Prasa - Ksiązka

“Gazeta Wyborcza” świętuje 35-lecie i po raz 26. wręczy tytuł Człowieka Roku

Dzisiaj „Gazeta Wyborcza” kończy 35 lat! Z tej okazji redakcja przypomina najważniejsze teksty “Wyborczej” i wraca do głośnych reportaży. Z myślą o nowych czytelnikach i czytelniczkach została również przygotowana urodzinowa oferta subskrypcyjna serwisu Wyborcza.pl. Świętowanie zwieńczy urodzinowa gala, podczas której 10 maja br. redakcja już po raz 26. przyzna tytuł Człowieka Roku.

 

Pierwszy numer „Gazety Wyborczej” otwierały słowa Lecha Wałęsy „Nie ma wolności, bez »Solidarności«”. Od tego czasu „Wyborcza” zmieniała się wraz z polskim społeczeństwem, jednak mimo upływu czasu, wciąż pozostaje największym opiniotwórczym dziennikiem w kraju. Od ponad 35 lat “Wyborcza” realizuje określoną wiele lat temu misję – informowania i bycia blisko ludzi, poruszania trudnych i ważnych tematów, a także patrzenia władzy na ręce.

“Wyborcza” kreuje nowe trendy i wprowadza innowacje – w 2014 r., jako pierwszy tytuł w kraju, wprowadziła model subskrypcyjny, który zebrał społeczność ponad 300 tys. subskrybentów i subskrybentek, co daje “Wyborczej” miejsce w europejskiej czołówce.

W dzisiejszym papierowym wydaniu “Gazety Wyborczej” rozmowa z Adamem Michnikiem o tym, dlaczego nie da się żyć bez niezależnych mediów i czego życzy “Wyborczej” na kolejne dekady, a także wspomnienia Ernesta Skalskiego, jednego z założycieli “Gazety”. Dodatkowo, w serwisie Wyborcza.pl, znajdzie się galeria najważniejszych tekstów i okładek minionych lat. 

Wszystkie materiały urodzinowe będą dostępne na wyborcza.pl/urodziny. 

Z okazji 35. urodzin „Gazety Wyborczej” jej zespół przygotował też specjalne oferty dla nowych subskrybentów Wyborcza.pl. Roczny pakiet dostępu w wersji premium można kupić już od 179 złotych w wersji z autoodnowieniem. Urodzinowe ceny obejmują tez pozostałe pakiety. Szczegóły na wyborcza.pl/prenumerata 

Co roku obchodom urodzin “Wyborczej” towarzyszy wręczenie tytułu Człowieka Roku, którego redakcja wybiera od 1999 r. W ten sposób dostrzega i honoruje osoby pracujące dla rozwoju demokracji, promujące tolerancję, wspierające walkę o respektowanie praw człowieka. Dotychczas wśród laureatów znaleźli się m.in. Vaclav Havel, Bronisław Geremek, Javier Solana, Zbigniew Brzeziński, Andrzej Wajda, Tadeusz Mazowiecki, Władysław Bartoszewski, Michaił Chodorowski, Bronisław Komorowski, Timothy Snyder, Anne Applebaum, Donald Tusk i Swiatłana Cichanouska. Nagrodę specjalną dla Człowieka Dwudziestopięciolecia odebrał Lech Wałęsa.

foto, źródło. Agora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *