

Znana architektka Agnes Wellem (Esther Schweins) dostaje z małego norweskiego miasteczka propozycję przygotowania pewnego projektu. Po przyjeździe niespodziewanie spotyka swoją dawną szkolną miłość, Kristiana (Hendrik Duryn), który mieszka tam razem z żoną i córką. Okazuje się, że dawne uczucie jest ciągle żywe. Sprawy zaczynają się komplikować, gdy okazuje się, że to żona Kristiana była zleceniodawcą Agnes.

„Pele: narodziny legendy”. Poniedziałek, 11 czerwca, godz. 20:35. TVP1.

Film biograficzny o legendzie piłki nożnej, jednej z największych gwiazd w historii światowego futbolu.

„Najdłuższa wojna nowoczesnej Europy”. Worek, 12 czerwca, godz. 20:45. TVP1.

Wieloodcinkowa filmowa saga, ukazująca na przykładzie losów kilku rodzin z Wielkopolski walkę Polaków z naporem germanizacyjnym w poznańskim w okresie od 1815 do 1918.

„S. W. A. T. – Jednostka specjalna”. Odc. 1: Środa, 13 czerwca, godz. 22:10. TVP1.

Podczas akcji dowódca oddziału S.W.A.T. przypadkowo rani młodego Afroamerykanina i zostaje odsunięty od pracy. Jego miejsce zajmuje porucznik policji Daniel “Hondo” Harrelson (Shemar Moore).

„Statyści”. Środa, 13 czerwca, godz. 00:40. TVP1.

Chińska ekipa filmowa postanawia zrealizować film w Polsce. W konińskim Ośrodku Kultury trwa nabór statystów. Do filmu dostają się m.in. owdowiała przed 8 laty Maria (Anna Romantowska), właściciel podupadającego zakładu fotograficznego Edward (Krzysztof Kiersznowski), współwłaścicielka sklepiku Dorotka ( Małgorzata Buczkowska) i Szymon (Łukasz Simlat), który opiekuje się psychicznie chorą matką.

„Wyścig”. Sobota, 9 czerwca, godz. 20:05. TVP2.

Lata 70. XX wieku. Dwaj kierowcy Formuły 1, Brytyjczyk James Hunt (Chris Hemsworth) i Austriak Niki Lauda (Daniel Brühl), toczą skrajnie niebezpieczną rywalizację o tytuł mistrza świata.

„Stan gry”. Niedziela, 10 czerwca, godz. 20:10. TVP2.

Cal McAffrey (Russell Crowe), dziennikarz „starej daty”, prowadzi dziennikarskie śledztwo w sprawie podwójnego zabójstwa. Wpada na trop intrygi, której ofiarą padł jego uniwersytecki kolega kongresmen Stephen Collins (Ben Affleck). Nie spodziewa się, że afera dotyczy szczytów władzy…

Kino bez granic – „Odnaleźć nadzieję”. Niedziela, 10 czerwca, godz. 22:25. TVP2.

Profesjonalny gracz baseballa, Calvin Campbell (Kristoffer Polaha) przeżywa załamanie błyskotliwej kariery, spowodowane problemami osobistymi. Odnajduje radość życia, gdy zaprzyjaźnia się z chłopcem cierpiącym na zespół Downa.

„Rocky”. Wtorek, 12 czerwca, godz. 21:50. TVP2.

Mało znany filadelfijski bokser obdarzony sporym talentem – Rocky Balboa (Sylvester Stallone) staje przed szansą walki o tytuł mistrza świata w wadze ciężkiej. Wielki upór i ciężki trening sprawiają, że pojedynek okazuje się wyrównany.

Kino relaks – „Sekrety i grzeszki”. Środa, 13 czerwca, godz. 21:40. TVP2.

Rony (Vince Vaughn) widzi żonę swojego najlepszego kumpla Nicka (Kevin James), która całuje się z innym facetem. Postanawia wyjaśnić sprawę. Rozpoczyna prywatne śledztwo, w trakcie którego odkrywa, że Nick również ma swoje małe sekrety…

„Huzar”. Czwartek, 14 czerwca, godz. 23:30. TVP2.

Lato 1832 roku. Pułkownik huzarów, Angelo Pardi (Olivier Martinez) ucieka przed austriackimi szpiegami do południowej Francji, gdzie wybuchła właśnie epidemia cholery. Podejrzany o szerzenie zarazy chroni się w opuszczonym domu. Okazuje się, że ukrywa się tam również młoda arystokratka Pauline de Theus (Juliette Binoche).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *